Koziorożec 22.12-20.01

Osoby spod znaku Koziorożca zwracają dużą uwagę na reputację, konwencje społeczne i zabezpieczenie materialne. Są ostrożne i rozsądne. Mają skłonność do zawierania małżeństwa z rozsądku, dla materialnej lub społecznej pozycji.

Bardzo poważnie traktują miłość i związki. Są zdolne do podejmowania obowiązków i odpowiedzialności wynikających ze związku. Są lojalne i wierne. Ich uczucia są poważne i stałe, ale okazują je dopiero, gdy mają pewność, że druga osoba jest zaangażowana. Mają trudności z wyrażaniem uczuć i ich werbalizacją, potrafią je okazywać raczej przez praktyczne podejście, wierność i służenie pomocą. Mogą sprawiać przez to wrażenie osoby sztywnej i konwencjonalnej. Równocześnie są bardzo zmysłowe i mocno rozbudzone erotycznie. Mogą zawrzeć związek małżeński z osobą dużo starszą lub dużo młodszą od siebie. Działają zgodnie z obowiązującymi konwencjami.

Mają bardzo silny popęd seksualny, ale znajduje się on pod stałą kontrolą. Nie da się go zauważyć, dopóki nie nawiąże się z nimi bliskiego kontaktu. Nie pokazują swojego zaangażowania uczuciowego dopóki nie są pewne partnera, boją się odrzucenia i śmieszności. Trudno w związku z tym jest im wyrażać uczucia.

Od połowy lutego Koziorożce mogą liczyć na miłosne uniesienia, będą wtedy bardziej niż zwykle uczuciowe, rozmarzone i będą mogły liczyć na względy płci przeciwnej. Marzec przyniesie zwiększony popęd seksualny, ale trudno będzie go rozładować, Koziorożce będą wtedy dość gwałtowne i mało kto będzie mógł z nimi wytrzymać. W kwietniu będą nastawione bardzo pragmatycznie, więc układać w związkach będzie się dobrze, ale bez wielkich uniesień. Na przełomie maja i czerwca mogą Koziorożce liczyć na nawrót uczuć, a wolne Koziorożce mogą poznać kogoś, z kim zechcą spędzić życie. Czas wakacji nie będzie sprzyjał uczuciom. W sierpniu i wrześniu w stałych związkach może dochodzić do kłótni i nieporozumień, za to od października namiętność ogarnie Koziorożce, czekają je upojne noce, a wolne Koziorożce zaangażują się w ognisty romans.

Walentynki

Walentynki będą dla Koziorożców okazją do ujawnienia skrywanych dotąd uczuć, które zostaną przychylnie przyjęte.

Więcej o: