To wszystko na serio! Szczęśliwi ludzie istnieją! Amelcia Stokowska na córkę premiera!

Ta szczególna rodzina istnieje co prawda jedynie na swoim facebookowym profilu, ale jest zdecydowanie szczęśliwa i harmonijna. Wpisy Joanny, która od końca lutego 2013 roku prowadzi profil swojej familii, obserwuje już ponad półtora tysiąca osób. Kim są Stokowscy?

Wzorowy skład

Rodzinkę Stokowskich (zakładamy, że nazwisko pochodzi od słowa stock, czyli bazy zdjęć ilustracyjnych) tworzą Joanna (właśnie ogłosiła, że jest w ciąży), Krzysztof, Amelka i Antoś - pierwsza para to rodzice, druga - ich dzieci. Ta wesoła czwórka żyje, jak można przeczytać w informacjach na ich profilu, na warszawskim sympatycznym osiedlu na Zielonej Białołęce . Wiadomo także, że głosują na Platformę Obywatelską i czują się obywatelami Europy.

 

Fot. Screen Facebook.com/Rodzinka Stokowskich

Siła napędowa

Wpisy Rodzinki Stokowskich mają swój niepowtarzalny, sielankowo-reklamowo-stockowy klimat. Nie wiemy do końca, czym się zajmuje zawodowo mama Joasia. Prawdopodobnie prowadzeni dom i dba o rodzinkę: Bycie żoną i matką to bardzo angażujące role. Jestem taka zabiegana. Wszystko, co robię, musi być na 101% . Joasia gotuje (Obiad to ten moment, kiedy mamy szansę razem zasiąść do stołu, rozmawiać, po prostu być rodziną... Dziś podałam zapiekankę z brokułami. Dzieciaki zajadały aż im się uszy trzęsły ), dba o podtrzymanie erotycznego napięcia w związku (W ramach przygotowań na romantyczny wieczór zadbałam o to, aby moje paznokcie wyglądały dziś figlarnie, ale i elegancko. Dlatego tak lubię klasyczny French, który nadaje stopom i dłoniom dyskretnie kokieteryjnego uroku. Teraz pozostaje obmyślić, co założyć do tego Frencha.hihihi.:))) ), poświęca dużo uwagi dzieciom (To wspaniale jest mieć córkę. Dziś urządziłyśmy sobie dziewczyńskie popołudnie. Przy wielkim kuble lodów o smaku tiramisu Amelka nieśmiało wyznała mi, że chyba się zakochała. Było trochę łez, ale i dużo śmiechu. Matka doradziła córce jak potrafiła :)))) ).

Słit focia

Zdjęcia zawieszane na profilu Stokowskich pochodzą ze stocków, czyli baz zdjęć. Stockowe fotografie są wszechobecne - zdarza się, że jedno zdjęcie pojawia się w reklamie trzech konkurencyjnych telefonii komórkowych. Z bazy - zamiast organizować drogie sesje zdjęciowe z modelkami - korzystają wszyscy: producenci kosmetyków, fotoedytorzy w czasopisma, redaktorzy w portalach internetowych. Wystarczy, że do wyszukiwarki agencji wpiszemy odpowiednie hasło, np. "szczęśliwa rodzina na spacerze" a wyskoczą nam propozycje spełniające nasze wymagania.

Stokowscy to rodzinka, która na każdym zdjęciu wygląda inaczej, a publikowane na profilu fotografie to zdjęcia o niskiej rozdzielczości ze znakiem wodnym agencji, z której zostały wzięte. Raz więc Joanna jest blondynką, raz szatynką, a podobne zmiany przechodzą także pozostali członkowie rodziny.

 

Fot. Screen Facebook.com/Rodzinka Stokowskich

Hasła reklamowe

Nie tylko zdjęcia tworzą niepowtarzalny klimat profilu Rodzinki Stokowskich. Joasia używa słów, które podkręcają słodycz panującej w domu Stokowskich atmosfery. Nasze pociechy, urwisy, dzieciaki - tak pisze o Antosiu i Amelci. Małe przyjemnostki, crazy przyjaciółki, szalone stylizacje, kupa śmiechu, frajda, rozkoszny szczeniaczek, łańcuch serc, pozytywna energia do życia - to kolejne, typowe dla Joasi określenia.

Ważnym elementem profilu Rodzinki Stokowskich są komentarze osób, które polubiły tę stronę. Internauci podchwycili język i konwencję profilu, a komentując pomagają w kreowaniu słit rzeczywistości. Elementem niezbędnym są emotikony - uśmieszki, buziaki oraz na zakończenie papatki i buziole .

- Co tam u Krzycha?; uściskaj Krzyśka i łobuziaki - czytamy cieplutkie słowa w komentarzach. W komentarzach nie brakuje pochwał: -Joasiu, zazdroszczę Twoim szkrabom! Pociechy mają dzięki Wam takie szczęśliwe i mądre dzieciństwo Jesteście tak bardzo pooozytyyyywni! Buziaki!!! ; Mój mąż chciałby kiedyś być taki jak Krzysztof . - Kolacja przy winie, niedziela - biegówki na Młocinach - radzą Joasi Internauci, nawołują także: Amelcia na córkę premiera . Mój ulubiony komentarz to: Widzew Łódź przejmuje ten post .

 

Fot. Screen Facebook.com/Rodzinka Stokowskich

W hejterów miłością

Stokowscy to produkt sieci, w której nie brakuje mniej życzliwych osób i ich zjadliwych komentarzy. Joasia potrafi jednak poradzić sobie z jadem, żółcią i językiem nienawiści, szybko się z nimi rozprawiając, pisząc: To nie jest śmieszny dowcip czy Na naszym profilu nie życzymy sobie wulgarnych uwag. Pozdrawiamy .

Stokowskich w obronę przed niemiłymi wpisami biorą także Internauci, którzy ostro odcinają się od wszystkiego, co złe: - Joasiu, nie przejmuj się takimi nienawistnikami jak Pan powyżej, ponieważ on także nie ma racji! Ściskam cieplutko

Wywiad na wyłączność

Z "Joasią" nawiązałam kontakt mailowy. Chciałam dowiedzieć się dlaczego Zielona Białołęka, a nie Miasteczko Wilanów; czy Amelcia i Antoś chodzą do prywatnych czy państwowych szkół i przedszkoli; co Asia i Krzysztof - będący małżeństwem od 10 lat, sądzą o związkach partnerskich; jaki mają stosunek do kościoła i podziału ról w rodzinie. Joanna szybko odpisała, że wszystkie decyzje podejmuje razem z mężem i po krótkiej rozmowie z Krzysztofem postanowiła, że udzieli wywiadu w imieniu swojej Rodzinki , dodając przy tym, że ma nadzieję, że te pięć minut w mediach nie wpłynie negatywnie na ich pociechy .

Odpowiedzi na razie się nie doczekałam, ale nie stracę nadziei:)))) - w końcu przy rodzince, która się wkrótce powiększy Aśka może mieć teraz dużo na głowie.

Więcej o: