Brigitte Bardot - wiecznie piękna i młoda [NA ZDJĘCIACH]

Chociaż w 1974 roku Bardot wycofała się z aktorstwa i poświęciła wyłącznie walce o prawa zwierząt, świat o francuskiej aktorce nie chce zapomnieć. Przypominamy jej zdjęcia i fakty z życia.

Brigitte Bardot skończyła pod koniec września 79 lat, a pod koniec października w warszawskim domu aukcyjnym Desa Unicum odbędzie się aukcja fotografii z kolekcji Grace Radziwiłł, podczas której będzie można kupić portrety przedstawiające Bardot. To dwa dobre powody, żeby sobie o Francuzce przypomnieć.

Camille Javal - to Jean-Luc Godard stworzył legendę, wedle której tak miała się naprawdę nazywać urodzona w 1934 roku Brigitte Bardot. Przyszła gwiazda nigdy nie chciała zostać światowym seks symbolem i ucieleśnieniem kociaka. W takiej szufladce zamknęli ją reżyserzy i scenarzyści. Zanim Bardot została gwiazdą, uczyła się tańca, pracowała jako modelka i grywała niewielkie role w filmach. Przełomem okazała się rola w "I Bóg stworzył kobietę".

 

Układ słoneczny

Film kręcony był na południu Francji, w okolicach St Tropez, które aktorka wybrała później na swoje miejsce na ziemi. Paradowanie w bikini, które stało się częścią jej emploi, połączone z nadmierną ekspozycją słoneczną to także jedna z przyczyn, która zdaniem gwiazdy stała za zniszczeniem jej skóry i przyspieszonym jej zestarzeniem.

Zobacz, które modelki i gwiazdy są łudząco podobne do Brigitte

Chodzący seks

Za odkryciem talentu aktorskiego Bardot stał reżyser i scenarzysta Roger Vadim (starszy od niej o sześć lat), który zakochał się w Brigitte i szybko poślubił 18-letnią aktorkę. Zanim Bardot wyrosła na piękną kobietę, była ponoć brzydkim dzieckiem - tak przynajmniej sama stwierdziła kiedyś w wywiadzie. Nosiła grube oprawki i urokiem i poczuciem humoru rekompensowała brak ładnej buzi.

Vadim uważał, że Bardot jest chodzącym seksem i tak reklamował jej seksapil producentom swojego filmu. Brigitte wcale nie uważała siebie za wybitną aktorkę, twierdząc, że w filmach gra po prostu siebie.

Małżeństwo Vadima i Bardot nie przetrwało pięciu lat - żadne z małżonków nie przestrzegało zasady wierności, co zresztą nie stanowiło dla nich problemu. Vadim uważał, że lepiej żeby jego żona była taka jaka jest, niż gdyby miała kochać tylko jego i nikogo poza nim. Aktorka miała liczne romanse i jeszcze czterokrotnie wychodziła za mąż, rodząc jedno dziecko - syna. Opiekę nad dzieckiem wziął na siebie ojciec, bo Bardot uważała, że się do tej roli po prostu nie nadaje - jest zbyt niedojrzała.

Jaki makijaż upodobni cię do Bardot?

W obronie

Zwierzęta to największa pasja Bardot. Mieszka z przygarniętymi psami i kotami, wysyła petycje, protestuje i zabiera głos w dyskusjach dotyczących ich zabijania i niegodnego traktowania. Czasami udaje jej się zahaczyć o tematy politycznie niepoprawne - wypowiadając np. swoje zdanie w sprawie imigrantów pochodzenia arabskiego. Dzięki skandalom Bardot przypomina o sobie i swojej walce, a dzięki zdjęciom jej twarz pozostaje niezapomnianym widokiem.

Wszystkie zamieszczone w galerii zdjęć fotografie będzie można kupić na aukcji Desy Unicum, która odbędzie się 22 października 2013 roku w Warszawie. Żeby zobaczyć katalog zdjęć, KLIKNIJ TUTAJ .

Więcej o: