Wyśmiewali się z miss bez makijażu. Jej odpowiedź zainspirowała setki innych dziewczyn [ZDJĘCIA]

Dziewczyny na całym świecie masowo publikują w mediach społecznościowych swoje zdjęcia bez makijażu. Opatrzone hasztagiem #nomakeupselfie biją rekordy popularności. Skąd wzięła się ta nowa moda? Tym razem akcja niesie za sobą głębsze przesłanie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Już od kilku lat gwiazdy i celebrytki chwalą się w Internecie swoimi zdjęciami bez makijażu. Pokazanie się sauté ma na celu oczywiście zwrócenie na siebie uwagi i pozyskanie jeszcze większej liczby fanów. W świecie, gdzie skazy, blizny czy zwykłe pryszcze nie są mile widziane, jest to odważne posunięcie. Dziwi więc, kiedy zdjęcia bez makijażu pokazują normalne, nikomu nieznane dziewczyny. Jednak także one mają w tym swój cel.

Od niej wszystko się zaczęło

Wszystko zaczęło się od zdjęcia Isabelli Gaines, Miss Północnej Karoliny. Jej zdjęcie pojawiło się na profilu NCOT no make-up na Twitterze. Na tej stronie pojawiają się zestawienia - fotografie tej samej dziewczyny w makijażu i bez. Oczywiście bohaterki postów bez make-upu wypadają zazwyczaj niekorzystnie. Tak też stało się z Isabelle. Dodatkowo jej zdjęcia opatrzono nieprzychylnym komentarzem mówiącym o tym, że make-up potrafi zdziałać cuda. Internauci byli podzieleni - jedni jej bronili, inni niestety nie zostawili na niej suchej nitki.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Isabella Noel (@bellagainess)

Walka z hejtem

Isabella Gaines postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęła akcję #nomakeupselfie. Jej projekt ma zwrócić uwagę na problem hejtu i cyberprzemocy w Internecie. Piękność z Północnej Karoliny opublikowała jeszcze więcej swoich zdjęć bez makijażu. Dołączyły do niej kolejne poruszone falą nienawiści dziewczyny.

Jest ich coraz więcej

Odważne internautki pokazując się w naturalnej wersji zrozumiały, że piękno tkwi w nich, a nie w kilku warstwach makijażu. Bez pudru, różu i tuszu też są atrakcyjne. Teraz zdjęcia nieumalowanych kobiet opanowują całą sieć. Do tej szczytnej akcji dołączyła niedawno także Miss Ameryki, Kira Kazantsev. Przyłączycie się?

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Miss America Kira Kazantsev (@missamericaorg)

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz wideo
Więcej o: