Seks i geografia

Co kraj to obyczaj, sprawdź jak kochają się i co lubią w łóżku kochankowie z różnych szerokości geograficznych.

Grecka penetracja

Za prekursorów tego zbliżenia uważa się Greków. Seks analny uprawiano podczas ceremonii dojrzewania i przypisywano mu mistyczne znaczenie. Męskie nasienie miało uczynić z chłopca mężczyznę. Stymulację odbytu stosowały również kurtyzany, aby pobudzić klientów mających problemy z erekcją. W XIX wieku stosunki analne były popularnym środkiem antykoncepcyjnym klasy pracującej (Alex Comfort, "Radość seksu", wyd. Kwadrat, 1991). Seks analny po dzień dzisiejszy budzi wiele kontrowersji. Dla jednych stanowi tabu, inni nie wyobrażają sobie bez niego erotycznego życia. Między pośladkami znajduje się bardzo silna strefa erogenna. Aby seks analny był przyjemny dla obojga partnerów potrzebna jest obopólna zgoda.

Niegrzecznie po angielsku

To praktyki zbliżone do sadomasochizmu. Partnerzy przybierają role: dominującą i uległą. Nie obywa się bez klapsów, wiązania i biczowania. W Anglii to bardzo popularna forma zbliżeń.

Hiszpańskie pieszczoty

Cinepimastria, tak brzmi fachowa nazwa seksu hiszpańskiego. To pieszczoty, w czasie których mężczyzna ociera się członkiem o piersi partnerki. To praktyka dla par heteroseksualnych, a sprzyja jej duży biust. Dla kobiety przyjemność polega na pobudzeniu stref erogennych znajdujących się na piersiach. Seks hiszpański to również seks oralny z ejakulacja w ustach partnerki.

Tajski masaż

To zaawansowana technika pieszczot obejmująca masaż całego ciała wykonany ciałem partnera

Francuski pocałunek

Stymulacja miejsc intymnych językiem dostarcza mnóstwo przyjemności obojgu. Kobiety z natury są bardziej skłonne do osiągnięcia orgazmu podczas stymulacji łechtaczki niż podczas klasycznego stosunku. Wszystko za sprawą zmysłowych ruchów i miękkości języka. Mężczyźni odczuwają ogromną przyjemność doświadczając pieszczot oralnych ze strony kobiety. Jednak najczęściej jest to metoda budowania podniecenia, wiodąca do "klasycznego" zbliżenia, bądź orgazmu do którego doprowadzą go usta partnerki. Mężczyźni to wzrokowcy, odczuwają prawdziwą przyjemność patrząc na swoje kochanki podczas pieszczot oralnych. Miłość francuska dostarcza okazji parterom do przełamania rutyny, aktywności w akcie seksualnym - to jedna z największych zalet pieszczot oralnych. Dlatego często się zdarza, że pary rezerwują ten rodzaj stymulacji na wyjątkowe okazje.

Włoska kreatywność

To nic innego jak pieszczoty penisa za pomocą pachy lub ud partnerki. Podczas takiego zbliżenia partner może zmieniać nacisk ramienia, uda co pomaga uzyskać różnorodność doznań.

Po turecku

Polega na jednoczesnej masturbacji dwojga partnerów połączonej z obserwacją reakcji. Można traktować to jako zabawę erotyczną lub element gry wstępnej. Miłość turecka ma również zastosowanie podczas leczenia zaburzeń seksualnych. Partnerzy mogą demonstrować sobie najlepsze sposoby stymulacji i osiągnięcia orgazmu.

Szwedki dominują

Najważniejszą rolę odgrywa tu kobieta, która podczas standardowej penetracji obejmuje dłonią penisa - w ten sposób potęguje doznania mężczyzny i wzmacnia erekcję.

Której formy seksu najchętniej byś spróbowała?
Więcej o: