Nigdy nie przekroczę trzydziestki!

Kult wieku osiągnął swoje apogeum, nastoletnie gwiazdy, będące autorytetami dla mas stają się młodsze od własnych fanów - nawet Wendy postanowiła wrócić do Nibylandii, bo dziś modny jest przecież styl Lolitki. Czas na pokolenie, które nie ma zamiaru dorastać!

"I'm 30. I guess that makes me an old lady to you" - to słowa, które w filmie "Mój tydzień z Marilyn" Michelle Williams kieruje do zauroczonego gwiazdą kina 23-letniego mężczyzny. Problem w tym, że podobne stwierdzenie lepiej niż w latach 50. sprawdza się obecnie. Dziś z uwagi na subiektywne kryterium atrakcyjności w wielu branżach trzydziestolatki zmuszone są do odejścia na emeryturę. Na szczęście nowe trendy zaczynają wyznaczać kobiety, nie mające zamiaru ulegać presji mass mediów.

Jak to jest być wiecznie młodą

Jedną z nich jest Magdalena Cielecka, która ostatnio skończyła 40 lat, a wciąż wygląda pięknie. Kolejna wieczna nastolatka z wyboru to Dziun. Piosenkarka i modelka, która mimo swoich 33 lat nie tylko nie czuje się staro, ale wcale nie ma zamiaru przekraczać trzydziestki - tej stereotypowej, zwiastującej nudne życie, obowiązki i szarość dnia codziennego... Jak to robi? Ważne jest to, by zapomnieć o stereotypach i we własnej skórze czuć się dobrze. "Zabawne, że kiedy byłam dzieckiem wydawało mi się, że kobiety w moim wieku, to właśnie takie panie w ciasnych garsonkach. Ja jestem świrem, chłopczycą, nie lubię sukienek, elegancji i strojenia się. Cenie sobie wygodę, luźny sposób bycia i cieszę się, że moje dziecko będzie miało taką mamę dresiarę. " - mówi Dziun. W ubiegłym roku wydała swoją płytę "A.M.B.A", a jako modelka jest wprost rozchwytywana. Uczestniczy w różnorodnych sesjach: od znanych marek po alternatywne projekty młodych polskich projektantów. Jej styl to dowód na to, że syndrom Piotrusia Pana przestaje być zarezerwowany jedynie dla mężczyzn, a dowodem na istnienie tego zjawiska jest zyskujący na popularności fanpage, utworzony na Facebooku pod hasłem "Nigdy nie przekroczę trzydziestki"

Dobra karma, kolor i trampki

Zatrzymać czas w każdej chwili mogą zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety - również te przerażone szybko upływającym czasem. "Każda z nas ma to w sobie." - twierdzi Dziun. "Ważne jest to, jaką energię wysyłasz ludziom. Są piękne kobiety, które mają 50- 60 lat. Jeżeli żyjesz w zgodzie ze sobą, jesteś szczęśliwa i kochasz - zawsze będziesz młoda!" Pasja życia to jednak nie jedyny sekret Dziun. Do negowania kolejnych urodzin może zagrzewać również moda. Choć wielu kreatorów mody swoje ubrania wciąż prezentuje na przebranych za dojrzałe kobiety nastolatkach, sieciówki i undergroundowi projektanci stawiają na kolory, nowoczesne tkaniny i innowacyjne połączenia faktur. Za ich sprawą Polki coraz chętniej noszą sportowe buty i luźne ubrania zarówno do pracy, jak i do szkoły.

Dołącz do wiecznie młodych na Facebooku

Dlaczego kobiety boją się starości? Bo co dzień są bombardowane sygnałami negującymi atrakcyjność dojrzałych kobiet. Osoby po 40 roku życia reklamują jedynie protezy do zębów, ubezpieczenia, maści przeciwbólowe i leki. Paradoksalnie nie pomaga również "kobiecy" przemysł kosmetyczny, który co krok straszy nastolatki hasłami takimi jak "25+" i "30+". te stosunkowo wcześnie zagrzewają do walki z wiekiem i odmładzania się. Podobnie jest z branżą muzyczną - nastoletnie gwiazdy popkultury, kreowane są na ikony seksapilu przypominające 30-letnią Marilyn. W akcie sprzeciwu deklarujemy wieczną młodość! Zgodnie z tym na wspomnianym fanpage'u: "Nigdy nie przekroczę trzydziestki" ponoć nikt nigdy nie dorasta, a kliknięcie Lubię to! - odmładza o rok. To zabawna inicjatywa, którą polecamy wszystkim tym, których przerażają kolejne zbliżające się urodziny. W końcu starzenie się to, jak twierdzi Dziun, nic innego jak "cudowna świadomość przeżywania", a o tym warto wzajemnie sobie o tym przypominać. Do zobaczenia na Facebooku !

Więcej o: