"Worek na zero, nad trąbką wąsik" - Wasze opinie (i rady) na temat depilacji intymnej mężczyzn

Zdania na temat "fryzur intymnych" mężczyzn są podzielone - to akurat nic dziwnego. W Waszych komentarzach i opiniach dzieliliście się nie tylko własnymi sposobami na utrzymanie w ryzach owłosienia stref intymnych, ale także wchodziliście w merytoryczne dyskusje na temat zasadności ich stosowania.

Beckham - gość

W komentarzach pod materiałem o depilacji intymnej mężczyzn przewijał się argument o niemęskości czynności związanych z goleniem i trymowaniem łona. Że niby tylko zniewieściali skracają włosy łonowe, geje i... hipsterzy. Zaroścnięty stwierdza, że: - No i następuje gejowacenie facetów. Durna moda. OK, rozumiem, minimalne przystrzyżenie (...). Ale golenie pach, klaty? (...) To oznaki zblazowania i dekadenckiej cywilizacji :-)

Po głowie za swoje gładkie ciało (w domyśle także pod bielizną) dostało się również Davidowi Beckhamowi, którego zdjęcie z kampanii reklamowej H&M przekornie wybrałyśmy do zilustrowania materiału. Superwzorzec napisał: - Kolega na zdjęciu niby taki nowoczesny, wygolony, ale wytatuował się, jakby od piątej klasy siedział w poprawczaku a później Wronkach... . W obronie Beckhama stanął Matteom : - Kolega na zdjęciu (...) to niejaki futboler Beckham, 100% samiec, bożyszcze wielu kobiet i nie powiem herezji pisząc, że na 10 gejów, których znam, dziewięciu by go zjadło jak stoi (lub dało mu się zjeść). Facet - mimo wieku starszego - ma figurę renesansowego, młodszego w ujęciu, Dawida (nomen omen), tatuaże - sprawa drugorzędna - dodają smaczku. A w kwestii golenia i trymowania - on na pewno jest za, ja z resztą też.

Nie golić!

Są zwolennicy zachowania naturalnego owłosienia z przekonania, ale są także tacy, którzy mają na koncie próby - tak jak Samiec naturalny , który przyznaje: - Raz w życiu ogoliłem miejsca intymne - co za irytacja, swędzenie, odparzenia przy chodzeniu. Minimalny trim może być, ale golenie na łyso? Kolejna moda wygenerowana przez firmy i 'wujków' (...). Nie ma nic atrakcyjniejszego od klaty pokrytej czerwonymi kropkami odrastających włosów tudzież wrastającymi włosami.

Zalobanarodowa wskazuje na idiotyczność depilacji intymnej: - Nogi owłosione, brzuch owłosiony. a nad fiutkiem goło. I jak to wygląda? Debilnie. (...) . Z jego tokiem myślenia zgadza się także Miś , który przyznaje, że jest włochaty jak... niedźwiedź, i nie wyobraża sobie siebie z ogolonym łonem, bo wyglądałby jakoś łyso.

Wspomniany już wcześniej Zaroścnięty w dyskusji pod materiałem broni włosów jak niepodległości, wdając się w dyskusję na temat zasadności ich występowania. - Skoro natura takie owłosienia dała to widać czemuś służy, a służy, choćby jako bariera przeciwbakteryjna, ochrona przed ocieraniem i ma parę innych funkcji - pisze. - Cała ta depilacja to moda stworzona przez firmy zarabiające na tej modzie. Wiem, kobietom może się to i podoba (ale raczej takim poniżej trzydziestki) bo im to wmówiono, a może też na zasadzie, skoro ja muszę usuwać włosy, to ty samcze też. Niedoczekanie - podsumowuje. Z Zaroścniętym nie zgadza się kilka osób - miedzy innymi Fafloun i Katty_2005.

Golić!

Fafloun argumentuje, że: Przed otarciami najlepiej chroni niska masa ciała. Liczba otarć w okolicy intymnej spadła do zera wraz ze spadkiem fałdek w moim przypadku. Był kałdun - były otarcia (i włosy), nie ma kałduna, nie ma otarć (i włosów też przy okazji... aczkolwiek zgadzam się - zdarza się, że wrastają. O ile w przypadku depilacji krocza od biedy mogę przyznać, że częściowo jest to w celach estetycznych (...), o tyle w obronie depilacji pach stać będę jak Zagłoba - bo ogolone mniej się pocą.

Z sugestią jakoby wydepilowane męskie łona podobały się wyłącznie młodym kobietom nie zgadza się Katty_2005 : Z radością stwierdzam, że jestem powyżej trzydziestki i moja wypowiedź wynika raczej z doświadczenia niż z narzuconych przekonań - pachy panów zdecydowanie przyjemniej pachną po wygoleniu. Łatwiej też je dokładnie umyć - a to konieczne gdyż męski pot jest znacznie silniejszy zapachowo (...). Katty_2005 uważa, że każdy ma prawo zrobić tak jak to jemu i partnerce pasuje - można golić, można nie golić.

Kobiecy głos Fizyczki00 zachęca panów do depilacji. - Dziwią mnie jęki facetów, którzy nie chcą sobie golić krocza. Pewnie nie mają też ochoty na używanie mydła i szamponu, bo to takie niemęskie i jeszcze ktoś ich weźmie za geja albo innego lalusia. Przecież wygolone krocze lepiej wygląda, jest bardziej seksowne, wydepilowany penis wydaje się większy. Same zalety! Co do reszty - nie ma nic bardziej obrzydliwego niż widok faceta na plaży z włosami na plecach, ramionach, spoconymi kłakami wyrastającymi spod dupska i pach, gęstymi krzaczorami na brzuchu i klacie. Żyć się odechciewa z powodu takich widoków...

 

Przystojniacy z Cosmo. Fot. Cosmopolitan

Osoba o nicku Zydgejmasoncyklista także jest za depilacją. Twierdzi bowiem, że: - Jest jednak coś niesmacznego w facetach na basenie z owłosionymi plecami jak ostatnia małpa. I po co takiemu czepek dla higieny w basenie, jak i tak połowa jego włochów pływa samotnie po powierzchni... Co ma mycie do nieogolonych pach? Często bardzo wiele, bo w upalne lato nawet jak weźmiesz prysznic dwa razy dziennie, to antyperspiranty mogą nie wystarczać. A bakterie rozwijają się na włosach. Nie mówię, że facet ma depilować się i wyglądać jak ślimak, ale na litość boską, niech nie zaplata sobie warkoczy pod pachami.

Krem i laserowy miecz

Mężczyźni są całkiem dobrze zorientowani w środkach, jakie w walce z owłosieniem daje im technika. Mastah dodaje, że przecież można jeszcze stosować kremy do depilacji intymnej. Także Michał wytyka, że w naszym tekście zabrakło wzmianki o kremach które są może średnio wygodne, ale za to bezbolesne.

W komentarzach pojawił się także wpis Laser squada , który ma na koncie eksperymenty z epilacją. - Ja mam doświadczenie z laserem, ale nie na jajkach, tylko na brodzie. Boli jak sku...syn (jeszcze zależy od energii strzału), ale efekty są bardzo dobre. Nie dajcie się nabrać na jakieś fikuśne nazwy tych laserów - każdy działa tak samo, i boli tak samo. Laser squad nie wyobraża sobie laserowego potraktowania jąder - dlatego stosuje zwykłą golarkę i goli się do zera. Zwyczajnie, dla higieny.

 

Fot. Stade.fr

Modele i sportowcy w jednym. Fot. Stade.fr

Kwestie praktyczne

Po co właściwie w ruch idą maszynki, trymery i nożyczki? Głównym argumentem za depilacją są względy praktyczne, nie estetyczne. Talkin pisze: - Pachy golę bo się pocę . Mężczyzna ma za sobą próbę ogolenia jąder, ale ani jemu, ani partnerce efekt nie przypadł do gustu.

Kojak wybiera wersję bardziej ekstremalną: - Ja tam golę worek na zero, wąsy nad trąbką skracam i jest bardzo wygodnie. 'Roweckiego' też golę, ale tylko w lato bo pot leje się litrami, a jak ogolę to jest znacznie lepiej.

Head-cancer goli, bo jest wygodnie i estetycznie: podbrzusze maszynką do włosów z nakładką o rozsądnej długości, to samo pachy. Podobnie myśli Kryniu_d : - Golę się od kilku lat, pachy i klatę maszynką elektryczną, dół maszynką do golenia i pianką do zera. Nic nie wrasta, nic się nie odparza. Żona zadowolona, ja też. Wygodne, praktyczne i higieniczne. Polecam! - zachęca.

 

Fot. Stade.fr

Fot. Stade.fr

Trochę liczb

Internauci wzięli także udział w sondażu. Poprosiliśmy o wybór preferowanej techniki depilacji - do wyboru było sześć rozwiązań. W głosowaniu najbardziej popularną metodą okazało się golenie (1023 głosy), następnie pozostawienie naturalnego zarostu (1011), trymowanie (994), trymowanie i golenie (890). Od wosku (69 głosów) panowie są bardziej skłonni poddać się depilacji laserowej (118 głosów). O rząd dusz walczy więc golarka z... naturą.

Więcej o: