Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu: Sposoby na idealnie czyste okna

Wiosna i słońce to sygnał do porządków a w tym mycia okien. Czasochłonne i dość męczące zadanie, ale nawet na taką czynność Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu znalazła kilka sposobów. Jakich? Czytajcie i stosujcie.

Sposób nr 1

Najpierw zmywamy gąbką kurz z okien zwykłą wodą z płynem np. do mycia naczyń. Następnie myjemy okna zwykłą czystą wodą z octem (w proporcji 1:1) używając do tego miękkiej ściereczki. Od razu wycieramy okna na sucho ręcznikami papierowymi, gazetą albo ściereczką z mikrofibry.

Sposób nr 2 Zaczynamy od umycia okien wodą z płynem do naczyń. Następnie ściągamy wodę gumową ściągaczką, wycierając gumowe zakończenie ściągaczki, aby dobrze zbierała wodę z okna a to, co na niej się zbierze, aby nie skapywało na podłogę. Ramy okienne myjemy cifem, pod warunkiem, że są w białym kolorze. Drewnianych lub pomalowanych na kolor nie traktujemy tym płynem. Sposób nr 3 Na początku myjemy okna wodą z płynem do prania, np. Persil do białych tkanin. Rewelacyjnie odtłuszcza i zmywa brud. Potem roztworem wody z octem przecieramy szyby. Na koniec wycieramy okna do sucha ściągaczką do szyb i gazetą. Sposób nr 4 Można też kupić elektryczne urządzenie do mycia okien, czyli karcher, które sprawdza się też do czyszczenia luster. Wlewamy do środka płyn z wodą i przeciągamy końcówkę urządzenia po szybie. Efekt rewelacyjny! Żadnych smug, nic nie wycieka, a przede wszystkim oszczędza się czas. Nie jest to może najtańszy sposób na umycie okien, ale możemy w ten sposób zaoszczędzić trochę czasu, oszczędzić sobie nadmiernego wysiłku a także ochronić dłonie przed zniszczeniem.

A jakie wy macie sprawdzone sposoby? Wystarczająco Perfekcyjną Panią Domu bardzo ciekawią wasze triki.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: