Pomysły na majowy weekend

Już od piątku prawdziwe majówkowe szaleństwo. Przy sprytnie rozplanowanym urlopie mamy do dyspozycji dziewięć wolnych dni. Jak wykorzystać ten czas?

Zaległe sprawy

Ze strategicznego punktu widzenia majówka to świetny czas na załatwienie spraw urzędowych. Jeśli tylko urzędy pracują na normalnych zasadach. Po pierwsze nie będziesz miała problemu z dojazdem (ulice w czasie weekendu majowego wyglądają na wymarłe), po drugie łatwo zaparkujesz (co w normalnych warunkach graniczy z cudem), a po trzecie nie będzie kolejek i długiego oczekiwania. Dlatego, jeśli powinnaś wyrobić paszport, zmienić dowód, zrobić badanie techniczne samochodu, to zrób to w majowy weekend!

Zdrowie i uroda

Jeśli nie planujesz żadnego wyjazdu - możesz spędzić ten czas równie miło i relaksacyjnie w środku miasta. Długi weekend to doskonały moment na zadbanie o zdrowie i urodę. Umów się na wizyty do lekarzy - po zimie czas by dermatolog zerknął na twoją skórę, a dentysta sprawdził swoje. Zarezerwuj sobie masaż, zapisz się na depilację, manicure i pedicure. Jeśli twój fryzjer nie zamknął na majówkę salonu, na pewno chętnie i bez wpisywania na długą listę oczekujących przyjmie cię z marszu. Majówkę możesz również potraktować jako moment, w którym przechodzisz na dietę i zaczynasz przygotowywać ciało do lata. Zacznij biegać, jeździć na rowerze, robić wieczorem brzuszki. Poświęć trochę czasu na przygotowywanie przemyślanych posiłków i przestaw się na zdrowy tryb. Dziewięć dni to naprawdę dużo czasu na poukładanie wszystkiego w głowie.

Z wizytą

Jeśli nie planujesz wyjazdu i spędzenia tylu dni wyłącznie w jednym miejscu, masz możliwość odwiedzenia kilku znajomych i spędzenia czasu na parę sposobów. Jednego dnia wproś się do znajomych, którzy wyjechali na działkę za miasto. Wspólne grillowanie, spacer, pogaduchy. Następnego dnia zorganizuj u siebie kobiecy wieczór - spędź go na wspólnym gotowaniu i plotkowaniu do rana. Kolejny wolny dzień możesz poświęcić na strawę duchową - zobacz wystawy, pójdź do kina albo teatru, nadrób zaległości gazetowe przy kawie. Ile dni, tyle możliwości spotkań!

Wyjazdowo

Na spontaniczny wyjazd w ostatniej chwili może być już za późno... Żeby zarezerwować domek na Mazurach albo pokój nad morzem należało się deklarować w styczniu i lutym. Nie oznacza to jednak, że nie złapiesz oferty last minute. Wypadki losowe chodzą przecież po ludziach. Przeglądaj oferty na serwisach typu Happy Day albo poszukaj propozycji na portalach aukcyjnych. Ciekawe miejsca na spędzenie urlopu opisały także Podróże . Jeśli lubisz muzykę wybierz się na festiwale - do Wrocławia, Kazimierza Dolnego i Sandomierza.

W remoncie

Długi weekend możesz także spędzić efektywnie - sprzątając, remontując, urządzając. W sklepach budowlanych i z wyposażeniem wnętrz nie będzie w czasie majówki dzikich tłumów, a może się zdarzyć, że sieci chcąc przyciągnąć klientów, zaproponują kuszące obniżki i promocje. Niektóre osoby lubią aktywny wypoczynek, a do takiej formy relaksu zalicza się niewątpliwie ciężka praca fizyczna w domu.

Obowiązki wzywają

Nie dali urlopu? Źli, źli ludzie! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Przynajmniej biuro będziesz miała na wpół opustoszałe, nikt ci nie będzie przeszkadzał, zagadywał. Poza tym to tylko trzy dni w pracy, a każdy tak przedzielony wolnym, że można poczuć się, jakby codziennie był piątek. Może uda się zerwać trochę wcześniej? Albo spotkać a koleżanką z piętra wyżej na dłuższy obiad? Zaletą majówki jest także to, że nie tracisz dwóch dni z urlopu!

A może masz alternatywne, godne polecenia sposoby spędzenia długiego weekendu? Podziel się!

Więcej o: