Mówisz, nie otwierając ust

Czy white tie to zawsze biały krawat i do czego pasuje? Ile mamy czasu, by odpowiedzieć na prośbę repondez s'il vous pla^t? Dlaczego Arabowie nie lubią oglądania podeszw i zakładania nogi na nogę, a Hindusi skórzanych zegarków? Jak przygotować stylową wizytówkę i równie stylowo ją wręczyć, szczególnie gdy naprzeciw nas stoi Japończyk?

Od zawsze wiadomo, że niekiedy biznes dużo szybciej niż w firmowych gabinetach rozwija się na koktajlach, bankietach i służbowych kolacjach. Dlatego dobrze jest być absolutnie pewnym, co robić i mówić, by zamiast skupiać się na formach, spokojnie przejść do treści. Tym bardziej, że często to, jak się zachowujemy, gdzie stoimy czy jak siedzimy, mówi za nas, nim zdążymy otworzyć usta. Warto więc zadbać, by był to komunikat, na jakim nam zależy. Znawcy tematu mawiają przecież, że kwintesencją stylu jest świadomość - nawet tego, że czasem z jakichś powodów celowo łamiemy konwenanse. Irena Kamińska-Radomska to w świecie savoir-vivre'u absolutny autorytet i nazwisko marka. Ambasador Tomasz Orłowski był swego czasu szefem protokołu, a Grażyna Białopiotrowicz oprócz pisania prowadzi także portal internetowy na temat kształtowania własnego wizerunku. Każde z nich jest w swojej dziedzinie prawdziwym mistrzem. Książki ich autorstwa, pełne przykładów, szkiców i zdjęć, pomogą poznać tajniki z kliku perspektyw: od dyplomatycznych salonów, gdzie dzisiaj w dobie narodowego marketingu coraz częściej pojawiają się ludzie biznesu, poprzez świat służbowych spotkań aż po nasze osobiste Public Relations.

Literatura:

Grażyna Białopiotrowicz, Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce, Warszawa, 2009. Książka jest także dostępna w formie audiobooka.

Irena Kamińska-Radomska, Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji, Warszawa 2003.

Tomasz Orłowski, Protokół dyplomatyczny, ceremoniał i etykieta, Warszawa, 2010.

Autroka artykułu: Joanna Kuzincow, Adeptka Szkoły Liderek

Szkoła Liderek jest częścią kampanii społecznej na rzecz wspierania przedsiębiorczości i postawy proaktywnej kobiet, organizowanej przez Instytut Przemiany oraz Akademię Kobiet Sukcesu. Szkoła Liderek to interdyscyplinarny program edukacyjny, którego celem jest wyzwalanie kobiecej przedsiębiorczości, rozumianej zarówno jako prowadzenie własnej firmy jak i przede wszystkim wykazywanie proaktywnej postawy życiowej a także doskonalenie poprzez praktykę kompetencji liderki, niezbędnych w skutecznym działaniu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: kobietyisukces.pl

Mecenasem Szkoły Liderek jest Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii edukacyjnej "Kobieta w świecie finansów", a serwis kobieta.gazeta.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat PR'u osobistego? Weź udział w konferencji i szkoleniach Sukces na Start organizowanych w Warszawie w dniach 9-11 marca 2012 przez Organizatorów Szkoły Liderek. Zbuduj korzystny wizerunek spójny z tym, kim jesteś naprawdę.

 

Zdobądź praktyczne narzędzia, które pomogą Ci w budowaniu korzystnego wizerunku, spójnego z tym kim naprawdę jesteś! W imieniu Akademii Kobiet Sukcesu oraz Instytutu Przemiany zapraszamy wszystkie kobiety chcące osiągnąć sukces i dbające o swój rozwój, do udziału w zupełnie nowej inspirującej edycji projektu Sukces na Start. Rusz z miejsca! pod hasłem: "PR osobisty kobiety sukcesu".

W dniach 10-11 marca 2012 w Warszawie odbędzie się cykl 12 praktycznych szkoleń, spośród których możesz stworzyć indywidualną, spójną tematycznie ścieżkę szkoleniową, najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Wśród tematów szkoleń do wyboru m.in. "Mission Quest - odkryj swoją misję",

"Charyzma - jak mieć i podkreślić to COŚ ?", "Ty w oczach innych-bądź postrzegana tak jak chcesz"

"Niepowtarzalna Ty - sztuka efektywnej autoprezentacji drogą do Twojego sukcesu",

"Makijaż - istotny element PR-u Kobiety Sukcesu" i wiele innych.

Biorąc udział w szkoleniach, nie tylko zdobędziesz cenną wiedzę i umiejętności, ale także bez trudu nawiążesz wiele nowych kontaktów z kobietami, które mogą Ci pomóc osiągnąć sukces w biznesie. Tym samym - w życzliwej atmosferze przećwiczysz w praktyce ważne kompetencje w zakresie networkingu, pomocne w budowaniu pozytywnego wizerunku. Udział w konferencji 9 marca 2012 dostarczy Ci dodatkowej inspiracji. Gościem specjalnym będzie znany pisarz oraz doświadczony coach, Maciej Bennewicz, który podzieli się wiedzą jak zmieniać przekonania dotyczące budowania pozytywnego wizerunku na takie, które pomogą Ci uwypuklić swoje atuty. Wśród atrakcji także finał konkursu o tytuł "Kobiety Sukcesu 2011" oraz liczne niespodzianki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Na uczestniczki czeka pyszny poczęstunek przygotowany przez restaurację sushi Ryżowe Pole.

Weź udział w konferencji i szkoleniach Sukces na Start i rusz z miejsca! Zapisz się już dziś! Więcej informacji na stronie: kobietyisukces.pl

Więcej o: