Sekretne sposoby naszych babć na piękny wygląd

Postanowiłyśmy przepytać nasze babcie jakie rady kosmetyczne dawały im ich mamy. Stosujecie się do którejś z nich?

1. Butelka po perfumach

Nie wyrzucaj buteleczki po perfumach. Dopóki utrzymuje się w niej zapach, może się przydać. Połóż ją między bieliznę w szafie lub między chusteczki. Będą pachniały przez długie miesiące, nasycając piękną wonią wnętrze szafy.

2. Dłonie

Kiedy jesteś zdenerwowana łatwo pocą ci się dłonie? Rozetrzyj w nich środek dezynfekujący. Pomoże na kilka godzin.

3. Włosy

Jeśli chcesz odświeżyć swoją fryzurę, nawiń włosy na wałki, przykryj chustką i wysusz suszarką. Włosy będą puszyste i lekko pofalowane, ale nie naelektryzowane.

4. Świeży wygląd

Jeśli lubisz czesać się w koński ogon lub inaczej związywać włosy, odrobina różu na końcach uszu nada świeży wygląd twojej twarzy i podkreśli makijaż.

5. Gorszy dzień?

Kiedy masz zły dzień i mizernie wyglądasz, nałóż odrobinę różu nie tylko na policzki, ale także na czubek czoła i brody. Róż ładnie rozświetli twoją twarz.

6. Zalotne spojrzenie

Twoje rzęsy będą wydawały się dwa razy dłuższe jeśli najpierw nałożysz na nie warstwę tuszu, po czym lekko przypudrujesz i jeszcze raz rozprowadzisz trochę tuszu.

7. Błysk w oku

Na większe wyjście wytuszuj mocno rzęsy i posyp na końcówki brokatowy cień. Nada blasku całej twarzy i wzmocni spojrzenie.

8. Ponętne usta

Jeśli twoja dolna warga jest wąska, możesz w łatwy sposób nadać jej trochę wypukłości. Po umalowaniu ust szminką, na środek wargi nałóż odrobinę czegoś błyszczącego - najlepiej błyszczyka. Jeśli nie masz go pod ręką możesz nałożyć np. trochę miodu. Usta od razu będą większe i bardziej soczyste.

9. Czyste ubranie

Powieś w swojej łazience cienką chustkę na głowę, którą zasłonisz głowę i twarz kiedy będziesz wkładać sweter lub nierozpinaną bluzkę. W ten sposób nie ubrudzisz jej podkładem lub pomadką, a twarz nie będzie wymagała poprawek.

10. Podwinięte rzęsy

Aby rzęsy ładnie się podwijały, pierwszą warstwę tuszu połóż tylko na końcówkach rzęs. Poczekaj, aż tusz trochę podeschnie i pociągnij jeszcze raz szczoteczką na całej długości włosków.

10. Utrwalenie szminki

Aby utrwalić szminkę, przyłóż do pomalowanych ust na kilka sekund kostkę lodu. Dłużej będziesz mogła cieszyć się czerwonymi wargami.

Więcej o: