Charlotte Casiraghi twarzą Gucci

Charlotte Casiraghi należy do rodu książęcego panującego w Monako. Ze względu na swoją urodę i styl wzbudza ogromne zainteresowanie prasy. Sama jednak stara się jak najmniej rzucać w oczy i prowadzić spokojne życie. Po podpisaniu kontraktu reklamowego z Gucci ta sytuacja może się jednak zmienić...

Kiedy czyta się o Charlotte Casiraghi, jej imię jest automatycznie zestawiane z księżną Monako - Grace, która zanim wyszła za mąż za władcę tego kraju, była aktorką. Charlotte podobnie jak jej dwaj bracia Andrea i Pierre (ma jeszcze młodszą siostrę) nigdy nie buntowała się przeciwko swojemu pochodzeniu. Młoda arystokratka świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że jest ambasadorką swojej ojczyzny, a jej zachowania - surowo oceniane. Na zdjęciach, na których widać całą rodzinę, rzuca się w oczy ich bliskość i łącząca ich zażyłość. Charlotte nie potrzebowała się wyszumieć. Jej młodszy brat - Pierre wylądował ostatnio w nowojorskim szpitalu po tym, jak w jednym z klubów wdał się w bójkę. To jednak odosobniony w rodzinie Casiraghi przypadek.

Największe hobby

Charlotte Casiraghi, którą już niebawem będzie można podziwiać w reklamach Gucci, jest kobietą wielu pasji. Interesuje się literaturą i filozofią (studiowała ją na paryskiej Sorbonie). Najwięcej czasu i wysiłku wkłada jednak w jazdę konną i skoki przez przeszkody, które amatorsko uprawia. To właśnie hippika po raz pierwszy połączyła Charlotte Casiraghi i dom mody Gucci. Od dwóch lat dyrektor kreatywna firmy Frida Giannini, a przy okazji jej główna projektantka, specjalnie dla dziewczyny projektuje stroje do jazdy konnej. Charlotte występuje w nich podczas treningów i oficjalnych zawodów. Ubrania, które nigdy nie trafiły do oficjalnej sprzedaży, ozdabiają zielono-czerwone wstawki - znak charakterystyczny marki. Szefowa Gucci, mówiąc o Charlotte, wymienia ją wśród piętnastu kobiet, które jej zdaniem zasługują na miano ikony mody. Kiedy dwa lata temu obydwie panie nawiązywały współpracę, Frida Giannini nie zdawała sobie sprawy z siły sprzedażowej Charlotte. Błąd ten jednak ma szansę naprawić wraz z podpisanym kontraktem na reprezentowanie marki. Charlotte - pomimo wcześniejszych plotek - nie pozbawia pracy innej twarzy Gucciego - aktorki Evan Rachel Wood. Obydwie panie będą wspierały firmę w kampaniach reklamowych.

Miłosne perypetie

Charlotte starała się wieść życie z dala od plotek i paparazzi. Niestety, w tym wypadku samo pochodzenie i uroda arystokratki przyciągają zainteresowanie mediów. Czwarta w kolejce do tronu Charlotte kursuje między Monako, Paryżem a Londynem. Większą część jej dnia pochłaniają przygotowania do zawodów i treningi skoków przez przeszkody. Charlotte angażuje się w działalność fundacji charytatywnej Amade, którą stworzyła jej babcia księżna Grace. Charlotte przez kilka ostatnich lat związana była z właścicielem galerii Alexem Dellalem, z którego rodziną przyjaźni się także jej mama oraz rodzeństwo. Para jednak rozstała się, a nowym obiektem zainteresowań Casiraghi jest podobno starszy od niej o 15 lat, francuski aktor Gad Elmach. Przy okazji zmiany w życiu uczuciowym, dziennikarze szybko przypomnieli, że pierwszy mąż księżniczki Karoliny, czyli mamy Charlotte, także był od niej starszy - o 17 wiosen.

 
Więcej o: