Kate Upton - kobiecość z męskich snów?

Podobno podoba się mężczyznom, wzbudza mieszane uczucia wśród kobiet i powoli zachwyca świat wielkiej mody. Czy po Polkach, Rosjankach i Brazylijkach nastał czas piękności z sąsiedztwa?

- Eee tam, czarne brwi i farbowane włosy, piersi prawie na brzuchu - nie podoba mi się - to opinia Piotra na temat urody Kate Upton, modelki, która wzbudza wiele emocji, o czym zaraz. Kiedy proszę, żeby wyraził swoją opinię na temat figury modelki - która odbiega nieco od standardów panujących na wybiegach mody, dodaje: - Nie jest chuda - podoba mi się, bo nie lubię chudych kobiet, lubię szczupłe, ale nie wychudzone. W opiniach kolejnych zapytanych o Upton mężczyzn padają oceny: 6/10, 7/10 oraz określenia "sympatyczne dziewczę" i bardziej rozbudowane: "LiLo (przyp. red. Lindsay Lohan) dla ubogich - biust dobra rzecz, jeśli powyżej niego jest ciekawa buzia. O biuściaste brzydule kolesie się jakoś nie zabijają". Z tą opinią ciężko się zgodzić - Kate Upton do brzydul się nie zalicza, nawet jeśli uznamy, że o gustach się nie dyskutuje. - Jest bardzo seksowna i kobieca - to już opinia kobiet. - Może trochę za bardzo ocieka seksem - dochodzimy do wniosku po obejrzeniu w sieci kilku filmów z jej udziałem.

 

Czas na zmiany?

Kate Upton do świata mody weszła od strony, od której modelki raczej się nie dostają - czyli bycia gorącym kociakiem i udziału w sesjach w kostiumach kąpielowych w magazynach dla mężczyzn. Urodzona w 1992 roku w USA dziewczyna - podobnie jak gwiazda modelingu starszego pokolenia Christy Turlington - od mody bardziej interesowała się końmi. Upton zanim zaczęła robić karierę w modelingu wygrywała zawody hippiczne. Zwabiona przez agencję modelek postanowiła dla zabawy spróbować pozowania do zdjęć, a że mieszkała na Florydzie, więc pstrykane lokalnie sesję częściej niż ubrania prezentowały jej ponętne ciało. Skoro już o ciele mowa, to Kate Upton wyróżniają bardzo kobiece kształty. Modelka ma pokaźny biust, niezbyt wąską talię oraz miło zaokrąglone biodra i miękką linię brzucha. - Upton nie można zaliczyć do modelek "plus size", do których należały swojego czasu Crystal Renn, czy Sophie Dahl - uważa Monika Smolicz, właścicielka agencji modelek Rebel Models.- Bliżej jej do szczupłej, ale posiadającej duże piersi, Lary Stone. Czy pojawienie się modelki, która szczupłością i pokaźnym biustem odbiega od standardów to zdaniem Moniki Smolicz zapowiedź mających nastąpić zmian w modelingu? - Upton nie jest zwiastunem zmian. Projektanci będą wypierać szczuplejsze dziewczyny o mniejszych biustach, bo na nich lepiej prezentują się ubrania na wybiegu - uważa Smolicz.

Z Guessa do Vogue'a

Świat mody nie za bardzo wiedział co zrobić z Upton, która skutecznie zrobiła wokół siebie wiele szumu zawieszając na YouTube'ie film, w którym dziewczyna tańczy na trybunach sportowych w rytm grającego w tle hitu.

 

Modelka nie miała zamiaru chudnąć, wysyłając jasny przekaz - albo bierzecie mnie taką, jaka jestem albo nie bierzecie wcale. Pierwsi odważni postanowili wykorzystać jej seksapil do swoich celów reklamowych - stąd pojawienie się Upton w reklamach Dooney&Bourke oraz Guessa, w których Kate została wystylizowana na pin up girl.

 

Kampania Guess z Kate Upton - akcesoria jesień/zima 2011Kampania Guess z Kate Upton - akcesoria jesień/zima 2011 guess

Kiedy urodą modelki zainteresowała się redakcja magazynu Muse, wiadomo było, że jej droga na świata mody niebawem staniem przed nią otworem. Po drodze miała jeszcze miejsce symboliczna akceptacja ze strony cesarzowej mody, szefowej amerykańskiej edycji miesięcznika Vogue.

 

Kampania Guess z Kate Upton - akcesoria jesień/zima 2011

Fot. Vogue.com

Na kolejne publikacje nie trzeba było długo czekać - sesje w bikini zastąpiły rozkładówki w ubraniach od największych projektantów. Jak mówi Monika Smolicz, w Stanach Zjednoczonych takie połączenie wysokiej mody i zmysłowego seksapilu jest możliwe. - To nie chłodny, wysublimowany i męski Londyn i Paryż, tylko Ameryka, kraj Aniołków Victoria's Secret. Tam łatwiej pozwolić sobie na przemieszanie konwencji.

Osobowość ma znaczenie

Wśród modelek, które ma w agencji Monika Smolicz są dwie dziewczyny, które mają większy rozmiar od pozostałych. - Przytyły i nie mogą schudnąć, dlatego zamiast je na siłę zmieniać, zdecydowaliśmy, że będą dalej pracowały. I cieszą się zainteresowaniem zleceniodawców, a w przypadku reklam telewizyjnych i sesji np. dla marek odzieżowych bardziej kobiecy wygląd nie jest przeszkodą. Wiele z tych dziewczyn niższych lub "większych" broni się zdaniem Smolicz swoją osobowością i wyrazistym charakterem. Zdaniem właścicielki agencji modelek Rebel Models, przyszłość Upton zależy od niej samej. - Jeśli jest mądra, to dobrze pokieruje swoją karierą, a sądząc po szumie, jaki wokół siebie robi, doskonale wie, czego chce.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: