Gwiazdy, które nienawidzą paparazzi

Czujne oko i refleks wystarczą paparazzi, żeby wywołać skandal oraz rozwścieczyć gwiazdę. Swój pierwszy skandal z reporterem w tle ma już nawet Pippa Middleton! Które sławy nie wytrzymały i ruszyły na reporterów z rękami?

Oglądając zdjęcia w prasie bulwarowej i na plotkarskich portalach widzimy efekt końcowy działań fotografa. Gwiazdę całującą się na ulicy, robiącą zakupy w sklepie, jedzącą obiad w restauracyjnym ogródku. Tobie w codziennym życiu i na każdym kroku nie towarzyszą poukrywani w samochodach i krzakach fotoreporterzy, nie masz więc zielonego pojęcia, jakim obciążeniem musi być życie na wiecznym podglądzie.

Najnowszą ofiarą wyspiarskich paparazzi, należących do jednych z bardziej nachalnych fotografów, jest siostra księżnej Cambridge - Pippa Middleton. W agencjach fotograficznych do wyboru są setki jej zdjęć, dokumentujących każde wyjście z domu. To we Francji jednak panna Middleton wzięła udział w incydencie, który udokumentował śledzący ją paparazzo, a przyjrzy mu się wkrótce paryska policja. Po balu przebierańców, w którym wzięła udział szwagierka księcia Williama, Pippa razem z grupą znajomych przemierzała ulice w kabriolecie. W pewnym momencie jedna z osób wyciągnęła pistolet i zaczęła mierzyć w stronę fotografa. Pippę bardzo ten fakt rozbawił, co zostało dokładnie udokumentowane na zdjęciach...

Fala nienawiści

Amerykańscy dziennikarze śmieją się, że jedyną gwiazdą, która kocha paparazzi bez zastrzeżeń jest Kim Kardashian. Cała reszta gwiazd raczej nie darzy ich miłością. W sumie nie ma się czemu dziwić. W Kalifornii paparazzi ścigający gwiazdy w samochodach spowodowali całą masę wypadków. Poszkodowane wyszły z nich między innymi January Jones, LeAnn Rimes, Lindsay Lohan, Tori Spelling, a także Keith Urban i Scarlett Johansson. Zdenerwowany brawurową jazdą fotoreporterów George Clooney, zjechał nawet kiedyś na pobocze, żeby udzielić reporterom lekcji zasad bezpieczeństwa na drodze. Wściekły wytykał im, że stwarzają zagrożenie dla życia innych osób. Bardzo zasadnie zresztą, bo wszyscy mają w pamięci wypadek w paryskim tunelu, w którym zginęła księżna Diana.

Czasami gwiazdy nie wytrzymują i ruszają do ataku. Za szturm i pobicie fotografa na 32 dni trafił do aresztu Sean Penn. Aktor był wówczas związany z Madonną i bardzo czuły na punkcie swojej prywatności. Agresją zareagował także, kiedy fotograf zakłócił uroczystości pochówku jego brata Chrisa Penna. Podobnie temperamentnie skończyło się spotkanie Borysa Szyca i fotografującego go mężczyzny. Aktor został przez fotografa pozwany i będzie odpowiadał za napaść, za co grożą mu dwa lata więzienia.

Girl Power

Na ataki paparazzi czułe są również kobiety. Te chroniące swoje dzieci (Björk, Edyta Górniak), mężczyzn (Anna Mucha) czy będące na krawędzi (Britney Spears). Spears i Mucha - każda w innym czasie i miejscu - ruszyły na uzbrojonych w aparaty panów z parasolkami. Edyta Górniak z fotografami walczyła w sieci za pośrednictwem swojej strony internetowej. Teraz zarówno piosenkarka jak i aktorka żyją z paparazzi w zgodzie, a do bulwarówek trafiają zdjęcia, które ktoś wnikliwy mógłby nawet uznać za zdjęcia pozowane i ustawiane...

Gwiazdy, których prywatność jest naruszana, a pełną dokumentację z wakacji mogą zobaczyć po powrocie z wypoczynku w tabloidach, coraz częściej domagają się sprawiedliwości i zadośćuczynienia od publikujących foty wydawców. Procesy wygrały i odszkodowania dostały m.in.: Joanna Brodzik i Justyna Steczkowska. W Kalifornii gubernator tego stanu Arnold Schwarzenegger podpisał ustawę zabraniającą fotografować gwiazdy w sytuacjach prywatnych.Wydawca, który złamie prawo, może zapłacić karę w wysokości 50 tysięcy dolarów. A poszkodowana gwiazda dochodzić swoich praw w sądzie.

Czy uważasz, że paparazzi to koszt sławy wpisany w bycie gwiazdą? A może gwiazdy przesadzają?

Co o swojej pracy mówi najbardziej znany polski paparazzo?

http://dziendobry.tvn.pl/video/gwiazdy-i-paparazzi,1,newest,10220.html

A jak na natrętnych fotografów reagują gwiazdy?

http://dziendobry.tvn.pl/video/czy-gwiazdy-bywaja-agresywne,1,newest,5287.html

Więcej o: