Brak seksu po porodzie

Jak to się dzieje, że narodziny dziecka zamiast zbliżać partnerów, oddalają ich od siebie? O braku ochoty na seks po porodzie pisze ekspertka naszego forum "Partnerstwo i seks" - Ewa Żeromska.

Jestem 5 miesięcy po porodzie, czuję się wyśmienicie i jestem gotowa podjąć ponownie współżycie lecz mój mąż nie ma ochoty. Stał się oziębły . Mąż mówi mi ciągle ze jest zmęczony praca ale nawet jak ma wolne nie chce się kochać. Moje ciało po porodzie się nieco zmieniło zostało mi do zrzucenia z 5 kg na brzuchu i udach pojawiły się rozstępy może to jest przyczyną. Nie wiem co mam robić jak go zachcieć nie czuję się już atrakcyjną kobietą. Dodam jeszcze ze przed porodem tez stronił od stosunków no ale to mogę zrozumieć niewygodnie wielki brzuch itp. W sumie nie kochaliśmy się od 7 miesięcy. Kochanki raczej nie ma bo nigdzie nie wychodzi po pracy wraca prosto do domu. Przy porodzie tez nie był. Co może być przyczyną?

Witam, Niestety nie wiem, musiałabym z nim porozmawiać. a czy ty zadałaś mu pytanie wprost, ale bez oskarżenia? Może to kwestia temperamentu, może lęku przed ewentualnym powiększeniem rodziny, może jakieś inne przyczyny, również nie można wykluczyć estetycznych. Najgorsze jest omijanie tematu, narastanie frustracji, niepewności. Tyle, że taką rozmowę trzeba odpowiednio poprowadzić. Życzliwie, spokojnie, bez napaści, bez obrażania się. Bywa, że niedojrzały emocjonalnie, mężczyzna, wprawdzie zostaje ojcem, ale w jakiś irracjonalny sposób nie akceptuje faktu, że kobieta i jej ciało, "nie służy" wyłącznie do seksu, ale również do macierzyństwa. Ciąża, poród, to sprawy "brudne", piętnujące. Na ogół, żadna kobieta nie oczekuje takiej reakcji ze strony swojego mężczyzny, którego zawsze traktowała, jak normalnego faceta. Nie wiem, czy to jest ten przypadek, ale jeśli tak, to konieczna byłaby terapia i psychologa lub seksuologa. Ale to może być coś całkiem innego. Po prostu poważnie z nim pogadaj. Pozdrawiam

Więcej na temat seksu szukaj na naszym forum Więcej na temat uczuć szukaj na naszym forum Partnerstwo i seks

Więcej o: