Zamiast seksu kobiety wybierają czas dla siebie [BADANIA I GIFY]

Zabiegani, zaganiani, umęczeni. Część z nas jest tak zmęczona, że seks jest ostatnią rzeczą na liście marzeń, a pierwszą porządnie przespana noc. Dla jakich innych rzeczy jesteśmy w stanie poświęcić orgazm?

Wyobraź sobie chwilę, która jest czystą przyjemnością: robisz to, co lubisz najbardziej, jesteś zrelaksowana, zadowolona, nikt od ciebie niczego nie chce. Czytasz książkę popijając aromatyczną kawę, leżysz w wannie w pachnącej pianie, pływasz w pustym basenie, oglądasz ukochany serial. Błogostan? Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonym przez producenta herbaty Celestrial to rzadko zdarzające się momenty, za którymi tęskną kobiety.

Z analiz przeprowadzonych przez firmę wynika, że 76 procent ankietowanych kobiet wybrałoby taką formę spędzenia czasu  - skupiając się wyłącznie na swoich potrzebach - przedkładając je nad seks z partnerem.

42 procent respondentek żaliło się, że dzienna ilość czasu, którą udaje im się wygospodarować na swoje potrzeby to mniej niż godzina. Nie dość, że panie deklarują, że nie mają czasu dla siebie, to jeszcze wstydzą się stawiać swoje potrzeby na pierwszym miejscu. 75 procent z nich będzie kręciło i kłamało, a nie powie wprost, że teraz będzie się zajmowało sobą i prosi o nie przeszkadzanie.

Kobiety i mężczyźni łatwo rezygnują z chwil intymności, co dowodzi cała masa innych badań, których wyniki przytaczamy:

Zamiast seksu sen

embed

Źródło: Tumblr.com

Wszyscy myślą o seksie? Niekoniecznie... Z badań Better Sleep Council wynika, że 12 procent przepytanych nie marzy o niczym więcej jak dobrze przespanej, spokojnej nocy.

W Kandzie seks za bekon

embed

Źródło: Tumblr

Mieszkańcy Kanady kochają bekon, zwłaszcza smażony. Może dlatego, jak wynika z badań, 43 procent z nich chętniej pożegnałoby się z seksem niż ze smakiem chrupiących kawałków mięsa.

Łatwiej bez seksu niż smartphone'a

embed

Źródło: Giphy

Z badań przeprowadzonych przez TeleNav wynika, że 35 procent ankietowanych Amerykanów łatwiej byłoby przez tydzień nie współżyć niż nie korzystać z możliwości, jakie daje smartphone.

Komplement lepszy niż seks

embed

Źródło: 24.media.tumblr

Co ma większy wpływ na pewność siebie i pozytywną energię studentów? Z badań wynika, że lepiej niż udany seks, na ich morale działają pochwały, komplementy i wysokie noty w nauce.

Dobre jedzenie musi być

embed

Źródło: Giphy

39 procent singielek, które wzięły udział w badaniu Today.com i Match.com wyznało, że prędzej zrezygnuje z miłosnych igraszek niż poświęci się i odstawi ulubione jedzenie. Badanie przeprowadzono w 2012 roku.

Łatwiej bez seksu niż bez laptopa

embed

Źródło: Tumblr

W 2008 roku Intel opublikowało badania, z których wynikało, że 46 procent kobiet prędzej zrezygnuje na dwa tygodnie z seksu niż poświęci się i pozwoli na odcięcie od Internetu. Wśród mężczyzn sieć wyżej niż seks postawiło 30 procent mężczyzn.

Rok bez seksu za młodość

embed

źródło: Giphy

W 2013 roku marka kosmetyczna Elizabeth Arden przeprowadziła badania, których wyniki pokazały, że 21 respondentek płci żeńskiej zrezygnowałoby bez problemu z seksu na rok. O ile nagrodą byłoby spowolnienie procesów starzenia...

Macie pytania dotyczące seksu? Piszcie: dobryseks@agora.pl

Więcej o: