Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu: Błyskawiczne sprzątanie

Sprzątanie wymaga dyscypliny zwłaszcza takie błyskawiczne. W tym wypadku niezbędna będzie umiejętność przymykania oczu na to, co mniej ważne i sprzątania tylko tych miejsc, które mają ogromny wpływ na postrzeganie naszego mieszkania jako czystego lub nie. Co trzeba posprzątać a co można sobie odpuścić? Jak zrobić to sprawnie i bez większego wysiłku?

Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu zna ten stan, kiedy dom nie był sprzątany a akurat zapowiedzieli się niespodziewani goście. Na dodatek jest widno a nasze mieszkanie ma okna po obu stronach bloku więc słońce idealnie oświetla ciemniejsze meble i sprzęty oraz podłogę, na której widać tygodniowy kurz i drobne śmieci. Mając do dyspozycji pół godziny, a nawet 15 minut, gdy mamy wsparcie innych członków rodziny, Wystarczająco Perfekcyjna Pani Domu radzi jak posprzątać mieszkanie, aby wydawało się czyste i gotowe na przyjęcie gości.

Wynosimy i odkładamy na miejsce większe rzeczy, które w danym pomieszczeniu pozostawili mniej zdyscyplinowani członkowie rodziny, i których widok zdecydowanie nas drażni (gazety, zabawki itp.).

Brudne naczynia wkładamy do zmywarki lub zmywamy je sami.

Szmatką przecieramy tylko te meble, na których ewidentnie widać kurz lub plamy (są czarnego koloru lub stoją w oświetlonym miejscu).

W łazience przemywamy umywalkę i polerujemy błyszczące elementy typu: kran, spłuczka klozetowa, myjemy muszlę klozetową, wymieniamy też ręcznik dla gości do wycierania rąk, przecieramy lustro (szczególnie wtedy, gdy są na nim zacieki lub plamy).

Odkurzamy podłogi oraz przecieramy szmatą lub mopem te miejsca, na których są zabrudzenia.

Zmieniamy obrusy na stołach i stolikach, poprawiamy poduszki, narzuty i składamy koce.

Wietrzymy mieszkanie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Zobacz wideo
Więcej o: