Ciąża w rozmiarze 36?

W świecie showbiznesu są dwa rodzaje przyszłych mam. Te, które z dumą prezentują duże ciążowe brzuszki i bez wstydu opowiadają o dodatkowych kilogramach oraz te, które utrzymują, że poród to pestka i dwa tygodnie po porodzie już prezentują nienaganne figury w kostiumach kąpielowych w rozmiarze XS. Do której grupy należysz?

Victoria Beckham: ideał przyszłych matek?

Była piosenkarka, a obecnie projektantka mody Victoria Beckham zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna/lato 2012 podczas trwającego nowojorskiego tygodnia mody. Projektantka miała na rękach niespełna dwumiesięczną córeczkę Harper. Victoria oprócz dziecka pokazała również nienaganną figurę w rozmiarze 0. Zaledwie kilka tygodni po porodzie przez cesarski cięcie, po dodatkowych kilogramach nie zostało ani śladu. Victoria dumnie prezentuje swój ulubiony rozmiar 0 i paraduje po Nowym Jorku z dzieckiem na ręku i w niebotycznych obcasach od ukochanego projektanta Christiana Louboutin. Gdyby Victoria Beckham brała udział w konkursie na najszybciej chudnącą kobietę po ciąży, bez wątpienia zajęłaby pierwsze miejsce. Brytyjka nie jest jedyną gwiazdą zmieniającą wyobrażenie o ciąży i macierzyństwie. Coraz więcej przyszłych medialnych matek nie tylko nie pozwala sobie na tycie podczas ciąży, ale zaraz po rozwiązaniu wraca do dżinsów w rozmiarze 0.

W stylu Yummy Mummy

Modelka Gizele Bündchen, matka dwuletniego chłopca, zapytana raz w wywiadzie o macierzyństwo odpowiedziała, że nie tylko od razu pozbyła się kilku dodatkowych ciążowych kilogramów, ale przekonywała, że poród nie jest bolesny i nie rozumie kobiet, które mówią o jakimkolwiek bólu. Modelka Claudia Schiffer w zeszłym roku w ciąży z trzecim dzieckiem do ostatnich godzin przed porodem pozwalała fotografować się paparazzi i dumnie prezentowała lekko zaokrąglony brzuszek w sukience Petera Pilotto. Piosenkarka Danii Minogue urodziła pierwszego syna w zeszłym roku i jeszcze będąc w ciąży chętnie opowiadała w wywiadach co zamierza zrobić, aby jak najszybciej pozbyć się ciążowych kilogramów. Pilates, joga i power-walking - to niektóre dyscypliny którym oddała się Danii kilka dni po porodzie. Angelina Jolie po urodzeniu bliźniaków na cztery miesiące znikła z gazet i z ekranu. Pokazała się dopiero wtedy, kiedy odzyskała wychudzoną sylwetkę. Polska dziennikarka Magda Mołek nie tylko błyskawicznie pozbyła się ciążowych kilogramów, ale zaledwie dwa tygodnie po porodzie pojawiła się w pracy zostawiając noworodka pod opieką nianiek. Gwiazdy od kilku już lat kreują modę na stosowanie diet podczas ciąży, na szybki powrót do pracy po urodzeniu dziecka i na to, aby kilka dni po porodzie cieszyć się nienaganną sylwetką jak np. modelka Heidi Klum, która dwa tygodnie po urodzeniu czwartego dziecka wzięła udział w sesji fotograficznej i prezentowała się w bikini.

Gwiazdy grube po ciąży?

Na szczęście są wśród gwiazd jeszcze kobiety, które nie biorą udziału w konkursie na najszczuplejszą ciążę i pozwalają sobie na chociaż kilka miesięcy spokojnego i bezstresowego macierzyństwa. Zalicza się do nich np. piosenkarka Pink, która tego lata urodziła córkę Willow i wciąż nie może uporać się z dodatkowymi kilogramami. Brytyjska aktorka, Denise Van Outen, która w zeszłym roku urodziła córkę Betsy nie wstydzi się przyznać, że już na początku siódmego miesiąca ciąży miała na wadze dodatkowe 12 kilogramów. Milla Jovovich, które urodziła dwa lata temu córeczkę, przyznaje się do tego, że nie tylko puchła w ciąży i tyła w zatrważającym tempie, ale sześć tygodniu po porodzie czuła się wykończona, niedospana i nadal wyglądała jakby była w ciąży. Aktorka Liv Tyler nie ukrywa, że dojście do firmy po urodzeniu syna w 2004 roku zabrało jej kilka lat. W jednym z wywiadów przyznała, że najwyraźniej nie jest jedną z tych szczęśliwych kobiet, które kilka dni po porodzie mają wagę jeszcze niższą niż przed ciążą.

Ciąża a realia

Internetowa strona brytyjskiej stacji BBC kilka lat temu opublikowała wyniki ankiet przyprowadzonych wśród czytelniczek magazynu dla matek "Mother & Baby". Dowiadujemy się z nich, że prawie wszystkie kobiety nie są zadowolone ze swojej sylwetki kilka tygodni po porodzie. Większości z nich, nie udaje się w tak szybkim tempie jak gwiazdom, dojść do wagi sprzed ciąży. Z tego powodu czują presję, frustrację i niezadowolenie. Kobiety spodziewające się pierwszego dziecka, średnio pod koniec ciąży ważą około 70 ,7 kg. Średnia waga kilka dni po ciąży to 64.4 kg. Ankietowane kobiety deklarowały, że ich wymarzona waga po porodzie to 59.4 kg. Według biorących udział w ankiecie kobiet ciąża zmienia ich ciała na niekorzyść. Największym zmartwieniem młodych mam jest utrata elastyczności skóry na brzuchu, piersiach oraz problemy z rozstępami i cellulitem. Elena Dalrymple, redaktor naczelna brytyjskiego magazynu "Mother & Baby" przypomina na łamach swojego pisma, że po urodzeniu dziecka nie tylko należy stosować zdrową i kaloryczną dietę, ale przede wszystkim cieszyć się dzieckiem i macierzyństwem. Presja błyskawicznego schudnięcia i jak najszybszego pozbycia się cellulitu powoduje, że macierzyństwo zamienia się w koszmar diety, dyscypliny i odchudzających treningów. Dalrymple uważa, że to głównie kobiety z pierwszych stron gazet są odpowiedzialne za modę na chudość w ciąży i zaraz po ciąży.

Oferta partnera: Wybierz zdrową dietę i wróć do dawnej wagi!

Więcej o: