TEDxWarsawWomen: Przyłącz się do społeczności inspirujących, przedsiębiorczych i twórczych kobiet!

6 grudnia br. w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie - konferencja TEDxWarsawWomen 2013. Kilkanaście mówczyń i mówców, sto uczestniczek i uczestników oraz milion inspiracji, pomysłów i tematów do dyskusji.

Myślą przewodnią tegorocznych konferencji TED i TEDxWomen odbywających się na całym świecie jest hasło "Invented Here" ("Wymyślone tutaj"), a cała konferencja nastawiona jest na nowoczesne, inspirujące i prospołeczne idee ważne dla współczesnych kobiet.

Wśród przemawiających osób znajdą się m.in.: coach, psycholog, meksykanistka, obywatelka Afazji, instruktorka samoobrony, filozof, tłumaczka i egiptolożka.

Program obejmie trzy sesje w języku polskim z mówcami na żywo oraz retransmisję z macierzystej imprezy TEDWomen z San Francisco.

-Lokalni mówcy i retransmisje wybranych prezentacji z głównej konferencji TEDWomen stworzą sieć wydarzeń na globalną skalę. Od San Francisco, przez San Paulo, po Seul mocno zaznaczymy tematy ważne dla kobiet, idee warte rozpowszechniania, inspiracje dla kobiet uczestniczących w wydarzeniach "na żywo" oraz oglądających transmisje i zapisy filmowe tych spotkań i wystąpień.- zapowiada Agnieszka Galas, organizatorka TEDxWarsawWomen 2013. -My, choć Krzemowej Doliny w Warszawie nie mamy, podążymy tym szerokim podejściem do interpretacji inwencji (raczej niż wynalazczości jako takiej) i przedstawimy wyjątkowe spektrum lokalnych, niezwykłych osób i ich inspirujących idei.- wyjaśnia Agnieszka Piechowska, organizatorka TEDxWarsawWomen 2013

TED (= Technology, Education, Design) jest organizacją non-profit działającą zgodnie z hasłem "Ideas Worth Spreading", czyli "idee warte propagowania". Pierwsza konferencja TED odbyła się 25 lat temu w Kalifornii. Obecnie TED to wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają osiemnastominutowe wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie www.TED.com jako TEDTalks. Prelegentami TED byli m.in.: Bill Gates, Al Gore, Gordon Brown, Sir Richard Branson, Elizabeth Gilbert, Nandan Nilekani, Jane Goodall, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende i Jamie Oliver.

Więcej informacji:

www.tedxwarsawwomen.com

www.facebook.com/TeDxWarsawWomen

Więcej o: