"Wolałabym, żeby nie łysiał, ale jak wyłysieje, to przecież go nie rzucę"

Gdy na głowie pojawiają się zakola, prześwity, placki - panowie przeżywają trudne chwile. Jak jednak męskie łysienie wygląda w oczach kobiet?

Neron lub Cezar - tak charakterystyczny dla mężczyzn z zakolami sposób zaczesywania włosów na czoło nazywa pewna fryzjerka z Warszawy. Chodzi w nim o to, żeby przysłonić sferę, która jest mniej urodzajna we włosy. W przypadku starszych mężczyzn skomplikowane systemy zaczesywania łysiny wyhodowanym dłuższym pasmem z jednego z boków lub misterna kompozycja polegająca na tapirowaniu resztek włosów i układaniu konstrukcji maskującej łysinę nikogo nie dziwi - podobnie jak fryzury, przypominające zatokę - duży placek łysiny otoczony na dole pozostałością włosów. To jednak rozwiązania typowe dla starszyzny. Co zrobić, gdy taka sytuacja zdarza się młodym mężczyznom?

Bez zaczeski

- No nie da się ukryć, że książę William lepiej wyglądał z bujną czupryną - zapewnia Bianka, która wciąż nie może przeboleć, że arystokrata - pod względem ubytków we włosach - przegonił już swojego ojca . Jej zdaniem, a jest dość radykalne: - Facet z prześwitującym czubkiem głowy traci na atrakcyjności. Dla mnie włosy to atrybut siły, a facet, który ich nie ma wygląda jakoś tak bezbronnie. Dlatego książę William nie jest już moim obiektem westchnień.

Auć! - Czyli brak włosów przekreśla znajomość? - Łysi z plackiem na górze i włosami po bokach i z tyłu nie mają szans - przepraszam za szczerość, ale fizycznie mi się nie podobają - zapewnia Bianka, dodając, że: - Ogoleni całkiem na łyso - mają wielkie szanse. Czy dla Bianki, która ma partnera z bujną fryzurą, jego wyłysienie stanowiłoby problem? - Nie będę ukrywała, że jego łysina nie sprawiłaby mi przykrości. Na pewno byłoby mi żal i jego i jego włosów, ale spokojnie, utrata czupryny nie byłaby podstawą do rozstania - zapewnia.

 

Fot. aaron.bihari/Flicr.com

Wyciąć w pień

Kobiety, z którymi rozmawiałam o męskiej łysinie generalnie mogłabym podzielić na dwie grupy - te, na których brak włosów - nieważne, czy potencjalny, czy rzeczywisty, nie robił żadnego wrażenia, oraz na te, dla których włosy na głowie mężczyzny były bardzo ważne, a sama myśl o ich braku sprawiała, że zaczynały się kulić.

- Pięć lat temu byłam przez rok z pewnym chłopakiem - zaczyna swoją opowieść Natalia - nie widziałam go do sierpnia 2012 roku, kiedy to spotkaliśmy się przypadkiem na weselu mojej koleżanki - kontynuuje. - Okazało się, że przez ten czas on wyłysiał i to tak dość drastycznie - miał zakola, oraz łysy czubek głowy z niewielką kępką nad samym czołem. Z niej robił coś na kształt grzywki. Kiedy go zobaczyłam, byłam w kompletnym szoku. Jego fryzura wyglądała naprawdę żałośnie...

- Kiedy łysina bierze górę nad włosami, jestem zdania, że trzeba wyciąć włosy w pień - nawołuje Katarzyna, związana z mężczyzną, który uskutecznia zaczes na Nerona, ale poważnego problemu z łysieniem jeszcze nie ma.

 

Fot. CJ Isherwood/Flicr.com

- A ja tam uwielbiam ogolonych na łyso - deklaruje Marta. - Takich w typie aktora Jasona Stathama czy Szymona Bobrowskiego. Uważam, że są superseksowni - bez włosów i ogoleni na łyso. Mąż Marty wyłysiał jak miał 21 lat: - Nie znałam go z włosami, dlatego nie mam porównania, jego łysina była sytuacją zastaną - dodaje.

Szybko wyłysiał także brat Martyny, który kiedy stwierdził, że z naturą nie wygra ogolił się na łyso i - jak zapewnia jego siostra - cieszy się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej.

Jedna łysina - dwie zmartwione głowy - taki wniosek można wysnuć czytając wpisy na forach o złowieszczo brzmiących nazwach "Mój chłopak łysieje, pomocy ". Dziewczyny, które zamieszczają tam wpisy, obawiają się reakcji otoczenia, publikując powtarzające się treści: mój chłopak jest cudowny, a brak włosów nadrabia pięknymi oczami i czarującym uśmiecham, ale dla mojej matki jego łysina przesłania te zalety.

Włosy - poza nami

Kiedy przedstawiłam Robertowi (lekkie prześwity, niezmiennej wielkości od lat) opinie kobiet - z pytaniem, czy ewentualna łysina byłaby dla niego powodem do zmartwienia - wzburzył się. - Po tym, co mi powiedziałaś, już jest! Myślałem, że kobiety nie są aż tak powierzchowne, żeby mówić, że łysy facet jest 'żałosny' i 'słaby' - to chyba jakiś żart! - dodał zdenerwowany. Wszyscy znani mi kumple przejmują się włosami - każdy wciera jakieś specyfiki, a jeden miał nawet przeszczep - nieudany niestety. Włosy są dla nas ważne, nie chcemy być łysi - właśnie dlatego, że nie chcemy wyglądać żałośnie. Ale co mamy zrobić - przecież to jakby trochę poza nami...

 

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Uważam, że łysina u mężczyzn...
Więcej o: