Wibrator ma już 130 lat! Poznaj jego filmową historię

2 marca na ekrany kin w całej Polsce wchodzi komedia romantyczna Tanyi Wexler "Histeria" opowiadająca historię jednego z najprzyjemniejszych wynalazków w dziejach świata.

Sto trzydzieści lat temu pewien londyński lekarz dokonał epokowego odkrycia, które nie raniąc niczyich uczuć, poprawiło nastrój piękniejszej połowie ludzkości. Osadzona w epoce wiktoriańskiej, z czołówką angielskich aktorów w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett), i świetną rolą Maggie Gyllenhaal, Histeria, opowiada historię młodego lekarza- idealisty, Mortimera Granville'a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce). Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii właśnie, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do "parkosyzmów skurczy", który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem).

Po pewnym czasie, gdy młody lekarz na skutek wyczerpujących zabiegów doświadcza kontuzji dłoni, przy pomocy swego przyjaciela, wynalazcy (Everett) konstruuje urządzenie zasilane elektrycznością, masujące najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała (prototyp dzisiejszego wibratora). Zakochuje się w córce swego szefa (znakomita rola Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce, jak on sam.

Nic dziwnego, że widzów na całym świecie ogarnęła histeria na punkcie "Histerii" - to jednocześnie fantastyczna, inteligentna komedia romantyczna, skrojona według najlepszych brytyjskich wzorców, a zarazem interesujący głos kobiet (to wyłącznie kobiecy team film wyreżyserował i wyprodukował) w sprawie równouprawnienia, emancypacji i parytetów.

Polska premiera filmu planowana jest na 2 Marca 2012 roku, do artykułu dołączmy link do polskiej wersji zwiastuna, abyście mogli Państwo poczuć odrobinę klimat tej niezwykłej, wibrującej historii.

Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun filmu - Histeria. Romantyczna historia wibratora

Zapraszamy do kin. Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które filmy wolą oglądać w domowym zaciszu. Za jakiś czas film dostępny będzie także na serwisie kinoplex.pl!

Więcej o: