Zacznij Nowy Rok od Smacznej Herbaty

Jesteśmy ambitne, pracowite i zaangażowane. To niezaprzeczalny fakt. Jednak żadna z nas nie jest w stanie pracować na najwyższych obrotach nieprzerwanie przez 8 godzin dziennie. Jeżeli odczuwasz chwilowy spadek formy, oderwij się od biurka i idź zaparz ulubioną herbatę. Gwarantujemy, zdrowy zastrzyk energii sprawi, że twoje baterie zostaną naładowane.

Moda na zdrowe odżywianie trwa. Siedząc przed monitorem komputera, nie opychamy się śmieciowymi przekąskami. Wybieramy raczej zdrowe, kolorowe kanapki na pełnoziarnistym pieczywie oraz świeże owoce. Zgłębiając jednak temat, doszłam do wniosku, że na nic nam te pięknie wyglądające kanapeczki, jeżeli zapijamy je kawą. Owszem, pobudza. To niezaprzeczalny fakt. Jednak ta aromatyczna, nazywana pieszczotliwie "kawusia" wcale nie jest taka zdrowa. Zewsząd dowiadujemy się, iż kawa wypłukuje z organizmu magnez, a jej nadmierne spożycie wywołuje nerwowość i rozdrażnienie. Jeżeli nie kawa, to co? To pierwsza myśl, która się nasuwa. Odpowiedź jest wręcz banalna. Herbata. Szeroki wybór rodzajów tegoż trunku, sprawi, że każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Nie od dziś wiadomo, ze herbata ma doskonały wpływ na zdrowie i samopoczucie. Naukowcy dowiedli, że ci, którzy piją herbatę, żyją dłużej i są zdrowsi. Stąd też ludzie żyjący na Dalekim Wschodzie, dla których picie herbaty jest niejako rytuałem, a nawet tradycją, odznaczają się dużą żywotnością i doskonałym zdrowiem. W herbacie odnajdziemy lecznicze właściwości. Herbata zielona jest bardzo dobrym antyoksydantem. Czerwona znana jest ze swych właściwości regulujących działanie układu pokarmowego. Czarne herbaty, pomimo że nie zawierają właściwości leczniczych, mają najwięcej teiny. Co za tym idzie, pobudzają układ krążenia. Z łatwością zastąpi więc kawę. Ciekawostką jest fakt, że herbata zawiera witaminę C oraz bardzo dużo fluoru, tym samym jest naturalnym środkiem chroniącym zęby przed próchnicą. Ma także właściwości bakteriobójcze.

Jeżeli nie przekonały cię właściwości zdrowotne herbaty, to może przekona cię udowodniona ostatnio teza, że wspólne picie herbaty wpływa na lepszą atmosferę w pracy. Sprawdziłyśmy. To działa. Od dłuższego czasu, każdego dnia z koleżankami z redakcji, wymykamy się do kuchni na piętrze i parzymy herbatę. Chwila wytchnienia od natłoku obowiązków jest wręcz wskazana. Każda z nas upodobała sobie inny rodzaj. Ja preferuję zieloną - uwielbiam jej głęboki smak, a koleżanka zza biurka delektuje się aromatyczną herbatą, którą miała możliwość sama skomponować w sklepie. Podczas tej kilkuminutowej przerwy, sącząc herbatę wymieniamy najświeższe ploteczki i troski. Atmosfera w redakcji jest ciepła i przyjazna. Od razu lepiej się pracuje. Po wypiciu filiżanki herbaty wracamy do obowiązków z "odświeżonym" umysłem, pełne nowych pomysłów. Odprężone jesteśmy natchnione do dalszych działań.

Nie wahaj się ani chwili dłużej i zmień nawyki. Zamiast kawą delektuj się głębokim smakiem herbat. My już jesteśmy jej smakoszkami. Teraz przyszedł czas na ciebie.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Smaczna herbata, gdzie znajdziecie wiele smaków herbaty do wyboru.

Więcej o: