Eksperci wiedzą jak dzielić się wiedzą

Pracując w dużej instytucji ma się dostęp do wiedzy, która wraz ze zbieranym przez lata doświadczeniem stanowi potężny kapitał. Tę wiedzą warto się dzielić!

Świetnie to obrazuje przykład Szkoły Liderek - interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet, w którym wsparciem mentorskim i swoją wiedzą dzielą się eksperci Banku BPH. Celem Szkoły Liderek jest wspieranie kobiet w tym, by mogły stać się liderką własnego życia, osobą wychodzącą z inicjatywą i realizującą własne pomysły oraz dostarczenie praktycznych narzędzi do sprawdzenia się w działaniu. Koncept tej niezwykłej inicjatywy narodził się ze współpracy Akademii Kobiet Sukcesu - dużej kobiecej społeczności, wspierającej przedsiębiorczość kobiet, Instytutu Przemiany - eksperta w budowaniu pewności siebie kobiet oraz Banku BPH, zaangażowanego na rzecz edukacji finansowej i przedsiębiorczości.

Wsparcie ekspertów i mentorek z Banku BPH, Akademii Kobiet Sukcesu i Instytutu Przemiany pomaga Adeptkom Szkoły Liderek w realizacji własnych, autorskich projektów w ramach studium i tym samym zdobycie w praktyce kompetencji skutecznej liderki.

W projekt od początku bardzo mocno zaangażowały się doświadczone liderki z Banku BPH - Katarzyna Pamuła-Prud, Monika Brudło, Małgorzata Romaniuk oraz Maja Goettig, które zgodziły się podjąć roli Mentorek w Szkole Liderek. Tak powstały program mentoringu umożliwił Adeptkom Szkoły Liderek konsultowanie z mentorkami własnych pomysłów i największych wyzwań, przed którymi stanęły, realizując własne projekty.

Niezwykle cenną wiedzą z zakresu zarządzania projektami podzielił się w ramach Szkoły Liderek Bartosz Brosowski z Banku BPH, który dostarczył Adeptkom wielu przydatnych narzędzi do efektywnego zarządzania projektem i przestrzegł przed najczęściej popełnianymi błędami.

Podobnie bardzo praktyczne, ale również ogromnie inspirujące okazało się szkolenie Moniki Pawłowskiej - o tym, jak właściwie zarządzać zespołem, ale też szerzej - jak być skuteczna liderką na miarę XXI wieku. Każda z Adeptek mogła sobie uświadomić, jakie cechy lidera decydują o tym, że pociąga za sobą ludzi i na co zwracać uwagę doskonaląc kompetencje liderki. W zeszły weekend (24-25 marca) odbył się ostatni zjazd Szkoły Liderek, w ramach którego szkolenie z zakresu public relations poprowadził ekspert z Banku BPH - Krzysztof Litwinek, odbyła się także sesja mentoringu z udziałem Katarzyny Pamuły-Prud oraz Małgorzaty Romaniuk. Natomiast w kwietniu ruszają projekty Adeptek, których celem jest także wspieranie kobiet m.in. w tym, by mogły w pełni realizować swój potencjał zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.

Pierwszy z projektów - happening promujący wśród kobiet zdrowy egoizm odbędzie się już 13 kwietnia. Natomiast 21 kwietnia odbędzie się Konferencja edukacyjna dla kobiet "Żyj z pasją" - na obydwa wydarzenia wstęp wolny dla wszystkich kobiet chcących dołączyć do grona pro aktywnych liderek, realizujących wartościowe pomysły i żyjących pełnią swojego potencjału. Zarówno Adeptki Szkoły Liderek, jak i uczestniczki ich projektów i wszystkie kobiety, które będą chciały zarazić się ideą pro aktywności i uwierzą, że mogą zrealizować każde marzenie. Więcej informacji o Szkole Liderek i projektach Adeptek na stronie: www.szkolaliderek.pl

Szkoła Liderek jest częścią kampanii społecznej na rzecz wspierania przedsiębiorczości i postawy proaktywnej kobiet, organizowanej przez Instytut Przemiany oraz Akademię Kobiet Sukcesu. Szkoła Liderek to interdyscyplinarny program edukacyjny, którego celem jest wyzwalanie kobiecej przedsiębiorczości, rozumianej zarówno jako prowadzenie własnej firmy jak i przede wszystkim wykazywanie proaktywnej postawy życiowej a także doskonalenie poprzez praktykę kompetencji liderki, niezbędnych w skutecznym działaniu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: kobietyisukces.pl

Mecenasem Szkoły Liderek jest Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii edukacyjnej "Kobieta w świecie finansów", a serwis kobieta.gazeta.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o: