Szkoła uwodzenia dla kobiet?

Jak rozpoznać amanta stosującego techniki uwodzenia? Kiedy należy być czujną, a kiedy dać się ponieść fantazji? Psycholog, Kinga Łakomska opowiada o kursach uwodzenia i o tym jak zostać Alfa Female.

Na pewno Pani słyszała o popularnych kursach uwodzenia dla mężczyzn. Oni tam uczą się manipulacji, czy to fair?

Mężczyźni na takich kursach uczą się jak podrywać kobiety, jak je uwodzić. Jak się zachować, co powiedzieć w jaki sposób dotrzeć do nich. Manipulacja to celowo inspirowana interakcja społeczna mająca na celu oszukanie osoby, aby skłonić ją do działania sprzecznego z jej dobrem i interesem. Dlatego manipulacja jest zła i jest nie fair. Samo uczenie się jak podrywać dziewczyny nie jest niczym złym.

Kobieta, która wpadnie w ręce mężczyzny po kursie uwodzenia to ofiara, zgodzi się Pani z tym?

Zarówno młode dziewczyny jak i kobiety powinny być uważne generalnie w stosunku do nieznajomych. Nie są również bezwolnymi osobami, które pod wpływem mężczyzny nie mają żadnego wyboru. A mężczyźni, którzy uwodzą nie są czarodziejami, rzucającymi magiczny urok pozbawiając kobietę wolnej woli. Nie traktujmy kobiet jak ofiary. One też mają prawo do decydowania o sobie, do zakochania się, do przeżycia romansu, przygody. W każdej sytuacji trzeba sobie zdawać sprawę, że ktoś może nas oszukać. Chłopak po szkole uwodzenia, zazwyczaj wychodząc na łowy dąży do tego, aby jak najszybciej zaciągnąć dziewczynę do łóżka, najlepiej tej samej nocy kiedy ją poznał. Mężczyzna właściwy nie będzie się aż tak śpieszył.

Jak rozpoznać, że nowo poznany amant stosuje techniki uwodzenia i dobrze się przy tym bawi?

Trudno rozpoznać takiego uwodziciela, ponieważ jest on w pewnym sensie mężczyzną jakiego pragniemy. Pewnym siebie, czasami wręcz bezczelnym. Jest silny i jednocześnie delikatny. Lubimy być uwodzone i możemy się równie świetnie przy tym bawić. Mężczyźni są uczeni jak rozmawiać z kobietą, co robić aby była pod jego wrażeniem, dostarcza jej skrajnych uczuć po to, by ją intrygować. Kobiety nie lubią jednostajności i nudy. Spędzają wiele godzin na tym, żeby pięknie wyglądać. Miło jest kiedy ktoś to docenia. Jedną ze wskazówek, że taki chłopak może stosować techniki uwodzenia jest to, że szybko dąży do kontaktu fizycznego. To że jest zaczepny, z jednej strony prawi komplementy, a z drugiej wprowadza nas w stan zmieszania.

Umiejętność rozpoznawania intencji to rzadka cecha kobiet. Czasami wystarczy kilka komplementów i sms-ów, bukiet kwiatów i kobieta traci kontrolę nad sytuacją. Potem są łzy. Jak tego uniknąć?

My kobiety po prostu wierzymy ludziom, jesteśmy ufne, czasem może trochę naiwne. Jednocześnie kobiety mają świetnie rozwiniętą intuicję. I jeżeli cokolwiek mówi ci, że coś jest nie tak zaufaj przede wszystkim sobie. Nie ma nic ważniejszego od twojego ciała i zdrowia. Traktuj je tak jakby było coś warte i pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak "odrobina braku szacunku". Bądź uważna i nie ignoruj żadnych sygnałów. Nie warto marnować czasu z mężczyzną, który nie będzie cię szanował.

Czego by Pani uczyła kobiety gdyby przyszło poprowadzić pani taki kurs uwodzenia dla kobiet?

Podczas Festiwalu Progressteron dla Kobiet prowadzimy między innymi właśnie takie kursy : "Jak uwodzić mężczyzn? Jak być kobietą Alfa Female?" na które serdecznie zapraszam. To czego uczymy to przede wszystkim pewności siebie, odkrycia swojej pasji, sposobów dbania o siebie, zadbania o swój wizerunek, nawiązywania kontaktu, flirtowania, uwodzenia jako procesu. Uczymy jak być wyzwaniem dla mężczyzny, tak aby za nim podążał. Budowania relacji, utrzymywania zainteresowania sobą i wielu innych rzeczy, nawet chodzenia.

Po kursie uwodzenia mężczyzna staje się amantem, szarmanckim gentlemanem, łamaczem damskich serca. A co kobiety zyskają po kursie uwodzenia? Mam nadzieję, że coś więcej niż tylko to jak się pokochać z cellulitem lub jak zamaskować halką fałdkę na brzuszku?

Uważam, że pokochać siebie to jest bardzo dużo, ponieważ najczęściej z braku miłości do siebie wpadamy w kłopoty. Kiedy kochamy siebie jesteśmy bardziej uważne, dbamy o siebie i dbamy o to żeby nie przekraczano naszych granic fizycznych i psychicznych. Jednocześnie kobiety dostają wskazówki jak wykreować swój wizerunek, ale też jak zainteresować mężczyznę nie tylko swoim wyglądem, tym bardziej, że skąpo ubrane kobiety są traktowane raczej na zasadzie: skoro pokazuje na wstępie wszystko to raczej nie ma nic do zaoferowania poza ciałem. Tak ją też traktują i szybko przestaje być interesująca. Na kursie odkrywamy uwodzicielkę w sobie. Kobiety dowiadują się jak postępować z mężczyzną, żeby chciał z nią przebywać i kochać ją, nie tylko przez kilka tygodni, ale nawet przez całe życie.

Czym jest w przypadku kobiet uwodzenia, pomijając tak oczywiste zachowania jak zalotne mruganie rzęsami i poprawianie kosmyków włosów?

Niesamowitą rolę odgrywa postawa. I mam tu na myśli dwa rodzaje postawy: postawę jako nasze ciało: sposób jego prezentowania, poruszania się, ale przede wszystkim to co reprezentuje sobą taka kobieta. To jak wyglądamy jest wtórne do tego jak się czujemy. Jeżeli czujemy się świetnie, mamy dobry nastrój wtedy też wyglądamy inaczej, inaczej się ubieramy, patrzymy, przyciągamy. Kiedy jesteśmy niezadowolone, nic nam się nie chce, ciągle narzekamy to tak też wyglądamy i nie wzbudzimy zainteresowania takiego mężczyzny na jakim by nam zależało. Bardzo ważne jest jakie masz przekonania na swój temat i innych ludzi, jakie masz zainteresowania. Wiadomo, że należy zrobić pierwsze dobre wrażenie, nawiązać kontakt wzrokowy, uśmiechnąć się, ale jeżeli nie ma nic poza tym to mężczyzna szybko nas rozszyfruje i zaklasyfikuje do grupy "dziewczyna na chwilę".

Inteligentne uwodzenie, czyli jakie?

Moim zdaniem to wyzwanie umysłowe dla mężczyzny. Wyzwanie umysłowe nie brzmi : czy uda mi się z nią przespać, ale czy uda mi się ją zdobyć i utrzymać jej uwagę. I o to nam chodzi. Sprawić, aby chciał z nią być. Czuł się z nią doskonale, pragnął jej ciała tak samo jak jej uwagi i zainteresowania. Możemy zatrzymać się w tym miejscu i cieszyć się krótkim romansem, jednak dla kobiet najczęściej ważne jest zbudowanie trwałej relacji. Chcą sprawić, żeby chciał się nią chwalić, przedstawić ją rodzinie, stworzyć z nią dom. Uwodzić można siebie nawzajem. Uwodzenie jest czymś więcej niż podrywaniem, czymś więcej niż flirtem. Uwodzenia można się nauczyć, a przede wszystkim odkryć w sobie, jak zachwycać swoją osobą. Na tym się skupiamy dla satysfakcji i spełnienia obu stron.

Aby uwodzić trzeba wierzyć w siebie. Jaka jest pewna siebie kobieta?

Kobieta pewna siebie to taka, która jest w kontakcie z samą sobą, kocha siebie, wie czego chce, jest odważna, wie że zasługuje na szacunek, osiąga swoje cele, zna swoje potrzeby i są one dla niej ważne. Ma swoje zdanie i potrafi je wyrazić. Nie jest dla niej najważniejsze co pomyślą o niej inni. Dba o własne przyjemności. Kobieta, która uwodzi powinna być posiadaczką takich cech, ale nie tylko. Mężczyźni kochają kobiety, które też umieją się bawić i są towarzyskie, umieją zadbać o siebie.

Kinga Łakomska : psycholog, trener NLP, coach, właścicielka szkoły NLP Wrocław UNIQUE GROUP. Zajmuje się treningami umiejętności, działaniami związanymi z promocją rozwoju. Jest przekonana, że wsparcie jest jednym z nieodłącznych elementów rozwoju.

Podczas wiosennej edycji Festiwalu PROGRESSteron Kinga Łakomska prowadzi zajęcia na temat:

- Zdrowy egoizm jest modny

- Zostań własnym Coachem - sztuka odkrywania i wspierania własnego potencjału

- Alfa Female - czyli o sztuce "władania męskimi sercami"

- Warsztat o wdzięczności, która daje siłę

Zapraszamy na oficjalną stronę Dojrzewalni Róż , organizatora festiwalu PROGRESSteron.

Więcej o: