Ona zmieni oblicze modelingu. Nastolatka z zespołem Downa schudła i podbija świat mody

Madeline Stuart, 18-latka z zespołem Downa, od dziecka chciała zostać modelką. Przeszkodą w realizacji marzeń okazała się nie choroba, a waga. Teraz schudła i może przebierać w propozycjach. Uroda nastolatki zachwyciła fotografów, projektantów i reklamodawców.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Przez ostatnie dekady modelki miały wpisywać się w klasyczny model piękna. Wychudzone, długonogie piękności królowały na wybiegu. Ten trend zaczął się zmieniać dopiero na początku XXI wieku. W modelingu zaczęły pojawiać się nowe twarze. Topowe marki zaczęły angażować w swoich kampaniach modelki z bielactwem, na wózkach inwalidzkich. Ostatnio natomiast coraz głośniej robi się o Madeline Stuart - 18-latce z zespołem Downa.

Kim jest Maddy?

Świat usłyszał o niej kiedy australijski "Daily Mail" opowiedział jej wzruszającą historię. Dziewczyna jest świetnym przykładem tego, jak ogromna może być siła marzeń. Maddy już jako dziecko pragnęła zostać modelką. Oczywiście nie zdawała sobie wtedy sprawy ze swoich ograniczeń. Jednak jej matka, Rosanne Stuart, pielęgnowała w niej marzenie o karierze modelki.

W 2014 roku zmieniła swoje przyzwyczajenia, zaczęła uprawiać sporty, przeszła na dietę. Nie był to dla niej łatwy czas. Osoby z zespołem Downa mają spowolnioną przemianę materii, więc zmiana diety wiąże się dla nich z wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą.

Madeline nie poddawała się także ze względów zdrowotnych. Zanim przeszła na dietę miała problemy z sercem. Intensywne treningi pływania 5 razy w tygodniu, gra w krykieta, cheerleading, taniec hip-hop i sesje na siłowni pomogły jej schudnąć aż 16 kg. Tak odmieniona zdobyła serca marek odzieżowych. Do współpracy zaprosiły ją już takie koncerny jak: Pinup Girl Clothing, Mint & Chopsticks, Tutuhot, Got Glam Cosmetics and Skincare czy Manifesta.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madeline Stuart (@madelinesmodelling_)

Kampania na łonie natury

Madeline też wzięła udział w kilku sesjach, choćby dla wspomnianej marki Manifesta. Firma odzieżowa jest zachwycona współpracą z Maddy. Sieciówka promuje ubrania dla kobiet plus size i wszystkich tych, które nie mieszczą się w standardowe kanony piękna. Z wielkim entuzjazmem przedstawiają na swojej stronie internetowej współpracę z Australijką: - "Jeśli myślisz tak jak my, to z pewnością w ciągu ostatnich kilku miesięcy sporo słyszałeś o Madeline Stuart. Jeśli jesteś podobny do nas, to tak jak my, jesteś bardzo podekscytowany tym, jak zmienia ona oblicze modelingu".

Ich wspólna kampania różni się od typowych reklam wiodących marek odzieżowych. Zdjęcia na łonie natury prezentują Madeline taką jaka jest na co dzień - pełną radości życia i gotową na zmiany. Australijka reklamuje sportowe ubrania - głównie legginsy i topy.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madeline Stuart (@madelinesmodelling_)

Takich jak ona jest więcej

Madeline Stuart nie jest jednak jedyną modelką ze zespołem Downa. Szlaki przetarła jej Jamie Brewer, która pojawiła się choćby na prezentacji kolekcji Carrie Hammer i wzięła udział w jej kampanii ukazującej silne, niezależne kobiety - "Role Models Not Runway Models". Nowe, nietypowe twarze w reklamach i na wybiegach zapowiadają nową erę modelingu. Nie możemy się doczekać, co przyniosą kolejne, nietuzinkowe kampanie.

Więcej o: