Zanim zostali sławni

Zanim wkręcili się w aktorstwo i zostali dostrzeżeni, aktorzy i aktorki wykonywali różne prace. Niewiele z nich wiązała się ze splendorem i popularnością, której doświadczają teraz. Kto robił co?

Paweł Wilczak zbierał owoce

W przypadku aktorów często zdarza się, że na swój debiut muszą trochę poczekać. Niewielu z nich staje się popularnymi już na studiach w szkole teatralnej (współpraca z telewizją i kinem jest wtedy dodatkowo utrudniona, bo rektorzy generalnie nie zgadzają się na opuszczanie zajęć i pracę). Paweł Wilczak należy do tej właśnie kategorii. Żeby po szkole nie przymierać głodem - aktor czekając na role pracował w Holandii przy zbiorach i pakowaniu owoców i warzyw. Po powrocie do Polski pracował także jako kelner i kierowca. Miał wtedy świetną możliwość obserwowania ludzi i zbierania charakterów, które mógł później wykorzystać w swoich rolach.

Amy Adams była hostessą

Patrząc na obecny wygląd i imidż aktorki ciężko uwierzyć, że mogła pracować jako kelnerka i hostessa w restauracji Hooters. Hooters to bowiem znana w Stanach sieć knajp, która oprócz typowego amerykańskiego menu słynie także z wyglądu swoich pracownic. Zatrudnia się tam tylko młode atrakcyjne dziewczyny, które swoje obowiązki wykonują w obcisłych koszulkach i gimnastycznych spodenkach podkreślających ich walory...

Jim Carrey był dozorcą

Znany dzisiaj aktor nie miał lekkiego dzieciństwa. Kiedy miał 15 lat jego ojciec stracił pracę, i młody Jim musiał zakasać rękawy żeby wspomóc rodzinę finansowo. Po szkole biegł do fabryki opon pod Toronto i tam pracował jako ochroniarz i dozorca. Ta praca nauczyła go pokory, punktualności i obowiązkowości. Po tym jak rozwinęła się jego kariera aktorska pewnie mógłby wykupić swoje dawne miejsce pracy za kilka gaży aktorskich.

Debra Messing niańczyła dzieci

Aktorka przez całą szkołę średnią dorabiała sobie jako niania. Aktorka wspomina, że nie było to trudne zajęcie, zwłaszcza dla kogoś, kto jak ona uwielbia maluchy. Messing dodaje, że od dzieci można się wiele nauczyć także w dziecinie aktorstwa - żeby je rozbawić trzeba wspiąć się na wyżyny aktorskich możliwości i teatralności. Jak widać w jej przypadku zajęcie przyniosło oczekiwany rezultat w postaci całkiem prężnej kariery aktorskiej.

Debra MessingDebra Messing AP/Chris Pizzello

Quentin Tarantino był bileterem

Dla przyszłego reżysera filmowego i skończonego kinowego maniaka, wizja pracy w kinie była spełnieniem marzeń. Cały dzień spędzony na kasowaniu biletów miał mu umożliwić oglądanie filmów za darmo. Niestety kino, w którym się zatrudnił serwowało wyłącznie ciężkostrawne filmy dla dorosłych widzów. Ich oglądanie szybko znudziło Tarantino. O wiele ciekawsza okazała się praca w wypożyczalni filmów wideo, a w tym zestawieniu absolutnie najciekawsza... praca reżysera.

Quentin TarantinoQuentin Tarantino Quentin Tarantino

Gerard Butler pracował w kancelarii adwokackiej

Gerard Butler podbił serca Amerykanów. Uznawany za niezłe ciacho - często wciela się w role rozbrajających drani i amantów-łapserdaków. Za część jego sukcesu w krainie snów na pewno odpowiada jego akcent oraz uroda. Jeśli dodamy do tego talent aktorski i łut szczęścia otrzymamy przepis na sukces. Zanim Butler postawił wszystko na jedną kartę i zaryzykował karierę aktorską pracował w kancelarii prawniczej w Edynburgu. Nie miał chyba szans na karierę prawniczą - szybko został z firmy wywalony.

Gerard ButlerGerard Butler AP/Peter Kramer

Tomasz Karolak handlował na stadionie

Tomasz Karolak jest na fali wznoszącej się. Pojawia się w prawie każdym filmie fabularnym, gości w serialach i talk showach. Swoją sławą stara się także przyciągać widzów do stworzonego przez siebie w Warszawie teatru IMKA. Zanim został słynnym Karolakiem, nie gardził ciężką pracą fizyczną. Miał posadę w tartaku, na budowie oraz w firmie ochroniarskiej. Przez pewien czas trudnił się także handlem na warszawskim nieistniejącym już Stadionie Dziesięciolecia. Przy jego poczuciu humoru musiał mieć wielbicieli pośród klientów oraz współtowarzyszy wśród handlującej braci.

Chris Rock kelnerował

W Hollywood zwykło się mówić, że każdy przeważająca większość liczba kelnerek, kelnerów, barmanek i barmanów to aspirujący aktorzy czekający na bycie odkrytymi. Praca w knajpie pozwala na elastyczne ustawienie godzin i swobodne bieganie na castingi. Życie z napiwków to także w miarę nieskomplikowany sposób na zarabianie pieniędzy. Bieganie z talerzami pozwala także uczyć się kwestii na pamięć. Tak na początku kariery zarabiał na życie komik Chris Rock. Praca w restauracji Red Lobster serwujące owoce morza nie była niestety bardzo popłatna. Aktor wspomina, że dniówka nie pozwalała mu na stołowanie się w tym lokalu.

Więcej o: