Jak pozbyć się upartego tłuszczyku?

Przejście na dietę nie zawsze daje gwarancję, że schudniesz wedle planu - w pasie, a nie np. w biuście. Najbardziej uparte krągłości potrafią przetrwać każde odchudzanie. Max Tomlinson, znany w Anglii i Australii dietetyk i homeopata, znalazł sposób na ?wysłanie na banicję upartych wypukłości?.

Uznany autorytet

Max Tomlinson, autor książki "Target Your Fat Spots: How To Banish Your Bulges", co można przetłumaczyć jako "Namierz tłuszcz i wyślij na banicję wypukłości", ma ćwierć wieku doświadczenia w ustawianiu diety i alternatywnym leczeniu pacjentów z problemami z wagą i odżywianiem. Tomlinson ma dwie świetnie prosperujące kliniki - jedną w Sydney, drugą w Londynie, wiele publikacji i występy w telewizjach. Brytyjska gazeta "The Guardian" umieściła go w dziesiątce najlepszych specjalistów medycyny alternatywnej, a sieć luksusowych hoteli Mandarin Oriental korzysta z jego konsultacji przy tworzeniu menu. W swojej trzeciej książce postanowił przyjrzeć się bliżej problematycznym miejscom, w którym na kobiecym ciele odkłada się tłuszcz i doradzić, jak skutecznie się go z nich pozbyć.

Gdy hormony robią wbrew

Tomlinson codziennie styka się z kobietami, które po bardzo rygorystycznej diecie, która miała spowodować wyszczuplenie np. ud i bioder, kończyły z chudą buzią, zmniejszonym biustem, wąską talią i... biodrami oraz udami w niezmienionej formie. Z kolei wśród kobiet po menopauzie zauważył tendencję do tycia w górnej partii ciała, zwłaszcza na odcinku między szyją a biustem. Tomlinson doszedł do wniosku, że odpowiedzialne za taki stan rzeczy są hormony, a właściwie nieprawidłowości w ich wydzielaniu - ich nadprodukcja lub niewystarczająca ilość. Książka "Target Your Fat Spots: How To Banish Your Bulges" poświęcona została sposobom na skutecznie zapanowanie nad gospodarką hormonalną i pozbyciem się tłuszczu odłożonego w kłopotliwych miejscach.

Gdy pojawia się problem

Kiedy dobrze i zdrowo się odżywiamy, prowadzimy niestresujący tryb życia, regularnie uprawiamy sport, nasz organizm prawidłowo funkcjonuje. Gdy ta harmonia zostaje zachwiana, po pewnym czasie pojawiają się skutki uboczne, widoczne najczęściej we wzroście wagi, gorszym wyglądzie skóry, wypadaniu włosów i łamliwości paznokci. Tomlinson zaleca wszystkim stosowanie śródziemnomorskiej diety - jedzenie dużej ilości warzyw, owoców, ryb i zrezygnowanie z fast foodów, alkoholu, słodyczy, cukru. Jego zdaniem organizm powinien być dodatkowo wspierany przez przyjmowanie witamin, minerałów i kapsułek z wyciągiem z oleju z ryb.

Jak się pozbyć boczków?

Jeśli jesteś w stanie wbić się w dżinsy i nawet udaje Ci się je zapiąć, ale ze spodni wylewa się górą dziwna fałdka, oznacza to, że na Twojej sylwetce zagościły boczki. Zdaniem Tomlinsona za ich powstaniem stać mogą problemy z insuliną i regulacją poziomu cukru we krwi. Żeby skutecznie je wyeliminować, należy odstawić białe pieczywo, ciasta, czipsy, słodzone płatki śniadaniowe, słodycze i gazowane napoje. W walce z fałdkami oprócz diety i odpowiednio dobranych ćwiczeń, powinnaś się wesprzeć jedzeniem cynamonu, jagód, brokułów i piciem zielonej herbaty.

Ciało wylewające się ze stanika

Max Tomlinson uważa, że za odkładającym się na plecach i z boków ciała na wysokości biustu tłuszczem stoją problemy z tarczycą. Specjalista medycyny naturalnej zaleca w takim przypadku ograniczenie jedzenia brokułów, brukselki, szpinaku i truskawek. Jeśli masz podobny problem, powinnaś włączyć w dietę orzechy włoskie, dziki ryż, czosnek, wątróbkę, cebulę, łososia, tuńczyka i produkty z mąki z pełnego przemiału. Tomlinson zaleca także przyjmowanie jodu i selenu i mycie zębów pastą bez fluoru. Cudu nie będzie, jeśli nie zaczniesz ćwiczyć...

Skrzydełka na ramionach

Z książki Maxa Tomlinsona wynika, że za otłuszczenie dolnej części ramion odpowiada niedobór testosteronu. Problem pojawia się zwłaszcza u kobiet powyżej 50. roku życia. Autor zaleca więcej seksu i miłości oraz uprawianie sportu (ćwiczenia siłowe z ciężarkami). Tak potraktowany organizm (wysiłkiem fizycznym i dużymi dawkami fizycznej miłości) odbierze sygnał o zwiększonym zapotrzebowaniu na hormon. Dodatkowo powinnaś odstawić cukier i ograniczyć węglowodany.

Duża pupa i biodra

Za odkładanie się tłuszczu w tych miejscach, zdaniem Tomlinsona, odpowiada estrogen. Żeby pozbyć się problemu, powinnaś jeść dużo warzyw i owoców, produkty z mąki z pełnego przemiału. Zrezygnuj z alkoholu, środków przeciwbólowych i sztucznie barwionych napojów. Włącz do diety jogurt naturalny, a wyeliminuj kawę.

Oponka na brzuchu

Według autora poradnika, za oponką na brzuchu stoi nadprodukcja kortyzolu - hormonu stresu. Długotrwały stres sprawia, że organizm zwiększa poziom glukozy we krwi. W cały proces włącza się jeszcze insulina, która podstępnie zwiększa objętość komórek tłuszczowych właśnie w tym miejscu. Co radzi Max Tomlinson? Zmniejszyć poziom stresu, relaksować się. Odstawić białe pieczywo i alkohol. Jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym, a odstawić te o wysokim. W tym przypadku zalecany wysiłek powinien być umiarkowany.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha:

 

Ćwiczenia na uda i pośladki:

 

Ćwiczenia na ramiona:

 
Więcej o: