Im starsza tym lepszy seks

Najlepszy czas na w pełni satysfakcjonujące życie seksualne zaczyna się przed czterdziestymi urodzinami. Według naukowców to wiek, kiedy kobiety zaczynają fantazjować, a co niektóre poszukują romansów i seksualnych przygód!

Amerykanie obalają mit o tym, że kobiety po 40-tym roku życia tracą apetyt na miłość. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie! Czterdzieste urodziny to jak początek nowego, fascynującego rozdziału w życiu kobiety, w którym główną rolę zagra dobry seks! Naukowcy z uniwersytetu Heckensack z New Jersey zrobili badania na temat satysfakcji czerpanej z życia erotycznego przez kobiety w różnym wieku. Panie w wieku 40-50 lat przyznały, że seks w tym wieku jest o wiele lepszy niż wcześniej. Świetnie wpływa na samopoczucie, zdrowe relacje z partnerem, poprawia poczucie własnej wartości. Zaskakująco, młodsze panie nie czerpią z seksu tylu przyjemności. Częściej narzekają na brak orgazmu i na to, że seks z partnerem nie spełnia ich oczekiwań. Z amerykańskich badań dowiadujemy się również, że najbardziej aktywną seksualnie grupą kobiet są panie w wieku 31-45 lat! Aż 87 proc. ankietowanych z tej grupy wiekowej przyznawało się do regularnego seksu. Młodsze koleżanki zajęły drugie miejsce, bo tylko 85 proc. pań w wieku 18-30 lat uznało, że ich seks jest regularny.

Badaniom przewodziła dr Debra Fromer, która uważa, że zadowolenie z życia seksualnego w przypadku kobiet w dużej mierze zależy od pewności siebie i relacji w związku. Im mocniej cementowany związek tym lepsze życie seksualne. Według Fromer, panie po 40-tym roku życia są pewniejsze siebie, znają swoje potrzeby, partnera i stąd mogą sobie pozwolić na...nieco bardziej wybujałe życie erotyczne.

Badania odkrywają również, że panie po 40-tym roku życia chętniej kupują seksowną bieliznę. Podwiązki i pończochy cieszą się największym powodzeniem. Według amerykańskich naukowców z New Jersey to z pewnością wpływ Kim Cattrall z serialu "Seks w wielkim mieście".

Czy wiesz, że...

Na wakacjach kochamy się rzadziej niż w domu!

Zadziwiające, ale szum fal, ptaków śpiew czy zachody słońca nie wprowadzają nas w romantyczny nastrój. Przewodnik TripAdvisor na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 3 tys. turystów, twierdzi, że zaledwie 45 proc. z nas na wakacjach kocha się częściej niż w domu. Wspólny wakacyjny wyjazd nie jest - szczególnie dla par - afrodyzjakiem. 20 proc. ankietowanych dorosłych twierdzi, że to właśnie podczas wakacji kłócą się częściej niż na co dzień. Powód zazwyczaj jest banalny. To sprzeczki o to, co robić, gdzie iść, co zwiedzić, gdzie zjeść, itp. Trzech na pięciu ankietowanych wczasowiczów przyznało, że podczas wakacji liczy na przelotny romans. Według raportu TripAdvisor wakacyjna sceneria częściej rozpala serca singli niż par. To podważa teorię, że podróżowanie w parze jest bardziej romantyczne niż to w pojedynkę.

Więcej o: