Co się działo zanim Carrie Bradshaw trafiła na Manhattan?

Już w styczniu 2013 roku amerykańską premierę będzie miał serial "The Carrie Diaries" pokazujący życie przyszłej felietonistki w czasach licealnych. Skoro "Plotkarę" oglądają trzydziestolatki, to może Pamiętniki Carrie także trafią na podatny grunt?

Uwielbiam "Seks w Wielkim Mieście" od drugiego odcinka pierwszej serii, na który trafiłam całkiem przypadkiem na jakimś dalekim i rzadko przeze mnie odwiedzanym kanale telewizyjnym. Pierwszy przegapiłam, ale później, kiedy kompletowałam całą serię płyt DVD, braki nadrobiłam. Nie przegapiłam żadnego odcinka pokazywanego w telewizji, a potem, kiedy z nieznanych mi powodów zarzucono emisję, kupiłam sobie kolejne serie na Amazonie, wiedząc, że będę musiała je oglądać na komputerze, bo DVD nie czyta płyt z amerykańskiej strefy. Mało kto serial oglądał, wiedział, o co chodzi w filmie, nie miałam więc z kim wymieniać uwag i omawiać wydarzeń w odcinkach. To był taki "mój" film - krótki, dowcipny, kobiecy. Nim także testowałam chłopaków - dwóch kompletnie nie złapało przelotu, ostatni - który skończył jako mąż, docenił specyficzny humor i polubił wszystkie bohaterki i bohaterów.

 

seks w wielkim mieścieseks w wielkim mieście Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha /mat. prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie zgadzam się z opiniami, że serial "Seks w Wielkim Mieście" zestarzał się i nie przetrwał próby czasu. Ja mogłabym oglądać w kółko wszystkie sześć serii i dwa filmy pełnometrażowe. Owszem, przyznaję - moda, makijaże i fryzury zwłaszcza z dwóch pierwszych serii nie okazały się ponadczasowe, a niektóre stylizacje wyglądają po latach gorzej, ale moim zdaniem walory estetyczne nie rzutują na oglądanie filmu.

 

Próbowałam równie dużym uczuciem obdarzyć "Plotkarę", na emisję której płynnie przełączyły się moje rówieśnice - także ze względu na Nowy Jork i stylizacje. Pogubiłam się jednak w intrygach, ciągłych roszadach w parach i odpadłam po trzeciej serii. Ale przyznam, że nie było najgorzej...

Walory edukacyjne

 

seks w wielkim mieście"Seks w wielkim mieście 2", materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Co w moje życie wniosły Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda? Przede wszystkim dużo radości, wiele odniesień do własnych doświadczeń, cenne informacje od Samanthy oraz niezłą lekcję "życiowego" angielskiego. Bardziej niż na szumie wokół ubrań i stylizacjach skupiałam się na dialogach i losach bohaterek. Odwaga w mieszaniu ubrań i dodatków w wykonaniu kostiumografki Patricii Field przyjęłam bezwiednie - przez osmozę i jak zapewne wielu innym osobom także mnie jej propozycje namieszały korzystnie w głowie.

 

Nowa Carrie

Czy wy także wyrosłyście na "Beverly Hills 90210"? Bo połączenia tego klimatu z "Plotkarą" spodziewam się właśnie po prequelu "Seksu w Wielkim Mieście", czyli "The Carrie Diaries".

Jak zapowiadają producenci, nowy serial przenosi nas w rok 1984, kiedy główna bohaterka Carrie ma 16 lat i mieszka na przedmieściach, w stanie Connecticut. Sytuacja rodzinna dziewczyny do najłatwiejszych nie należy - Carrie i jej młodszą siostrę Dorritt wychowuje samotnie ojciec - mama dziewczynek zmarła. W szkole pojawia się nowy uczeń - Sebastian - rodzące się uczucie nie polepsza jej jednak nastroju. Ojciec wysyła dziewczynę na wakacyjne praktyki do firmy prawniczej na... Manhattan, gdzie Carrie szybko wsiąka w świat mody i trendów, dzięki poznanej przypadkiem Larissie - redaktor stylu z magazynu "Interview".

Sarah Jessica Parker odmówiła dalszej współpracy przy kontynuacji serii - nie chciała grać ani w kolejnym filmie, ani kręcić siódmej serii o przygodach Carrie i jej przyjaciółek. Producenci wpadli więc na pomysł serialu o wcześniejszych losach Bradshaw. W roli nastoletniej Carrie obsadzili AnnaSophię Robb. Scenariusz powstał na podstawie powieści Candance Bushnesll "The Carrie Diaries".

 

AnnaSophie Robb na planie ' The Carrie Diaries' w prywatnych ciuchachAnnaSophie Robb na planie " The Carrie Diaries" w prywatnych ciuchach ALLAN BREGG / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Allan Bregg / Splash News

Nowa Carrie - AnnaSophie Robb. Fot. ALLAN BREGG / SPLASH NEWS/EAST NEWS/Allan Bregg / Splash News

 

Czy im się uda zainteresować fanki "Seksu w Wielkim Mieście"? Poczekamy, zobaczymy, ocenimy.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: