Inauguracja Szkoły Liderek

Wczoraj odbyła się uroczysta gala inaugurująca Szkołę Liderek - interdyscyplinarne studium przedsiębiorczości dla kobiet i zarazem nową, unikalną inicjatywę Instytutu Przemiany oraz Akademii Kobiet Sukcesu. Mecenat nad projektem objął Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii ?Kobieta w świecie finansów?.

Celem Gali inauguracyjnej, zorganizowanej w siedzibie patrona honorowego Szkoły Liderek, Business Center Club w Warszawie, była uroczysta immatrykulacja 12 Adeptek pierwszej edycji Szkoły Liderek, a także oficjalne rozpoczęcie kampanii promującej wśród kobiet postawę proaktywną oraz kompetencje niezbędne, by stać się Liderką na miarę XXI wieku. Galę rozpoczęły autorki i organizatorki projektu, Małgorzata Sawicka - założycielka i liderka Akademii Kobiet Sukcesu oraz Patrycja Załug, założycielka i trenerka Instytutu Przemiany, które przedstawiając koncepcję Szkoły Liderek podkreślały, jak wielka jest rola tego, by oprócz zdobywania wiedzy na temat przedsiębiorczości i cech liderki, faktycznie zacząć działać i sprawdzać swoje kompetencje w praktyce. To właśnie ma umożliwić Adeptkom Szkoła Liderek - interdyscyplinarny, unikalny na skalę Polski program edukacyjny, w ramach którego uczestniczki będą miały możliwość realizacji własnych projektów korzystając ze wsparcia Mentorek i doświadczonych liderek. Oprócz tego w programie studium. ponad 70 godzin szkoleń oraz inspirujące spotkania z ekspertami i ludźmi sukcesu, praktykami biznesu. Zajęcia w Szkole Liderek poprowadzą m. in. eksperci Banku BPH, liderki GE Women's Network oraz trenerzy Akademii Kobiet Sukcesu i Instytutu Przemiany.

Dwunastu Adeptkom pierwszej edycji w imieniu Mecenasa Szkoły Liderek certyfikaty wręczyli Grażyna Utrata, Wiceprezes Zarządu Banku BPH oraz Mariusz Kostera Dyrektor Wykonawczy w Banku BPH. Grażyna Utrata w ciepłych słowach zwróciła się do Adeptek Szkoły Liderek, podkreślając, że to one są siłą tego projektu: ich motywacja, wizja tego, co chcą zrobić, aktywna postawa. To właśnie dzięki tym cechom zostałyście wybrane w konkursowym naborze spośród dziesiątek kobiet. I to jest już wasz pierwszy sukces - dodała Grażyna Utrata. Z kolei Mariusz Kostera podkreślał jak ważne w Banku BPH, który w swej działalności kieruje się zasadą fair play, jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet. Pomysł Szkoły Liderek idealnie wpisuje się w dotychczasowe działania banku na tym polu - dodał Mariusz Kostera. W ostatniej części spotkania, każda z Adeptek w krótkim wystąpieniu przedstawiła siebie i powiedziała co skłoniło ją do udziału w projekcie. Pierwszym w Szkole Liderek prezentacjom Adeptek towarzyszyła atmosfera pełna życzliwości i dobrego humoru. Dziewczyny wspaniale mówiły o swoich planach i pomysłach a także o nadziejach i marzeniach.

W części inspirującej gali wystąpili: Jolanta Szwalbe, autorka książki "Myśl i działaj dla przyszłości", dr Ewa Lisowska z SGH oraz Dariusz Żuk, Prezes Fundacji Polska Przedsiębiorcza. Jolanta Szwalbe podzieliła się inspirującymi historiami i przykładami sukcesów kobiet przedsiębiorczych, wspomniała m. in. o innowacyjnym na tamte czasy pomyśle Pani Mary Kay czy Marty Stuart. Na koniec swojego wystąpienia życzyła Adeptkom rozwinięcia skrzydeł i złapania wiatru w żagle. Z kolei dr Ewa Lisowska, ekspertka kampanii "Kobieta w świecie finansów" poprowadziła prezentację na temat "Przedsiębiorczość jako postawa życiowa". Podając definicję przedsiębiorczości, wspomniała m. in. o tym, że jeden aspekt różni obie płcie. Mianowicie to, że kobiety znacznie mniej w siebie wierzą niż mężczyźni. I że żeby odnieść sukces potrzebują więcej pewności siebie. Swoją prezentację zakończyła hasłem "Wiek XXI wiekiem kobiet" wskazując na istotne zalety kobiet wpisujące się w gospodarkę opartą na wiedzy. O tym, jak stworzyć start up z sukcesem opowiedział prezes fundacji Polską Przedsiębiorcza, Dariusz Żuk. W swoim wystąpieniu podkreślał jak ważne w powodzeniu biznesowym są marzenia, pasja, podążanie za tym, co lubimy robić.

 

W pierwszej edycji Szkoły Liderek będzie uczestniczyło 12 najbardziej zmotywowanych do zmiany i wzięcia spraw w swoje ręce kobiet. Będziemy śledzić ich postępy przez 7 miesięcy trwania Szkoły Liderek (październik 2011 - maj 2012). Pierwszy zjazd Szkoły Liderek pod hasłem "Poznaję siebie, kreślę wizję i cel" już w najbliższy weekend, 22-23 października 2011. Wszystkie zajęcia odbędą się w Noa Cowork, www.noacowork.pl Już wkrótce będzie dostępny reportaż filmowy z inauguracji, przygotowywany przez Dom Filmowy.

Więcej o: