Morowe Panny zaśpiewały w Muzeum Powstania Warszawskiego

W sobotni wieczór, w Muzeum Powstania Warszawskiego, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Paulina Przybysz, Ania Brachaczek, duet Paresłów, Lilu, Marika i Mona zaśpiewały dla prawie 4500 osób zebranych w Parku Wolności.

W sobotę odbył się koncert z cyklu Pamiętamy '44, który w tym roku dedykowany był dzielnym, bohaterskim kobietom Powstania Warszawskiego. Podczas koncertu można było usłyszeć 13 wyjątkowych utworów, pochodzących z płyty "Morowe Panny". Autorkami tekstów są znane polskie wokalistki - Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Paulina Przybysz, Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona i duet Paresłów. Wzruszały, zachwycały, ale przede wszystkim oddały hołd dzielnym kobietom Powstania, których losy zainspirowały do stworzenia wyjątkowych tekstów, zaaranżowanych przez Dariusza Malejonka i Maleo Reggae Rockers.

Na koncert w Parku Wolności przybyło prawie 4500 osób. Wszyscy chcieli zobaczyć i usłyszeć gwiazdy, ale też oddać hołd wielkim kobietom Powstania Warszawskiego. Cieszymy się, że organizowany przez nas koncert po raz kolejny przyciągnął tak wiele osób, a wokalistki porwały tłumy i wzruszyły ludzi do łez. W sobotę rozpoczęliśmy obchody tegorocznej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku dedykujemy je także dzielnym, walecznym kobietom - zarówno tym sprzed 68 lat, jak i współczesnym - powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert poprowadzili Magdalena Smalara oraz Artur Orzech. Rozpoczął się hip-hopowym utworem w wykonaniu Dore i Mony. Zakończył go występ Anity Lipnickiej i Johna Portera. Na koniec wszyscy jeszcze raz zaśpiewali ich utwór - "Jeśli nie wrócę". Wszystkie piosenki zaśpiewane podczas koncertu znajdują się na płycie "Morowe Panny", która już 10 sierpnia dostępna będzie w sprzedaży, zarówno w sklepie Muzeum Powstania Warszawskiego, jak też dobrych salonach muzycznych w całej Polsce.

Teledysk Mariki "Idziemy w noc"

 
Więcej o: