15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, wtedy też na multimedialnej platformie internetowej (www.raknrollrecords.com), będzie można odsłuchać wybranych utworów. W wersji mono za darmo, a za symboliczną opłatą 2 zł będzie możliwość ściągnięcia ich w wersji stereo. Całkowity dochód będzie przeznaczony na działalność, którą prowadzi fundacja - Rak'n'Roll. Charytatywna wytwórnia muzyczna, której inspiracją była kultura rock'n'rollowa, jest projektem długoterminowym, dlatego też fundacja będzie zapraszać do współpracy kolejne muzyczne gwiazdy. Celem jest przełamywanie schematów w mówieniu o raku.
Informacje o fundacji:
Fundacja Rak'n'Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak'n'Roll jak: "Kalendarz Gwiazd", warsztaty "Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć", "Porządki na głowie" kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.
Działalność Fundacji z jednej strony skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Dlatego też powstały takie projekty jak "Boskie Matki", które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy "Daj Włos", które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk osobom po chemioterapii. W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała poczekalnię w Katowicach, Olsztynie. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Poznaniu i Zielonej Górze.
Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.
Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.