Nasi ojcowie byli pierwszymi hipsterami?! [ZDJĘCIA]

Czy twój tata... nosił wąsy, miał elegancki "zaczes" i dumnie jeździł maluchem? Co jeszcze robił w młodości? Ze względu na rosnącą popularność blogów udowadniających, że rodziciele dzisiejszych 30-latków byli pierwszymi hipsterami, bierzemy ojców na tapetę i patrzymy na nich inaczej niż przez pryzmat układu rodzic-dziecko. Tata. Jaki jest - to wiesz, a jaki był?

Miał wąsy albo brodę?

9 na 10 przepytanych przez nas ojców miało w młodości "wyhodowany" zarost na twarzy. - Chodziło o to, żeby wyglądać poważniej i bardziej męsko - mówi jeden z ojców. Inny dodaje, że wąsy były w czasach jego studiów po prostu modne. Przeglądając zdjęcia z młodości ojca pewnie natknęłaś się na foty, na których papa - młody i szczupły - kręci wąsa. Tak, tak. Wąs to było coś. Dodaj do tego jeszcze półdługie włosy, baki a otrzymasz tatę z czasów intensywnego życia akademickiego albo okresu, gdy ty byłaś jeszcze w pieluszkach.

Co ciekawe kobiety nie przepadają za zarostem na twarzy - także żony wąsatych w młodości mężów, wspominają ten epizod w ich życiu z rozbawieniem.

Zapuszczenie wąsów to czasochłonny proce, ale za to jakiej transformacji ulega twarz!

 

Kochał muzykę?

- Słuchało się kiedyś dobrej muzy, oj słuchało - śmieje się Bartek, po godzinach dj. - Mój ojciec był w młodości mocno alternatywny, jeździł do Jarocina, sam nawet grał w kapeli z kolegami z liceum. - Nie to co teraz - w samochodzie pod wpływem mamy tylko jakiś chill out puszcza. W zależności od rocznika, ojcowie podniecali się innymi grupami muzycznymi - muza była jednak obecna w ich młodości - dodaje Michał. - Teraz mój ojciec aktywizuje się, jak do Polski przyjeżdżają Stonesi i razem z rówieśnikami wije się w oldschoolowym tańcu pod sceną.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ!

Miał niezłe ciało?

Trudno na tatę spojrzeć jak na mężczyznę. Większość ojców za młodu na pewno prezentowała się jednak bardzo atrakcyjnie. Na plażach królowała wtedy inna moda - ubrania były jakieś bardziej obcisłe, lepiej eksponujące szczupłą figurę. Na zdjęciach z wakacji na pewno masz dokładnie udokumentowane walory ojca - szerokie ramiona, wąską talię, wyrzeźbiony brzuch - ciacho chciałoby się nawet powiedzieć. - Od kiedy dokładnie obejrzałem zdjęcia z albumu rodziców już wiem, po kim z bratem odziedziczyłem przemianę materii - opowiada Kacper. - Mój ojciec w młodości grał w piłkę i dużo biegał - do dzisiaj ma w sumie czym się na plaży pochwalić!

 

.. Fot. Dadsaretheoriginalhipster.tumblr.com

Wąsy, grzywa i niezłe ciało! Fot. Dadsaretheoriginalhipster.tumblr.com//i>

Imprezował jak szalony?

Wszyscy przepytani przez nas ojcowie, na pytanie o życie towarzyskie i imprezowe, uśmiechali się pod nosem (nie wąsem!) na samo wspomnienie szalonej młodości. Wesoło było: w liceum, w wojsku, na studiach i w pierwszych pracach. Jak wspominają ojcowie, imprezy często trwały dłużej niż dzisiejsze spotkania. Jeden z ojców podśmiewa się z domówek swoich dzieci, mówiąc - Siedzicie, gadacie i nic się nie dzieje. No chyba, że jest to "youtube party", podczas którego prześcigacie się w pokazywaniu śmiesznych filmów z sieci. My to potrafiliśmy się bawić - zapewnia. - Były tańce, wyjazdy, politykowanie, romanse, plotki, afery, a wszystko to bez internetu i klubów nocnych za każdym rogiem.

 

.. Fot. Dadsaretheoriginalhipster.tumblr.com

Imprezki i niezła "stylówa". Fot. Dadsaretheoriginalhipster.tumblr.com//i>

Miał małego fiata?

- Pamiętam jak dzisiaj nasze rodzinne wakacje - tata za kierownicą małego fiata, mama koło taty, ja z siostrą i naszym jamnikiem z tyłu. A na dachu bagażnik, tylna klapa samochodu otwarta dla lepszej wentylacji - wspomina Maja. - Na Mazury z Warszawy jechaliśmy chyba siedem albo osiem godzin. Tata miał patent na odpalanie silnika na parasol, a mama podarowała mu na gwiazdkę matę z koralików na siedzenia... Małego fiata miała większość naszych koleżanek z podwórka, oprócz jednej, której tata miał czerwonego poloneza - wspomina. Maluchy to moje dzieciństwo - dodaje Piotr - w naszej rodzinie były po kolei trzy: pierwszy miał kolor wody w błotnistej kałuży i 18 lat, a ostatni był całkiem nowy i w modelu Bis...

Chodził na randki z Twoją mamą?

- Tata podrywający mamę - to się kiedyś naprawdę zdarzyło! - śmieje się Agnieszka. - Mój ojciec wyrwał mamę na przystanku autobusowym, kiedy oboje mieli 19 lat - dodaje. Ojciec Kamili po drodze do serca jej matki musiał wyciąć w pień dwóch innych rywali. - Podobno on najdłużej wytrzymał pod jej oknem - stojąc w ulewie do samego rana. Miłość, namiętność... - te słowa w zbytniej bliskości wyrazu "rodzice" nie prezentują się dla dzieci dobrze. - Za związkiem moich rodziców stoi burzliwy romans - mama najpierw spotykała się ze starszym bratem ojca, a potem, na miesiąc przed planowanym ślubem zostawiła go dla mojego taty - zdradza rodzinne tajemnice Iga. - A teraz i ojciec i jego brat są łysi, mają brzuchy i głównie spędzają czas na dokuczaniu swoim żonom. Ciężko sobie wyobrazić, że kiedyś byli namiętni i nawet się o mamę bili!

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ!

Więcej o: