6 powodów dla których warto czekać

Seks na pierwszej randce, przyjaciel do łóżka (ang. F*ck Buddy) - coraz częściej spotykamy się z sytuacją, kiedy seks przestaje być czymś wyjątkowym i zarezerwowanym tylko dla jednej, wyjątkowej osoby. Podajemy 6 powodów dla których warto zrezygnować z przypadkowych zbliżeń i z relacji opartych tylko na seksie.

1. Choroby przenoszone drogą płciową

Nie zawsze pamiętamy o zabezpieczeniu. Szczególnie kiedy w grę wchodzi alkohol. Ryzyko zarażenia się jedną z chorób wenerycznych wzrasta, kiedy nie ograniczamy się do jednego partnera i kiedy wdajemy się w bliskie relacje z przypadkowymi osobami.

2. Dół po...

Kiedy "zaliczanie" staje się stylem życia warto zastanowić się nad swoją kondycją psychiczną. Uzależnienie od narkotyków czy słodyczy również wynika z poczucia pustki czy kompleksów. Zamiast pakować się do kolejnego łóżka, być może warto zastanowić się nad tym, że chwila uniesienia nie sprawi, że staniemy się szczęśliwsi. Niemal każda w miarę wrażliwa osoba nie czuje się komfortowo następnego dnia po seksie na pierwszej randce. Poczucie winy o czymś musi świadczyć.

3. Społeczna stygma

Nie zależy nam na tym co myślą o nas inni. Ale to co myślą o nas przyjaciele już nie jest takie obojętne. Bez względu na to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, wcześniej czy później przylgnie do ciebie łatka osoby niestałej w uczuciach i nie potrafiącej poukładać sobie życia.

4. Koniec znajomości

O tym, że nie warto "lądować" w łóżku ze znajomym z pracy wie każdy kto przez spontaniczny seks stracił przyjaciela. Tylko nielicznym udaje się kontynuować znajomość po nocy zapomnienia.

5. Jedno z was będzie chciało więcej

W relacjach opartych tylko na seksie rzadka zdarza się, aby obydwie strony chciały tego samego. Po jakimś czasie, jedna z osób, oprócz seksu, będzie chciała czegoś więcej. Uczucia, przyjaźni, miłości, związku. Warto zdać sobie z tego sprawę decydując się na znajomość od której początkowo oczekuje się tylko dobrej zabawy.

6. Fu*king friend zawsze cierpi

Początkowo umawiacie się, że jesteście ze sobą tylko dla miłości fizycznej. Teoretycznie żadne z was nie angażuje się w ten układ emocjonalnie. Pomyśl jednak o tym co stanie się, kiedy jedno z was spotka kogoś w kim się zakocha. Albo ty zranisz, albo poczujesz się wykorzystana i odrzucona. Dodatkowo, wchodzenie w relacje bez zobowiązań mogą ci wejść w krew i z czasem okaże się, że już nie potrafisz kochać.

Co myślisz o relacjach opartych tylko na seksie?
Więcej o: