Sylwester - gdzie, z kim, w czym?

Przed nami impreza roku - sylwester. Już zaczęło się ustalanie, gdzie w tym roku spędzimy ostatnie chwile starego roku. Tutaj zupełnie, jak w zabawie w krzesła, kto się szybko nie załapie, zostanie na lodzie. Orientuj się, zanim będzie za późno.

Wydarzenie publiczne

Wybór miejsca to pierwsza kwestia, z którą trzeba się zmierzyć. Sylwestra można spędzić na gigantycznej imprezie organizowanej przez władze miasta. Tam można poznać nowych ludzi i ewentualnie wspólnie przenieść się po północy w inne miejsce. Dodatkową atrakcją są występy gwiazd estrady oraz zbiorowa ekscytacja przy odliczaniu do północy. Szaleństwa na świeżym powietrzu mają jednak wadę. Aura na pewno nie będzie przypominała okoliczności przyrody panujących np. w Australii. Jeśli łatwo się przeziębiasz, przemyśl tę formę zabawy. Pamiętaj też, że podczas zabaw publicznych obowiązuje abstynencja, a ochroniarze wpuszczający pod scenę rewidują torebki i konfiskują butelki. Tłum bywa także nieprzewidywalny - zdarzają się zabawy petardami i może być naprawdę niebezpiecznie.

Mniej osób, ale wciąż wiele, spotkać można podczas sylwestrowej imprezy w klubie czy restauracji. Wiele "imprezowni" organizuje przyjęcia, w które wliczone jest jedzenie, picie i animacja. Na podobne wyjścia lepiej wybrać się z grupą znajomych. W przeciwnym razie może się okazać, że ze świeżo poznanymi osobami nie ma o czym rozmawiać. Do minusów organizowanych sylwestrów należą wszystkie niedociągnięcia związane z jakością i ilością jedzenia czy oprawą muzyczną. Niestety, trudno to przewidzieć. Wadą tej opcji może być także cena. Bardziej luksusowe wyjścia to koszt od 450 zł w górę.

Domówka to rozwiązanie idealne dla osób, które mają duże, ale zżyte grono znajomych. Aby zminimalizować koszty i obciążenie gospodarzy, świetnym rozwiązaniem jest impreza składkowa - każdy przynosi coś do jedzenia i picia, a na naczynia jednorazowe i oprawę plastyczną organizowana jest zrzutka. Aby uniknąć potencjalnych nieporozumień, warto ustalić, kto zostaje na noc, kto pomaga gospodarzom w przygotowaniach i późniejszym doprowadzeniu mieszkania do stanu używalności. Potencjalnych minusów brak. W tym dniu nawet przewrażliwiony słuchowo sąsiad, nie będzie mógł się naprzykrzać.

Jeśli myślisz o zbojkotowaniu noworocznej imprezy i rozważasz wyjazd w dziką głuszę czy na egzotyczną wyspę - jesteśmy za. Pamiętaj jednak, że ceny noclegów oraz bilety lotnicze są wtedy najdroższe! Spontaniczna wyprawa może więc mocno uszczuplić portfel. Samotne zamykanie się w mieszkaniu z książką, laptopem kolekcją filmów? Jeśli tylko takie rozwiązanie cię uszczęśliwi

Na przyjacielskiej stopie

Najmilej imprezy spędza się w towarzystwie bliskich - to nic odkrywczego. W każdym gronie trafia się jednak czarna owca, osoba kontrowersyjna, trudna w kontaktach. Nawet mniej lubianego człowieka można przez kilka godzin skutecznie omijać. Jeśli jesteś bardzo towarzyska, otwarta i z łatwością nawiązujesz nowe znajomości, to domówka może okazać się zbyt małą przestrzenią do rozwinięcia skrzydeł. Z kolei singielki będą się czuły bezpieczniej i raźniej, jeśli dołączą do mieszanego towarzystwa (pary, single), a podczas życzeń o północy nie zostaną bez towarzystwa.

Strój obowiązkowy

Najważniejsze, żebyś była zadowolona z własnego wyglądu. Jeśli wiąże się to z koniecznością wydania kilkuset złotych na kreację - świetnie. Dżinsy i T-shirt to także rewelacyjny pomysł. Nie wierz reportażom telewizyjnym, którymi karmią nas 31 grudnia stacje tv o balowych przygotowaniach. Brokat we włosach i suknie z trenem to naprawdę historie niszowe.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: