5 sposobów, by zostać liderką własnego życia -czyli jak wyruszyć w drogę ku realizacji marzeń

Liderka, kobieta spełniona, kobieta sukcesu? Kto to właściwie jest? Czy to ktoś wyjątkowy, kogo widzimy na okładkach gazet i w programach telewizyjnych? Czy to kobieta ze świata biznesu, znana twarz, kobiecy autorytet? A może kobieta, która stoi za sterem swojego życia, zmienia się, odważnie kreuje swój świat, wychodzi mu naprzeciw, sięga po swój sukces? Czy Ty też możesz być liderką?

Pomyśl o swoich marzeniach lub o zmianie, na którą do tej pory jeszcze się nie odważyłaś. Daleka i egzotyczna podróż, zmiana pracy, domek z ogródkiem, czas na odkrycie swojej pasji, własny biznes? Cokolwiek to jest, być może teraz jest właściwy moment, byś dokonała w swoim życiu czegoś, czego naprawdę pragniesz. Niezależnie od tego kim jesteś, Tobie też może się udać! Przykład Adeptek Szkoły Liderek, skutecznie udowadnia, że liderka drzemie w każdej kobiecie i jest to znacznie szersze pojęcie, niż się powszechnie uważa. Najwyższy czas uświadomić sobie, że bycie liderką to przede wszystkim bycie świadomą tego, co ważnego chcemy wnieść do świata i podejmowanie ukierunkowanej pracy, żeby to osiągać. To innymi słowy - branie spraw w swoje ręce.

A zatem liderką wcale nie musisz się urodzić - bycia liderką możesz się nauczyć i to jest to, co warto byś zrobiła dla siebie i swoich marzeń! Jeśli chcesz wiedzieć co może Ci w tym pomóc, od czego zacząć i gdzie szukać wsparcia poznaj historie kobiet związanych ze Szkołą Liderek.

Po pierwsze odważ się przejąć odpowiedzialność za własne życie i wejdź w rolę liderki:

Jedna z Absolwentek Szkoły Ela Lange, która tuż po ukończeniu studium założyła swoją działalność www.langecoaching.pl tak pisała o swoich doświadczeniach w roli liderki: "Zawsze chciałam być Liderką własnego życia - mieć poczucie że sama o nim decyduje, sama kieruje swoim losem. Ale być Liderką, która pociąga za sobą innych? Liderką, która potrafi ,,wyciągnąć" z grupy to no najlepsze, sprawić, że będzie pracowała jak najwydajniej? Czy to możliwe? Jeśli tak, to co można zyskać podejmując się tej roli, jakim trudnościom trzeba stawić czoła()Podczas mojej pracy uświadomiłam sobie, że często boimy się podejmowania wyzwań związanych z rolą Lidera, wyolbrzymiając problemy. Bywa także, że brakuje nam motywacji, by brać na siebie odpowiedzialność, bo nie dostrzegamy korzyści jakie się z tym wiążą - wiele z nich potrafimy docenić dopiero po fakcie. A nie podejmując wyzwania - nawet sobie nie zdajemy sprawy jak wiele tracimy."

Po drugie odkryj swoje zasoby i uwierz w swoją moc:

Z kolei Ela Dąbrowska, Adeptka tegorocznej edycji studium zwraca uwagę, jak ważne w byciu Liderką jest dotarcie do swoich zasobów, mocnych stron, do otwarcia się na ludzi, a to pozwala na bycie pro aktywną każdego dnia. O swoich refleksjach w roli Liderki pisze: "Staram się wspierać kobiety w ich wzmacnianiu poczucia wartości, otwierania się na zmiany i działania. Przygotowywanie wspólnych projektów bez zasobów finansowych pomaga w pokonywaniu barier, poznawaniu ludzi i tworzeniu projektów, również tych osobistych." Gdy działasz i zwracasz uwagę, co jest Twoją mocną stroną, krok po kroku zaczynasz wierzyć w swoje możliwości, coraz bardziej ufasz swoim umiejętnościom, doskonalisz przedsiębiorczość w praktyce i w konsekwencji sama nie zauważasz momentu, w którym jesteś gotowa wystartować z własnym projektem.

Po trzecie spróbuj zrealizować swoje pomysły, nawet jeśli jeszcze nie masz umiejętności czy pieniędzy:

Monika Nowak - Talevi, Absolwentka I edycji Szkoły Liderek, potwierdza swoim przykładem prawdziwość powyższego stwierdzenia: "Organizacja happeningu, czyli przedsięwzięcia, z którym nigdy nie miałam do czynienia uświadomiła mi, że dzięki wysokiej motywacji oraz zgranemu zespołowi mogę zrealizować każdy projekt. A pieniądze, czy brak pewnych umiejętności wcale nie muszą być przeszkodą w osiągnięciu wyznaczonego celu. Uczęszczając do Szkoły Liderek zdałam sobie sprawę jak olbrzymie pokłady talentów we mnie tkwią, z których istnienia wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Teraz, tworząc mój własny projekt korzystam z doświadczenia i wiedzy nabytej podczas zajęć i organizacji happeningu i małymi kroczkami, ale konsekwentnie realizuję swoje plany." O pasjach i najnowszych projektach Moniki można przeczytać na www.belpiemonte.com,

Po czwarte bądź pro-aktywna i działaj każdego dnia:

W byciu liderką niezwykle istotna jest także umiejętność skutecznego działania czyli innymi słowy, nie tylko czytanie, mówienie o swoich celach i pragnieniach, ale konsekwentna ich realizacja ze szczególnym uwzględnieniem drogi do celu, która często okazuje się jeszcze ciekawsza. Nie odkładanie na 'potem' tego co jest dla mnie ważne i kluczowe ('na emeryturze będę podróżować') bo to "potem" może nigdy nie nadejść Liderka jest świadoma swojego życia w każdym jego obszarze, nie szuka wymówek, lecz konsekwentnie czerpie radość i naukę ze swoich działań. Liderka codziennie pokonuje swoje słabości oraz działa na rzecz innych ludzi. Proaktywna postawa to również szukanie własnej drogi i próbowanie wielu rzeczy - nawet jeśli zakończą się porażką - to traktowanie ich jako lekcji, która pozwala się doskonalić i pójść dalej. Po piąte bądź świadoma swoich pragnień i konsekwentnie realizuj swoje cele:

Bycie liderką swojego życia to w odczuciu Patrycji Załug, jednej ze współorganizatorek Szkoły Liderek, bycie kobietą świadomą i konsekwentną - podejmującą wyzwanie, aby zrobić to, za czym od dawna tęskniłaś, osiągnąć sukces na miarę Twoich marzeń: założyć firmę, stworzyć wspaniały związek, wykonywać ukochany zawód i swobodnie się z tego utrzymywać. Każda kobieta może stać się liderką swojego życia. Wystarczy wyzwolić w sobie energię do działania, blokowaną przez brak wiary w siebie, lęk przed niepowodzeniem czy brak wsparcia od innych ludzi.

I Ty bądź Liderką Własnego Życia! Codziennie krok po kroku wzmacniaj swoją pewność siebie, skuteczność w działaniu, świadomość własnych talentów i mocnych stron. A jeśli potrzebujesz wsparcia innych kobiet i dodatkowej motywacji, aplikuj do III edycji studium Szkoła Liderek - dołącz do kobiet, które obudziły w sobie Liderkę.

W trzeciej edycji Szkoły Liderek można aplikować do dwóch różnych programów edukacyjnych:

1. "Liderka Własnego Życia" - dla kobiet chcących wziąć sprawy w swoje ręce, sprawdzić się w działaniu i wzmocnić pewność siebie

2. "Od Pomysłu do Biznesu" - dla kobiet pragnących otworzyć własny biznes, który odniesie sukces rynkowy oraz rozwinąć w sobie kompetencje przedsiębiorcy

W każdym z powyższych programów czeka 12 miejsc dla kobiet najbardziej zmotywowanych, gotowych na zmianę i chcących wziąć sprawy w swoje ręce. Aplikuj już teraz - o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz rozmowa rekrutacyjna.

Zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od tego, co teraz myślą o sobie i swoich możliwościach. Nie jest bowiem istotne z jakim poziomem wiary w siebie przychodzisz - kończąc Szkołę Liderek, dzięki sprawdzeniu się w działaniu - na pewno będziesz miała jej nieporównanie więcej i poczujesz się liderką swojego życia. Aplikuj już teraz, póki są miejsca - następna rekrutacja dopiero za rok.

Więcej informacji na WWW.kobietyisukces.pl/szkola-liderek

Portal Kobieta.gazeta.pl objął Patronat medialny nad kampanią "Liderka Własnego Życia"

Autorką artykułu jest Katarzyna Sienicka, Absolwentka I edycji Szkoły Liderek, koordynatorka oraz coach II edycji studium. Z zamiłowania do zmiany oraz pasji pomagania innym stworzyła Pracownię Szczęścia dedykowaną kobietom, które pragną uczynić swoje życie szczęśliwszym. Więcej informacji na stronie www.coaching-pracownia.pl.

Organizatorzy Szkoły Liderek: Akademia Kobiet Sukcesu, Instytut Przemiany

Partnerzy Strategiczni Szkoły Liderek: Noa Cowork, Inspiration Space

Partnerzy Trzeciej Edycji Szkoły Liderek: AIP Business Link, Akademia Rozwoju Biznesu, Atena Research&Consulting, BNI, Chiltern Business Farm, Ebru Design, Integria, Hyper Square, Polska Przedsiębiorcza, Psycholab

Patroni Medialni: Magazyn Adremida, Magazyn Businesswoman&Life, Magazyn Coaching, Magazyn Imperium Kobiet, Magazyn VITA, PlanetaKobiet.pl.

Więcej o: