Popularny w Anglii dom handlowy Debenhams w zeszły roku wprowadził do swojej oferty tzw. listę prezentów rozwodowych. Usługa działa dokładnie na tej samej zasadzie co lista prezentów ślubnych. Należy wybrać rzeczy, które będą potrzeba po rozwodzie, sporządzić listę i rozesłać ją do rodziny i przyjaciół. Ruth Attridge, rzecznik prasowy Debenhams na stronie internetowej CNN wypowiedziała się, że usługa dla rozwodników została wprowadzona jako odpowiedz na zmieniające się obyczaje w społeczeństwie. W świetle stale rosnącej liczby rozwodów i tego że para po rozstaniu musi wszystko podzielić na pół jest duże zapotrzebowanie na dodatkowe pralki, tostery, telewizory, żelazka, czajniki, pościel, itd.
W Wielkiej Brytanii z myślą o rozwodnikach firma The Great Northern Firework Company przygotowała pakiet imprezowy. Spektakularny pokaz sztucznych ogni i świetlne napisy " Wreszcie wolna" to tylko niektóre z atrakcji, które zapewnia firma osobom chcącym hucznie celebrować swoje rozstanie z drugą połówką.
W Japonii coraz częściej przyczyną do spotkania się rodziny w komplecie jest rozwód. Obok domów weselnych powstają tzw. domy rozwodowe. Nie ma w nich przepychu i bogatego wystroju, to zazwyczaj skromne pokoje, które można wynająć, aby uczcić rozwód. Punkt kulminacyjny imprezy to niszczenie obrączek drewnianym młotkiem na oczach zebranej rodziny i przyjaciół.
w Nowym Jorku rozwódki spotykają się na tzw. rozwodowym networkingu. Udział w spotkaniu kosztuje 40 dolarów. Serwowane koktajle podczas networkingu noszą wymowne nazwy np.: "alimenty", "rozprawa". Spotkania są organizowane po to, aby rozwiedzione panie wymieniły się doświadczeniami np. z portali randkowych i numerami telefonów do prawników, psychologów, dietetyków, agencji matrymonialnych.
Imprezy rozwodowe są organizowane przez różne firmy w wielu miastach np.: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Płocku. Impreza rozwodowa - podobnie jak wieczór panieński czy kawalerski - ma swój rytuał. Na początku rozwódkę czy rozwodnika wita się na sali kieliszkiem szampana. Potem następuje symboliczne rozcięcie kajdanek. Zamiast oczepin na imprezach rozwodowych proponuje się spalenie aktu ślubu albo kilku ślubnych zdjęć. Imprezę kończy się zatapianiem obrączki w pucharze pełnym szampana lub w toalecie.