Płodna i seksowna

Podczas owulacji, kobiety nie tylko są atrakcyjniejsze, ale również chętniej zakładają seksowne sukienki i szpilki. A wszystko to w celu pokonania konkurencji.

Naukowcy uspokajają panów, którzy są zaniepokojeni tym, że ich partnerki w określonych dniach zaczynają kupować obcisłe sukienki, bluzki z mocno wyciętym dekoltem i buty na niebotycznych szpilkach. Nie kryje się za tym ani romans, ani konkurent. Kobiety lubią zakładać seksowne ciuchy, kiedy zbliżają się dni płodne! Zgodnie z amerykańskimi badaniami panie w czasie owulacji kupują seksowniejsze ubrania nie po to, aby podobać się potencjalnym tatusiom, lecz głównie po to, aby pokonać konkurencję! Według naukowców podczas dni płodnych kobiety podświadomie wybierają uwodzicielskie ubrania, by zwrócić na siebie uwagę i zostawić konkurencję daleko w tyle.

Doktor Kristina Durante z uniwersytetu z Minnesoty to pomysłodawczyni badań na temat gustu kobiet podczas dni płodnych. W amerykańskim "Journal of Consumer Research" opublikowano raport, z którego jasno wynika, że po pierwsze: kobiety kupują ubrania pod wpływem hormonów, a po drugie: ich wyborem kieruje chęć wyróżnienia się z tłumu.

Doktor Durante zwróciła uwagę na to, że pomimo iż głównym celem strojenia się i eksponowania wdzięków podczas dni płodnych jest zatrzymanie przy sobie najatrakcyjniejszego samca, to ważniejsza okazuje się podświadoma chęć pokonania i wyróżnienia się wśród konkurencji. Z badań wynika, że za największe konkurentki panie uważają swoje sąsiadki i to przede wszystkim od nich chcą się odróżnić, aby skupić na sobie spojrzenia potencjalnych partnerów i ojców dzieci.

Podczas badań pokazano paniom serie zdjęć różnie ubranych kobiet, m.in. tych z sąsiedztwa. Potem poproszono biorące udział w eksperymencie kobiety, aby wybrały dla siebie ubrania i dodatki. Te panie, których cykl wskazywał na dni płodne nie tylko zwróciły uwagę na zdjęcia najbardziej uwodzicielsko ubranych sąsiadek, ale przede wszystkim podczas zakupów wybrały ubrania i dodatki, które miały być seksowniejsze od tych, które widziały na fotografiach. Panie, które podczas eksperymentu nie miały dni płodnych prawie w ogóle nie zwracały uwagi na fotografie seksownych sąsiadek, a w sklepach wybierały bardziej praktyczne ubrania i dodatki.

Według Durante gust kobiet zmienia się przynajmniej raz w miesiącu, a co ciekawe, dzieje się to poza ich świadomością. Za zmianę upodobań - czy nam się to podoba czy nie - odpowiedzialne są hormony.

Czy zauważyłaś, że podczas dni płodnych zmienia się twój styl na bardziej uwodzicielski?
Więcej o: