Szokujące, oburzające, poza jakimkolwiek smakiem? Kontrowersyjne prace włoskiej artystki

Śledzeni na każdym kroku, najczęściej fotografowani ludzie świata. Ale jest miejsce do którego nie wyruszy za nimi żaden fotograf. Cristina Guggeri postanowiła iść do ubikacji za politykami, Papieżem Franciszkiem i Dalajlamą. Będzie skandal?

Zestaw fotomontaży przedstawiających polityków oraz Papieża Franciszka i Dalajlamę siedzących na muszlach klozetowych to najnowszy efekt kreatywności Cristiny Guggeri. Kontrowersyjny projekt "The Daily Duty" stworzyła we współpracy z areashoot.net.

O co chodziło artystce? Chciała odrzeć polityków z autorytetu? Pokazać ich od ludzkiej strony? Sprowokować dyskusję o granicach sztuki? Na pewno jedno jej się udało. Trudno na te zdjęcia patrzeć obojętnie. Niektórych rozbawią, innych oburzą, wielu ludziom wydadzą się niesmaczne. Nikt nie lubi przecież wejść niechcący komuś do ubikacji.

Kim jest Cristina Guggeri? Artystka, którą w sztuce najbardziej interesują eksperymenty z formą. Przeszła od malarstwa do grafiki komputerowej. Rozpoczęła karierę w latach 90-tych, od wystawy w Paryżu. W 2007 roku zaczęła wystawiać swoje obrazy w wielu włoskich miastach. Zajmowała się pracą na rzecz afrykańskich kobiet. Pisała o mikrokredytach dla kobiet z Republiki Beninu . Poza obrazami tworzy biżuterię oraz zabawki dla dzieci z surowców wtórnych.

Cristina Guggeri, fot. www.cristinaguggeri.weebly.comCristina Guggeri, fot. www.cristinaguggeri.weebly.com Cristina Guggeri, fot. www.cristinaguggeri.weebly.com Cristina Guggeri, fot. www.cristinaguggeri.weebly.com

Więcej o: