Nie wszystkie dziewczyny są na wiecznej diecie. One wyśmiewają modę na zdrowe odżywianie. I trudno nie przyznać im racji

Przeglądając profile na Instagramie można dojść do wniosku, że kobiety odżywiają się jedynie warzywnymi sokami, jarmużem, spiruliną, jagodami goi czy ziarnami chia. Wszystkim co aktualnie modne, zdrowe, a co najważniejsze - tym co ładnie wygląda na zdjęciu. Założyciele profilu ?Girls with gluten? ("Dziewczyny z glutenem") postanowili zerwać z wyidealizowanym obrazem i wszechobecną modą na zdrowe odżywianie.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Na zdjęciach umieszczanych na profilu kobiety pozują z jedzeniem, które płci pięknej teoretycznie nie przystoi - pizzą, kebabem czy hamburgerem. I wcale nie mają z tego powodu wyrzutów sumienia. Wręcz przeciwnie - są zadowolone z tego, że ich życie nie jest pasmem ciągłych wyrzeczeń, a jedzenia tłustych posiłków wcale nie traktują jako grzech.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Girls with Gluten (@girlswithgluten)

Gwiazdy jedzą gluten

Obsesję zdrowego odżywiania wyśmiewają także gwiazdy. Przykładowo Rihanna zamieściła na Instagramie prześmiewcze zdjęcie mikroskopijnego posiłku jaki przygotowała dla niej dietetyczka.

Swoje zdjęcia z hamburgerem czy pizzą wstawiają także modelki Karlie Kloss czy Cara Delevingne, które chcą zerwać ze stereotypowym postrzeganiem modelek nie jedzących nic, albo jedzących przysłowiową watę.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika badgalriri (@badgalriri)

Wbrew dietom cud

Popularność konta, które obserwuje już ponad 35 tysięcy osób może tłumaczyć fakt, że dziewczyny są już zmęczone modą na zdrowe jedzenie, a konkretnie - obsesyjnym jedzeniem wyłącznie tego co zdrowe, które może skutkować ortoreksją .

Twórcy pokazują, że wiele kobiet ma dystans do coraz to nowych diet cud (w tym bezglutenowej), superproduktów czy ekojedzenia. Zdjęcia nie mają na celu potępiać zdrowego odżywiania, a jedynie zwrócić uwagę, że wiele dziewczyn podchodzi do niego bezrefleksyjnie i nazbyt drastycznie.

Zobacz wideo

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Girls with Gluten (@girlswithgluten)

Więcej o: