Kolejna odsłona kampanii "Piękna bo Zdrowa". Zrób badanie ginek()logiczne - nie bierz problemu w nawias!

Właśnie ruszyła VI już edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ?Piękna bo Zdrowa?, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Patronat Honorowy nad Kampanią objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. W tym roku będziemy poruszać problem cytologii z zupełnie innej strony. To jest Twój czas, wykorzystaj go w pełni! Kampania organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Joanna Koroniewska, Tamara Arciuch, Agnieszka Warchulska oraz dziennikarka - Kinga Burzyńska, a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości to tegoroczne ambasadorki kampanii.

Patronat nad kampanią objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Anna Komorowska . - Mam przyjemność już po raz piąty obejmować Patronatem Honorowym Ogólnopolską Kampanię profilaktycznych pokazują, że działania edukacyjne zwiększające świadomość społeczeństwa są regularnych badań ginekologicznych , dlatego chciałabym pogratulować Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, że tak wielką wagę przywiązuje do tego istotnego problemu i Społeczną ,,Piękna bo Zdrowa''. Statystyki dotyczące badań bardzo potrzebne. Kampania przypomina kobietom o konieczności wykonywania zachęca kobiety m.in. do badań cytologicznych - mówi Pierwsza Dama.

Joanna Koroniewska, znana polska aktorka teatralna i telewizyjna, postanowiła wesprzeć akcję, ponieważ, jak sama podkreśla w wywiadach, jej mama przegrała walkę z rakiem piersi.

KK.OGOLNOP.ORGKK.OGOLNOP.ORG fot. mat. prasowe fot. mat. prasowe

Czy wiesz, że w Polsce na raka szyjki macicy umiera około 2000 kobiet rocznie?!

Nie musisz być wśród nich. Akcje edukacyjne, kampanie społeczne, których cechą wspólną jest budowa świadomości na temat chorób ginekologicznych, to znak rozpoznawczy Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Powstała ona w 2007 r. z inicjatywy Idy Karpińskiej. Obecnie na terenie całej Polski Idę wspierają emisariuszki prowadzące działania w poszczególnych województwach - Kwiat Kobiecości jest pozytywnym skutkiem ubocznym jej choroby.

Nie badasz się? Dlaczego?

Jak często powtarzasz sobie, że nie masz czasu? Jesteś przekonana, że ważniejsza jest praca lub codzienne obowiązki. Zdarzyło Ci się kiedyś nie pójść do ginekologa na umówioną wizytę albo ją przekładać w nieskończoność? Czy myślisz wtedy: "Jestem zajęta. Dom, praca, rodzina", "Nie mam czasu", "Jestem zdrowa i problem mnie nie dotyczy", "Wstydzę się i nie wiem, jak to badanie wygląda. Po prostu się boję ". To koniec z wymówkami! To jest Twój czas. Odłóż pracę na bok. Może kilka minut poświęconych na badanie uratuje Ci życie. Koniec wymówek!

Hasło tegorocznej kampanii zwraca uwagę kobiet nie tylko na aspekt samych badań, ale także odwołuje się do natury psychologicznej. Musimy pokonać bariery, zmienić mentalność! - Kampania ma zmienić postrzeganie badań ginekologicznych. Nie możemy unikać cytologii tylko dlatego, że boimy się wyniku. Niech to hasło będzie znakiem, że czas pójść do ginekologa. - mówi Krysia, zwolenniczka badań ginekologicznych.

 

Teraz czas na Twój krok

Cytologia ma nam pomóc, nie zaszkodzić. To bardzo ważne, ponieważ raka szyjki macicy można wyleczyć jeśli zostanie on wcześnie wykryty - mówi o idei kampanii Ida Karpińska.

Szósta edycja, to aż 4000 bezpłatnych kuponów na badania cytologiczne. W ramach szóstej edycji kampanii "Piękna bo Zdrowa" do rozdania jest aż 4000 tysiące kuponów, które można będzie zrealizować w placówkach Centrum Medycznego Falck oraz Centrum Medycznego Polmed. To symboliczna liczba, gdyż każdego roku 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Więcej kuponów, to więcej przebadanych kobiet. Będą one zamieszczone w styczniowych wydaniach magazynów: "Świat Kobiety" i "Naj" oraz w lutowych numerach magazynów "Tina" i "Olivia".

kwait kobiecościkwait kobiecości fot. mat. prasowe fot. mat. prasowe

Groźny przeciwnik!

Rak szyjki macicy w początkowym etapie przebiega bezobjawowo. Często rozwija się przez wiele lat. Jednak szybka diagnostyka może uratować nam życie. Dlatego tak ważne jest wykrycie tej choroby w początkowym stadium jej rozwoju oraz regularne wykonywanie badań cytologicznych.

Zostań AMBASADORKĄ! Nie zapominaj!

Chcesz zostać Ambasadorką Kwiatu Kobiecości? Chcesz przypominać kobietom o badaniach cytologicznych w domu, miejscu pracy albo po prostu na ulicy? Nic trudnego! Przyłącz się do nas. Noś codziennie bransoletkę Niezapominajkę, którą zdobi specjalnie zaprojektowany kwiat. Dzięki niej będziesz pamiętać o badaniach ginekologicznych. Zamów Niezapominajkę na stronie Kwiatu Kobiecości i podaruj sobie zdrowie!

Więcej o: