Sposób na faceta

W najcudowniejszym nawet związku pojawiają się czasem sytuacje, w których dochodzi do próby sił. Jedna strona chciałaby przeforsować swój pomysł, wcielając go jak najszybciej w życie. Bywa tak, że druga strona (czytaj: mężczyzna) stawia opór. Jak go przełamać? Oto sprawdzone metody - przetestowane na polu walki.

Wymuszenie i ostro po bandzie

Są kobiety, które są tak skoncentrowane na osiągnięciu celu, że przesłania im on cały świat. To chyba z myślą o nich powstało określenie "ciosać kołki na głowie". W przypadku wspomnianej grupy wszystkie drogi, czyli rozmowy prowadzą do jednego. Temat, który jest przyczyną nacisku, wypływa w każdej pogawędce. Przykład? Najbardziej popularny to wywieranie nacisku na partnera, który miga się od oświadczyn. Argumenty o biologicznym zegarze, potrzebie przypieczętowania miłości, traceniu czasu, wpędzaniu w lata i tysiąc innych na pewno są dobrze znane obydwu stronom układu. W większości przypadków ta metoda okazuje się skuteczna z jednego zasadniczego powodu. Mężczyzna ma dość niekończącego się młotkowania i dla świętego spokoju zgadza się na wszystko, czego ich kobieta w danym momencie pragnie. Najczęściej stosowanymi w tej metodzie środkami wyrazu są:

- perswazja (najpierw łagodna), później coraz mocniejsza;

- płacz - od skrytego teatralnego szlochu po histerię;

- stosowanie kar psychicznych - ciche dni, obraza majestatu, przygaszenie.

W stosowaniu tej metody pomagają wizualizacje - roztaczanie wizji sielanki, szczęścia i spełnienia, w którym znajdzie się kobieta, gdy jej prośba/zachcianka/żądanie zostaną spełnione. Wymuszenie można także wzmocnić obrzydzaniem. Jeśli chcesz dostać z prezencie nowe futro, opowiadaj o wyleniałym misiu, zjedzonym przez mole. Wzmocnienie nie zaszkodzi.

Psychologiczne podchody

Kobiety bardziej przebiegłe i znające męską psychikę - zwłaszcza egzemplarza, z którym przyszło im dzielić życie - wybierają działania nieco subtelniejsze. Z fizyki wiadomo, że ciało, na które wywierana jest pewna siła, odpowiada taką samą siłą. Dlatego zamiast osaczać i przypierać do muru, działają przekornie. Przykład? Partner nie chce się zgodzić np. na kupno psa, bo obowiązki, koszty, problemy w czasie wakacji. Zamiast cisnąć, kobieta przekorna wraca do tego tematu po jakimś czasie, mówiąc, że przemyślała sprawę i rzeczywiście czworonożne stworzenie w domu jest złym pomysłem. W części przypadków takie postawienie rzeczy skutkuje zmiękczeniem ukochanego. Jeśli w odpowiedzi na Twoją opinię zacznie proponować rozwiązania typu "z małym psem nie ma aż tyle zachodu", to zwycięstwo masz w kieszeni! Aby skutecznie podejść partnera, należy:

- pozornie oddać władzę i decyzyjność;

- sprytnie odwrócić role i z osoby, której na czymś zależy zmienić się w osobę, której nie zależy w ogóle;

- subtelnie nakierowywać ukochanego, popychając w jedynym słusznym kierunku.

Zagrywką równie skuteczną, ale trochę poniżej pasa jest wzbudzanie poczucia winy i podkreślanie swojego poświęcenia. Argumenty: ja dla ciebie opuściłam rodzinne miasto, przefarbowałam włosy, śpię po lewej stronie łóżka, wymuszają spłatę długu wdzięczności.

Mężczyźni nie przepadają za porównywaniem ich do innych, dlatego opowiadanie o tym, że ten przystojny kolega z pracy porywa narzeczoną na szalony weekend do Paryża, na pewno wywoła u Twojego lubego chęć przebicia wspomnianego mimochodem wyczynu znajomego z biura.

Umiejętne dawkowanie napięcia

Panie, które są prawdziwymi ekspertkami w tematyce związków, manipulację opanowały do perfekcji. Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyś nie musiała posuwać się do podstępów, ale każdy z nas gra jakąś grę i zakłada maski. W osiągnięciu celu możesz stosować mieszankę środków nacisku, czyli metodę kija i marchewki. O kiju już była mowa wcześniej, o co chodzi z marchewką? Pochwały, szczęście malujące się w Twoich oczach - to pomoże zbudować solidną bazę do dalszych działań. Widząc, jaką radość sprawiają Ci kwiaty czy wyjścia na kolację, mężczyzna będzie to robił często, żeby poczuć się jak bohater we własnym domu. Sama zresztą wiesz najlepiej, co działa. Nasza rada? Zmieniaj techniki i środki wyrazu. Inaczej Twoja gra zostanie przejrzana

Więcej o: