Suknie nominowane w kategorii: rola pierwszoplanowa

My także mamy już dość przeglądów najlepszych i najgorszych oscarowych kreacji. Dlatego proponujemy inne zestawienie - sukienek, o których było - z różnych przyczyn - głośno.

Brodawki Anne Hathaway

Jeszcze w trakcie trwania gali oscarowej, na Twitterze pojawiło się konto "Sutki Anne Hathaway", które na żywo relacjonowało co też się im przydarza. Trzymająca się raczej klasycznej elegancji Hathaway po raz drugi w ciągu kilku ostatnich miesięcy przyciąga uwagę świata, kierując wzrok na miejsca intymne - poprzednim razem było to pozbawione fig łono, teraz sterczące brodawki ukryte pod bladoróżową sukienką od Prady.

Naszym zdaniem za efekt szpiczastych piersi nie do końca odpowiadają puszczone luzem drażnięta, ale krój sukienki i sposób, w jaki zebrano w tym miejscu materiał.

 

Fot. Agencja Gazeta

Anne Hathaway do tematu swojej sukni wróciła, przy okazji publicznego tłumaczenia się, dlaczego założyła kreacje od Miucci Prady, a nie od Valentino, z którym od lat się przyjaźni i, u którego chętnie się ubiera. Aktorka w swoim oświadczeniu przepraszała, że w ostatniej chwili zmieniła zdanie i zamiast założyć wybraną wcześniej suknię Valentino, wybrała inną, całkiem zresztą do niej podobną...

 

Zając Jennifer Lawrence

Spektakularna suknia do Diora oraz... nie mniej spektakularny upadek na schodach nagrodzonej Oscarem Jennifer Lawrence. Aktorce udało się z tej dość niekomfortowej sytuacji wyjść z twarzą i wdziękiem. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się tuż po zejściu ze statuetką ze sceny, aktorka żartowała z samej siebie, drwiąc z pytań, które zadawali jej dziennikarze.

 

Jennifer Lawrence, Oscary 2013Jennifer Lawrence, Oscary 2013 Agencja Wyborcza.pl

Fot. Agencja Gazeta

- Czy upadek był wyreżyserowany? - ciekawiło jednego z nich. - Jasne, człowieku! - odpowiedziała robiąc śmieszne miny aktorka. Swoim poczuciem humoru, wyluzowaniem i dystansem młoda gwiazda kupiła wszystkich - dziennikarzy, publiczność i internautów.

 

Helen Hunt w sukni z sieciówki

- Kto zaprojektował twoją suknię? - to pytanie najczęściej pada z ust dziennikarzy na czerwonym dywanie. Helen Hunt udało się zaskoczyć każdego z nich, kiedy odpowiadając na nie wypowiadała słowa: - H&M .

 

Fot. AP/John Shearer

Co stało za takim wyborem? Zdaniem gwiazdy suknia była najpiękniejszą ze wszystkich, które brała pod uwagę. Dodatkowo marka wpiera organizację Global Green. której działania bliskie są sercu Hunt. Do podkręcenia stylizacji aktorka posłużyła się wartą 700 tysięcy dolarów biżuterią od Martina Katza.

 

Zajęcia praktyczno-techniczne

Jak zawsze w przypadku wielkich gali nie mogło zabraknąć nieoczekiwanej złośliwości przedmiotów martwych. Suwak w sukience Olivii Munn (od Marchesy) tuż przed wyjściem zaczął się rozpinać. Aktorka musiała więc zszyć go na stałe nitką.

 

Oscary 2013Oscary 2013 Agencja Wyborcza.pl

Fot. Agencja Gazeta

Z kolei Amy Adams na Oscary wybrała szarą suknię balową od Oscara de la Renty. Czekając w samochodzie na wyjście na czerwony dywan, krawcowa w ostatniej chwili dokonywała poprawek. Te nie uchroniły gwiazdy i jej sukni przed zdeptaniem, które nieco naruszyło ręcznie szyte falbanki.

Gdybyście miały dylemat - co założyć na Oscary - postawiłybyście na efekt (kosztem wygody), czy komfort i wolną od zmartwień głowę?

Więcej o: