Akcja "Super MAMY": Bycie mamą jest super!

Dwie znane kobiety, z powodzeniem łączące swoje pasje, ciągłą aktywność zawodową oraz pełnowymiarową, najbardziej odpowiedzialną i wymagającą profesję - bycie Mamą. Dzięki akcji platformy parentingowej "Super MAMY", w której biorą udział między innymi Novika oraz Monika Mrozowska, dowiecie się więcej na temat samej inicjatywy oraz przekonacie się, że... bycie kobietą i mamą jest SUPER! 

Platforma Super Mamy - Sprawdź

Co dla Was znaczy bycie Super MAMĄ?

Monika Mrozowska: Każda mama, która z miłością wychowuje swoje dzieci jest super! Czasami mamy gorszy dzień, nie mamy siły a i tak wstajemy, robimy śniadanie, odrabiamy lekcje, gotujemy obiad, słuchamy co wydarzyło się w przedszkolu, tulimy do snu, wstajemy w nocy Żeby to ogarnąć potrzebne są nadprzyrodzone moce.. Czy ja jestem Super MAMĄ? O to najlepiej zapytać moje dzieci. Wiem, że dwoje się i troje.

Novika: Na swój sposób każda mama jest super mamą, bo każda oddaje dziecku ogromną część siebie, swojego czasu, swoich przyjemności. Każda z nas, kiedy zostaje mamą musi nauczyć się dzielić pracę (nawet jeśli jest to prowadzenie domu) z obowiązkami matki, często mając przy tym małe wsparcie partnera czy rodziny.

Co dla Was znaczy bycie Super MAMĄ? 

Monika Mrozowska: Każda mama, która z miłością wychowuje swoje dzieci jest super! Czasami mamy gorszy dzień, nie mamy siły a i tak wstajemy, robimy śniadanie, odrabiamy lekcje, gotujemy obiad, słuchamy co wydarzyło się w przedszkolu, tulimy do snu, wstajemy w nocy Żeby to ogarnąć potrzebne są nadprzyrodzone moce.. Czy ja jestem Super MAMĄ ? O to najlepiej zapytać moje dzieci. Wiem, że dwoje się i troje. 

Novika: Na swój sposób każda mama jest super mamą, bo każda oddaje dziecku ogromną część siebie, swojego czasu, swoich przyjemności. Każda z nas, kiedy zostaje mamą musi nauczyć się dzielić pracę (nawet jeśli jest to prowadzenie domu) z obowiązkami matki, często mając przy tym małe wsparcie partnera czy rodziny.

Jak godzicie aktywne życie zawodowe z opieką nad dzieckiem? Czy bycie mamą zmienia Wasze priorytety?

Novika: Godzenia obowiązków musiałam nauczyć się bardzo wcześnie, bo na koncert na festiwalu Open'er pojechałam z dwumiesięczną córeczką. Wtedy oczywiście wsparcie partnera było niezastąpione, musiał czekać z Nią na mnie w garderobie. Potem włączyła się cała rodzina, z teściową na czele, więc nie mam na co narzekać. Od małego do Niny przychodziła też fantastyczna opiekunka, Pani Ola, która teraz przejęła kolejne pokolenie maluchów w naszej rodzinie.

Monika Mrozowska: Równowaga musi być, nie mogłabym zajmować się wyłącznie dziećmi, ale ponieważ staram się nie korzystać z pomocy przy opiece nad nimi, to mój dzień naprawdę czasami jest szalony.

Novika: Co do dzielenia obowiązków dziecko i tak pozostaje priorytetem, resztę trzeba dopasować do niego, a nie na odwrót.

Monika Mrozowska: U mnie na pewno zmieniły się priorytety. Teraz mnóstwo rzeczy robię pod kątem moich dzieci, ale nie zapominam też o chwilach tylko dla siebie.

 monika morozowska novika monika morozowska novika Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Co najbardziej podoba Ci się w byciu mamą, a co jest największym wyzwaniem dla Ciebie?

Monika Mrozowska: I najfajniejsze i najtrudniejsze zarazem jest to, że gdy w naszym życiu pojawiają się dzieci to pewnych rzeczy my uczymy dzieciaki, a niektórych to one uczą nas. Te lekcje oraz często konieczność przyznania im racji, są najpiękniejsze i najtrudniejsze, ale tak bardzo potrzebne i nam i dzieciom.

Novika: Niesamowita jest w ogóle ilość czasu, jaki trzeba poświęcić dziecku. Zaskoczyło mnie też samo dziecko - to jak potrafi grać na emocjach, czasem wręcz dominować, być bardziej uparte ode mnie. Niesamowita jest też spostrzegawczość dziecka, kiedy nagle punktuje rodziców za coś bardzo trafnie.

Co lubicie robić razem ze swoimi dziećmi?

Monika Mrozowska: Mam dwie córki, podobne do siebie, a jednak bardzo różne. Uwielbiam robić z nimi WSZYSTKO!!! Podróżować, chodzić na spacery, robić zdjęcia, gotować, oglądać filmy, a latem rozgwieżdżone niebo, chodzić na zakupy ale najważniejsze jest dla mnie to, by one wiedziały jak mocno je kocham i że zawsze, cokolwiek by się nie stało, mogą na mnie liczyć. Tak jak ja na moją Mamę.

Novika: Staram się być mamą, z którą można robić coś fajnego, albo zwyczajnie się powygłupiać. Uwielbiam chodzić z Niną do kina, na lody, na pizze, do teatru, czy na jakiś koncert dla dzieci. Lubię też organizować wspólne wyjścia z jej koleżankami, wtedy Nina jest najszczęśliwsza.

Novika - często tytułowana jako "królowa clubbingu", bardziej czuje się zasłużoną reprezentantką sceny elektronicznej w Polsce. Działa na niej już wiele lat, kiedyś jako dj, później dziennikarz, do dziś jako wokalistka i radiowiec. Dla początkujących artystów jest często dobrym doradcą, z zainteresowaniem obserwuje ich poczynania. Dla 7 letniej Niny natomiast jest mamą, dość nietypową, bo więcej jej w tygodniu niż w weekendy.

Monika Mrozowska - ma dwie córki Karolinę ( 11 lat) i Jagodę ( 4 lata) oraz malutkiego synka Józia. W związku z ogromną pasją, jaką jest gotowanie prowadzi warsztaty kulinarne oraz pokazy. Przez wiele lat pisała felietony do ekologicznego magazynu E! Stilo.

Fot. mat. partnera

Różena Opalińska

Co dla Ciebie znaczy Super mama i czy nią jesteś? Która z mam jest dla Ciebie super mamą?

To kobieta która zdecydowała się być mamą i potrafi teraz świetnie planować swój i rodziny czas. Która nie zapomniała, że jest kobietą bo bycie mamą to kolejne kilka dodatkowych walorów które upiększają, kobieta aktywna która znajdzie czas dla siebie a w tym wszystkim jest Super Mamą. Super mama to mam ta która poświęca dużo czasu aby być mamą nie zapominając o sobie.

Prowadziłaś bardzo aktywne życie, bardzo dużo pracowałaś, czy bycie mamą spowodowało, że zmieniły się Twoje priorytety? Czy myślałaś po urodzeniu córki, żeby wrócić do dawnej aktywności?

Prowadziłam bardzo aktywne życie, zawsze jak tylko miałam chwilę wolną to pojawiała się nowa praca i kolejny wyjazd. Bardzo dużo i często podróżowałam. Od chwili zajścia w ciąże nic się nie zmieniło pracowałam przy rozwoju projektu RO i uczestniczyłam na licznych spotkaniach. Lubie pracować kreatywnie, a spotkania z ludźmi dają większy zapał do pracy. Bycie mamą to kolejne wyzwanie w moim życiu.

Co najbardziej podoba Ci się w byciu mamą? A co okazało się najtrudniejsze?

Czas spędzony z dzieckiem to najlepsze co może spotkać każdą mamę, widzisz jak twoje maleństwo się rozwija i każdy nowy dzień sprawia więcej radości. Bycie mamą to dyżur 24h/7 i to okazało się najtrudniejsze, ale po kilku tygodniach jest już łatwiej bo wiesz jak ważne jest dla ciebie dziecko.

Czy środowisko warszawskich celebrytów jest przychylne młodym mamom? Czy bycie mamą "wyklucza" trochę społecznie w pewnych kręgach?

Teraz spędzam jak najwięcej czasu z córką i rodziną, myślę że nie jest to wykluczenie a świadomy mój wybór. Jak jest się pewnym siebie i swoich umiejętności oraz ambitnym to powrót nie jest trudny a wręcz motywujący z nowym spojrzeniem na prace i otoczenie.

Zajmowałaś się stylizowaniem gwiazd. Czy swoje dziecko ubierasz raczej modnie czy wygodnie?

Jak myślisz, czy dla dzieci moda powinna być ważna? (w sensie dla ich opiekunów, którzy decydują, czy dziecko będzie miało sandałki z brokacikiem i różowe kokardki). Modnie i wygodnie można się ubrać samemu i tak samo można ubrać malucha. Unikam pstrokacizny i ogromnej ilości różu,wszystko z umiarem. Od samego początku uczymy dziecka kolorów, wybieramy ubranka i estetyczne zabawki, to od nas zależy jakie poczucie gustu wykształcimy u malca. Dla mnie to bardzo ważny element w wychowaniu córki, teraz ja starannie dobieram jej kolory i fasony ale za parę lat będzie potrafiła sama dobrać modne zestawy. Tak jak uczymy dzieci alfabetu tak samo otoczeniem, ubraniem i zabawą uczymy wyczucia stylu.

Różena Opalińska: Dyrektor kreatywna, modowa stylistka. Pracowała dla najbardziej uznanych magazynów modowych w Polsce (Twój Styl, ELLE) oraz współpracowała z topowymi projektantami oraz markami: Maciej Zień, Łukasz Jemioł, BOHOBOCO, La Mania, Femi Pleasure, Risk made by Warsaw , Mokobel i wieloma innymi oraz liczna współpraca przy programach TV X Faktor. Stworzyła jeden z najbardziej popularnych magazynów online o tematyce fashion&lifestyle. Na co dzień inspiracją są dla niej podróże, które wspólnie z rodziną i 6 miesięczną Apolonią pozwalają realizować nowy projekt. Moda i ona z moda jest 24h/ 7 dni w tygodniu:).