Musi się udać!

W ten rześki poranek, 11 lutego, humory dopisywały od rana, jak zawsze podczas naszych zjazdów. Obowiązkowa kawa przed warsztatami to tylko pretekst do rozmów o tym, co się u nas zadziało, co się zmieniło, a jest się czym chwalić. Niektóre z nas otworzyły własne firmy. Kolejne liderki, zachęcone przykładem koleżanek, także planują własne inicjatywy. W naszej Szkole Liderek dostajemy tyle wsparcia i inspiracji, że po prostu musi się udać!

Startujemy o godz. 11. Na początku zajęć szybka, już bardziej "oficjalna", rundka - relacje z tego, co się u nas wydarzyło w ciągu tego miesiąca, jakie zrobiłyśmy postępy oraz z czym zaczynamy ten zjazd. Potem przechodzimy do szkolenia z wystąpień publicznych z elementami PR osobistego "Jak skutecznie przekonywać do swoich pomysłów i kreować wizerunek, który służy naszym celom", poprowadzonego przez Patrycję Załug (założycielkę i trenerkę Instytutu Przemiany, współautorkę Szkoły Liderek). Zaczynamy od przykładów znanych osób, które mają spójny wizerunek i stały się 'marką'. Omawiamy ich cechy charakterystyczne, jacy są, na czym im zależy, co chcą osiągnąć, jak są postrzegani. Na tej podstawie mamy czas na refleksję, w co my się angażujemy, a w co podkreślamy, że się angażujemy i jak to wpływa na nasz wizerunek. Potem pracujemy w parach, możemy udzielić sobie informacji zwrotnych. Reakcja dziewczyn jest bardzo żywiołowa, ćwiczenie wzbudziło wiele pozytywnych emocji i zaskoczenia. Kluczowym elementem szkolenia były krótkie prezentacje. Każda z nas miała okazję spróbować swoich sił przed kamerą i zaprezentować projekt, który przygotowujemy w grupach w ramach Szkoły Liderek. To niesamowite, że napięcie i niepewność, wyraźnie odczuwalne jeszcze też przed prezentacjami, pryskały niczym bańka mydlana w momencie wyjścia każdej z liderek przed publiczność. W momencie odtwarzania prezentacji nie obyło się bez śmiechu, szczególnie podczas oglądania własnej prezentacji, ale włączał się też krytyk wewnętrzny. Feedbaack przekazany przez grupę był po prostu bezcenny - miałyśmy okazję usłyszeć, jak jesteśmy postrzegane przez innych szczerze i bez ściemy. Wniosek z tego dnia: "Pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taka jesteś" (Milton Erickson).

Inspirująca atmosfera

Kulminacją dnia był wieczór networkingu pod hasłem "Zarządzanie bez kija i marchewki". Gościem specjalnym był pan Andrzej Blikle, znany cukiernik, profesor doktor habilitowany, prezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, społecznik, a także propagator zarządzania jakością poprzez TQM. Na te oraz inne tematy miałyśmy okazję dowiedzieć się więcej podczas wykładu p. Blikle, moim zdaniem wzoru w kreowaniu własnego wizerunku. Jego postawa, mowa ciała, chód, pewny kontakt wzrokowy - wszystko to mówiło, że oto stoi przed nami profesjonalista w każdym calu. Wykład był wciągający i inspirujący, po nim miałyśmy okazję do rozmowy z Profesorem, nasze pytania zostały wysłuchane i otrzymałyśmy na nie wyczerpujące odpowiedzi. Z żalem opuszczałyśmy nasze zawsze gościnne Noa Cowork! Kolejny dzień zjazdu zaczęłyśmy od panelu o marketingu z udziałem zawodowych Brand Managerów. Gośćmi spotkania byli Michał Rokosz oraz Robert Sobotnik z firmy Rock & Rob, którzy na podstawie case'ów opowiedzieli nam o istocie marketingu. Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, a clue panelu stanowiło pytanie: Jaka cecha może nas odróżniać od konkurencji? Co zrobić, by pożądana liczba osób, klientów dowiedziała się o naszym projekcie/firmie i polubiła oraz kupiła nasz produkt? Miałyśmy też okazję usłyszeć recenzje ekspertów na temat przygotowywanych przez nas projektów (o których niedługo się dowiecie ze strony Szkoły Liderek), co rzuciło na nie nowe światło i zainspirowało nas do naniesienia ulepszeń.

Dobra energia do działania

Wzorcem do naśladowania podczas realizacji naszych wyzwań niewątpliwie może być dla nas Małgorzata Sawicka (założycielka Akademii Kobiet Sukcesu oraz współautorka Szkoły Liderek), która poprowadziła dla nas seminarium projektowe "Jak promować projekt bez budżetu". Podczas szkolenia dowiedziałyśmy się m.in. jak "zorganizować" sobie klientów oraz partnerów do współpracy. Kiedy posiadamy na to odpowiednie środki, nie stanowi to zazwyczaj większego problemu. Nie lada wyzwaniem jawi się natomiast, jak zrobić to bez żadnego przepływu pieniężnego, jedynie na zasadzie barteru. Gosia Sawicka jest przykładem, jak zrobić coś z niczego, jeśli się tego mocno pragnie. Przysłowiową wisienką na torcie było szkolenie naszej koleżanki ze Szkoły Liderek, Eweliny Chodzińskiej, z e-marketingu. Ewelina przybliżyła nam praktyczne tajniki reklamy w Internecie. Byłyśmy pod wielkim wrażeniem jej wiadomości i profesjonalizmu, nasza znajomość tematu została wzbogacona o nowe elementy, które będą nam niezwykle przydatne zarówno podczas realizacji naszych zadań projektowych, jak też po ukończeniu Szkoły Liderek. Podczas zjazdu dostałyśmy potężny ekwipunek wiedzy i dobrej energii do działania. Teraz jest czas, by to natchnienie zaczęło wydawać pierwsze owoce. Stoją przed nami duże wyzwania (realizacja konkretnych, autorskich projektów), na które, w co szczerze wierzę, jesteśmy gotowe dzięki Szkole Liderek.

Emila Rutkowska jest Adeptką Szkoły Liderek.

Szkoła Liderek jest częścią kampanii społecznej na rzecz wspierania przedsiębiorczości i postawy proaktywnej kobiet, organizowanej przez Instytut Przemiany oraz Akademię Kobiet Sukcesu. Szkoła Liderek to interdyscyplinarny program edukacyjny, którego celem jest wyzwalanie kobiecej przedsiębiorczości, rozumianej zarówno jako prowadzenie własnej firmy jak i przede wszystkim wykazywanie proaktywnej postawy życiowej a także doskonalenie poprzez praktykę kompetencji liderki, niezbędnych w skutecznym działaniu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: kobietyisukces.pl

Mecenasem Szkoły Liderek jest Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii edukacyjnej "Kobieta w świecie finansów", a serwis kobieta.gazeta.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat PR'u osobistego? Weź udział w konferencji i szkoleniach Sukces na Start organizowanych w Warszawie w dniach 9-11 marca 2012 przez Organizatorów Szkoły Liderek. Zbuduj korzystny wizerunek spójny z tym, kim jesteś naprawdę.

 

Zdobądź praktyczne narzędzia, które pomogą Ci w budowaniu korzystnego wizerunku, spójnego z tym kim naprawdę jesteś! W imieniu Akademii Kobiet Sukcesu oraz Instytutu Przemiany zapraszamy wszystkie kobiety chcące osiągnąć sukces i dbające o swój rozwój, do udziału w zupełnie nowej inspirującej edycji projektu Sukces na Start. Rusz z miejsca! pod hasłem: "PR osobisty kobiety sukcesu".

W dniach 10-11 marca 2012 w Warszawie odbędzie się cykl 12 praktycznych szkoleń, spośród których możesz stworzyć indywidualną, spójną tematycznie ścieżkę szkoleniową, najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.

Wśród tematów szkoleń do wyboru m.in. "Mission Quest - odkryj swoją misję",

"Charyzma - jak mieć i podkreślić to COŚ ?", "Ty w oczach innych-bądź postrzegana tak jak chcesz"

"Niepowtarzalna Ty - sztuka efektywnej autoprezentacji drogą do Twojego sukcesu",

"Makijaż - istotny element PR-u Kobiety Sukcesu" i wiele innych.

Biorąc udział w szkoleniach, nie tylko zdobędziesz cenną wiedzę i umiejętności, ale także bez trudu nawiążesz wiele nowych kontaktów z kobietami, które mogą Ci pomóc osiągnąć sukces w biznesie. Tym samym - w życzliwej atmosferze przećwiczysz w praktyce ważne kompetencje w zakresie networkingu, pomocne w budowaniu pozytywnego wizerunku. Udział w konferencji 9 marca 2012 dostarczy Ci dodatkowej inspiracji. Gościem specjalnym będzie znany pisarz oraz doświadczony coach, Maciej Bennewicz, który podzieli się wiedzą jak zmieniać przekonania dotyczące budowania pozytywnego wizerunku na takie, które pomogą Ci uwypuklić swoje atuty. Wśród atrakcji także finał konkursu o tytuł "Kobiety Sukcesu 2011" oraz liczne niespodzianki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Na uczestniczki czeka pyszny poczęstunek przygotowany przez restaurację sushi Ryżowe Pole.

Weź udział w konferencji i szkoleniach Sukces na Start i rusz z miejsca! Zapisz się już dziś! Więcej informacji na stronie: kobietyisukces.pl

Więcej o: