Kultowy kadr z "American Beauty" w nowej odsłonie. Zdjęcia Amerykanek o różnorodnych kształtach udowadniają, że każde kobiece ciało jest piękne

Pamiętasz tę scenę z "American Beauty"? W jej odwzorowaniach, na czerwonych płatkach róż zazwyczaj fotografowano zgrabne gwiazdy. Tym razem fotografka nawiązała do zdjęcia w inny sposób - zobrazowała 14 bardzo różnych kobiet, bez względu na ich figurę czy kolor skóry. W każdej z nich tkwi piękno.

Carey Fruth na co dzień mieszka w San Francisco, gdzie jako fotografka często współpracuje z pin up girls i kobietami tańczącymi burleskę. W swoich fotografiach nawiązuje do stylistyki "starego Hollywood", gdyż jak przyznaje - w tych czasach kultywowano stuprocentową kobiecość, którą chce uchwycić na swoich zdjęciach.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Poprzez swoje projekty fotograficzne chce walczyć z dyskryminacją kobiet ze względu na wygląd daleki od przyjętego wzorca piękna. "Chciałam wybrać jak najbardziej zróżnicowaną grupę modelek, by pokazać, jak naprawdę wyglądają kobiety. Wiem, że zdjęcia nie odzwierciedlają w pełni różnorodności kształtów, kolorów skóry, urody. Na pewno jest jeszcze wiele kobiet, których nie odkryłam" - mówiła o ostatniej serii zdjęć "American Beauty".

Nawiązanie do "American Beauty"

Carey postanowiła zrealizować sesję zdjęciową wzorowaną na scenie z filmu "American Beauty", bo jak tłumaczy - niewinna blondynka w filmie nie ma żadnej mocy, jest tylko obiektem seksualnym w oczach mężczyzny. Według Carey scena wzmacnia stereotyp, jakoby tylko takie kobiety mogły być dla mężczyzn atrakcyjne. Postanowiła pokazać czternaście różnych kobiet i udowodnić, że nie muszą dostosowywać się do żadnych wyznaczników.

American BeautyAmerican Beauty Fot. kadr z filmu 'American Beauty' Fot. kadr z filmu 'American Beauty'

Naświetlenie różnorodności

"Kobiety które znam, są zdominowane przez kompleksy. Wszyscy pragniemy coś w sobie zmienić. Tracimy zbyt dużo energii, by stać się kimś, kim tak naprawdę wcale nie musimy być. Media codziennie wmawiają nam, że nie jesteśmy wystarczająco perfekcyjni, a to nie jest prawdą" - opowiedziała nam Carey. Poprzez naświetlenie prawdziwej różnorodności piękna fotografka chce pokazać, że w mediach powinno być miejsce dla wszystkich typów kobiet - wszystkie na to zasługują.

Prawdziwe Amerykanki

"Prawie każde zdjęcie, które możemy zobaczyć w mediach, przedstawia jeden typ kobiety - szczupłą i zawsze białą. Nie wygląda większość Amerykanek. Kobiety pragną zobaczyć w mediach swoje odbicie, a nie wciąż jeden i ten sam typ urody. Powinniśmy dać im taką możliwość" - dodała Carey.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej prac Carey Fruth znajdziecie TUTAJ .

Więcej o: