Baby boom, baby bling

Do kreacji za miliony, samochodów za miliardów i domów za tryliony gwiazdy zdążyły nas już przyzwyczaić. Wydawanie majątku na dzieci to nowy ale popularny wśród znanych ludzi trend. Zaglądamy do portfela i pokoików dla dzieci.

Narodziny gwiazdy

Przyjście na świat córeczki Beyoncé i Jaya-Z było powodem wielkiej radości świeżo upieczonych rodziców i okazją do uruchomienia lawiny doniesień towarzyszących temu i następujących po nim wydarzeń. Prawie półtora miliona dolarów miało kosztować małżeństwo zamknięcie całego pietra nowojorskiego szpitala Lenox Hill. Rzecznik pary zaprzeczył tym plotkom, zapewniając, że rodzina rezydowała w normalnym, ogólnie dostępnym według szpitalnego cennika, apartamencie. Brytyjski "Star" doniósł, że para wydała prawie 2 miliony dolarów na przemeblowanie i wyposażenie pokoju małej Blue Ivy w trzech posiadłościach pary. Podobno sekcja dziecięca została umeblowana w każdym przypadku w ten sam sposób - ma to zapewnić dziewczynce maksymalne poczucie stabilności przy częstych podróżach. 20 tysięcy funtów kosztowało urządzenie placu zabaw i kupno minisamochodu bugatti - to inwestycja na przyszłość, gdy Blue zacznie chodzić. Najbardziej sensacyjny był news o złotym koniku na biegunach firmy Ginza Tanaka. Szczerozłoty może i jest, ale czy wygodny?

Ikona dziecięcej mody

O Suri Cruise i jej sklepowych szaleństwach pisano wielokrotnie. Wszystko zaczęło się od wspólnych wypadów na shopping z mamą dziewczynki - Katie Holmes. Aktorka kupując sobie, robiła także prezent córce. Suri ma kolekcję designerskich minitorebek, małych butów (także na niewielkim obcasie). Kilka lat temu najbardziej popularny wśród hollywoodzkich rodziców sklep Petit Tresor ujawnił kwotę, którą państwo Cruise zostawili jednorazowo w kasie butiku. Opiewała ona na prawie 400 tysięcy dolarów. Katie dba o to, by w szafie córeczki wisiały ubrania sygnowane przez Armaniego, Versace i Cavallego. Wysokie koszty utrzymania Suri nie ograniczają się tylko do garderoby. Urodziny dziewczynki to także spory wydatek - 10 tysięcy dolarów plus 5 tysięcy za kilkupiętrowy tort.

Wymarzony skarb

Kiedy okazało się, że Victoria Beckham, ostatnio znana ze swoich całkiem udanych kolekcji, została mamą małej dziewczynki od razu wiadomo było, że dopełni wszelkich starań, by jej pociecha miała wszystko, co najlepsze. Dla małej Harper Seven w kilka dni zorganizowano za 35 tysięcy funtów niezapomnianą pierwszą gwiazdkę. W słynnym Beckhingam Palace stanęło sześć choinek udekorowanych w srebrno-białej tonacji. Victoria i David dbaja o to, by ich mały skarb rósł w zdrowiu i szczęściu. Za 400 tysięcy funtów rocznie, Victorii przez całą dobę w opiece nad dzieckiem towarzyszą na zmianę trzy osoby (w nocy czuwa wykwalifikowana pielęgniarka, rano opiekunka, a po południu asystentka). Harper Seven chodzi w ubrankach od Stelli McCartney i w produktach francuskiej marki Bonpoint. Córka Beckhamów może się także pochwalić wykonanym na specjalne zamówienie wózkiem i kaszmirowym kocykiem z inicjałami, który dostała od Księcia i Księżnej Cambridge.

Podwójne szczęście

Słynne mamy, które w ostatnim czasie urodziły bliźnięta mają podwójny powód do radości i zakupowego szaleństwa. Mariah Carey zanim jeszcze urodziły się jej dzieci, osłodziła sobie i mężowi oczekiwane na rozwiązanie, wydając 650 tysięcy dolarów na pierścionek z brylantem i wysadzany szlachetnymi kamieniami zegarek. Dla swoich dzieci przebudowała całe skrzydło domu w Beverly Hills na co wydała 800 tysięcy funtów. Moroccan i Monroe mają własne garderoby (wypełnione ubrankami Baby Dior, Armani Junior i Escada Baby), telewizory i sprzęt grający wart 250 tysięcy dolarów. Inna mama bliźniąt Jennifer Lopez także nie oszczędzała na swoich pociechach. Najpierw zafundowała im wnętrza we francuskim stylu - pełne jedwabi, aksamitów, miękkich dywanów i kryształowych żyrandoli. Została za to publicznie skrytykowana przez specjalistów od bezpieczeństwa dzieci, którzy wypunktowali, że za urodą przedmiotów czyha poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia, a nawet życia maluchów. Jennifer Lopez udało się połączyć przyjemne z pożytecznym - wiele rzeczy, które później służyły maluchom znalazło się na liście prezentów na Baby Shower - m.in. wózek Silvercross Balmoral wart 3,5 tysiąca dolarów, kaszmirowe ubranka i zamszowa mata do zabawy za 300 dolarów każde.

Więcej o: