Wakacje gwiazd

Znani ludzie nie przepadają za zimą. Los Angeles kojarzy im się z pracą i domem, a z Nowego Jorku wieje chłodem. Żeby wypocząć, gwiazdy pakują walizki od Vuittona i wyruszają w bardziej odległe miejsca. Dokąd latają najchętniej?

Zobacz więcej zdjęć

Biały piasek, morza szum, klauzula prywatności

Znanym zależy na tym, żeby ich zdjęcia w kostiumach kąpielowych nie trafiły do sieci natychmiast po zakwaterowaniu w apartamencie. Wielu nie chce także spędzać kilkunastu godzin w męczącej podróży (o ile latanie własnym samolotem albo pierwszą klasą może być męczące) dlatego wybiera Meksyk. W Los Cabos w luksusowym resorcie Las Ventanas odpoczywała Jennifer Lopez, Charlize Theron, Leonardo DiCaprio i Adam Sandler. Zamknięty ośrodek jest położony na uboczu, a oprócz białego piasku i turkusowej wody oferuje eleganckie apartamenty z jacuzzi na tarasach. Lokalna patriotka Rihanna na wakacje wraca w rodzinne strony, czyli na Barbados. Oprócz reklamowania plaży i oceanu, dobrze się bawi imprezując, biorąc udział w paradach karnawałowych i spotykając ze znajomymi. Gwiazdy, które oprócz prywatności, na wakacjach szukają także bezpieczeństwa, starają się znaleźć sprzyjające relaksowi warunki na terenie ojczyzny. Stany Zjednoczone kuszą ich znaną kulturą i językiem oraz klarownością zasad. Na Florydę latają Lindsay Lohan, Nicole Richie i Matt Damon. Ten ostatni aktor postanowił nawet przeprowadzić się do Miami na stałe. Floryda całkiem niesłusznie kojarzy się z miejscem, do którego przenoszą się na starość emeryci. Nie brakuje tam klimatycznych hoteli, świetnych restauracji i doskonałych klubów. Zaprzeczając geriatrycznym klimatom, Florydę odwiedzają młode, chcące się wyszaleć gwiazdy. Drugie popularne i superluksusowe miejsce to hotel Setai w South Beach. Kompleks utrzymany w indonezyjskim stylu odwiedził m.in. Bono, Beyoncé i Jay-Z. Miejsce słynie ze spełniania najbardziej nawet szalonych próśb swoich gości. Nie zapominajmy także o pięknych i przyjaznych Hawajach. Tam sporty wodne uprawiała już Gwyneth Patrow, a złocistą opaleniznę wyczarowała w kilka dni Cameron Diaz.

Własny dom lub... wyspa

Pełną dyskrecję i bezpieczeństwo zapewnia posiadanie własnego domu wakacyjnego w szerokości geograficznej, w której klimat sprzyja słońcu i temperaturze. Zakochana w karaibskiej wyspie St. Barts Shania Twain kupiła na niej dom. Własne rezydencje mają także na hiszpańskiej Majorce Claudia Schiffer i Michael Douglas. O krok dalej poszli Mel Gibson i Johnny Depp, którzy kupili własne wyspy na Bahamach. Jeśli gwiazdy nie stać na tak wyszukany luksus, zawsze może skorzystać z gościny u zamożniejszych znajomych. Niedawno spalony dom milionera sir Richarda Bransona na Necker Island na Karaibach zawsze stał otworem dla sławnych przyjaciół. U Bransona bawili się m.in. Stonesi i Kate Winslet (która była świadkiem niefortunnego pożaru).

Wypad do Europy

Europa jest mniej popularnym celem podróży, ale są gwiazdy, które podejmują to wyzwanie. Amerykańskie sławy na starym kontynencie lądują zazwyczaj namówione przez pochodzące z Europy połówki. Odkąd Eva Longoria spotyka się z bratem Penélope Cruz - Eduardem, nie straszne jej plaże Ibizy i zabytki Granady. Halle Berry w towarzystwie Oliviera Martineza zwiedza Francję i Hiszpanię. Europa to także miłe miejsce do pływania w rejsy. Urokowi przybijania do różnych portów uległa m.in. Cindy Crawford, Katie Holmes i Meryl Streep. Portofino czy St. Tropez na pewno nie pozostawiły ich obojętnymi. Od kilku lat co roku w rejs po Chorwacji wyrusza Beyoncé. Właśnie zaczyna się zimowy wypoczynek celebrytów - w necie zaraz pojawi się świeża dostawa zdjęć... Tylko pozazdrościć...

Więcej o: