Nowość w Kinie na Szpilkach - Everest Przesunąć horyzont

Martyna Wojciechowska wyznaczyła sobie cel, który innym wydawał się szaleństwem - i spełniła swoje marzenie! To nie jest zwykły film o górach, choć góry w tym filmie są wspaniałe. Zobaczcie go koniecznie u nas!

"Everest - Przesunąć horyzont" to film dokumentujący dwumiesięczną wyprawę na najwyższą górę świata Falvit Everest Expedition 2006 z udziałem Martyny Wojciechowskiej. Unikalne zdjęcia Darka Załuskiego wykonane w warunkach ekstremalnych, przepiękna wysokogórska sceneria i uchwycona okiem kamery opowieść o wewnętrznej wspinaczce i pokonywaniu własnych słabości stanowią o niezwykłej wartości tego filmu. Odkrywa on zupełnie nową, nieznaną twarz Martyny. Martyna zapomina, że na każdym kroku towarzyszy jej kamera. Nie kryje łez ani chwil słabości.

Wojciechowska jest drugą Polką - po Annie Czerwińskiej - która zdobyła Koronę Ziemi. Jako trzecia i najmłodsza zdobyła w 2006 roku najwyższą górę świata - Mount Everest (8848 m). Wcześniej stanęła na Mont Blanc (4810 m) w 2002 roku, Kilimandżaro (5895 m) w 2003 i trzy lata później na wierzchołku Aconcaguy (6962 m) w Andach. Potem w drodze po Koronę Ziemi wspięła się na kolejne szczyty - w 2007 roku na Mount McKinley (6194 m) na Alasce i Elbrus (5642 m) w Rosji, a w ubiegłym na Mount Vinson (4897 m) na Antarktydzie.

Film do obejrzenia w naszym Kinie Na Szpilkach .

 
Więcej o: