Pijana koleżanka śpiąca na barze, akt z gitarą elektryczną, selfie w lustrze i pocałunek z koleżanką - pokaż ostatnie zdjęcie, jakie zrobiłaś swoim telefonem

Sięgam po smartfon i otwieram folder "Zdjęcia". Na ostatnim nie ma nic szczególnego. Czarną torebka, którą miałam oddać znajomej. To zdjęcie wysłałam jej z pytaniem, czy prezent w ogóle się spodoba. Czy pokazałabym je artyście, kręcącemu dokument o codzienności w Warszawie? Raczej nie. A ty? Masz odwagę, by pokazać nam swoje ostatnie zdjęcie?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pewnie zastanawiasz się, co interesującego może kryć się w ostatnim zdjęciu, jakie wykonałeś swoim telefonem. Dla

Ivana Casha

, artysty multimedialnego z San Francisco, to pytanie było na tyle frapujące, że poświęcił mu aż 3 lata swojej uwagi. Tak powstała seria wideo o mieszkańcach dużych miast w USA oraz Londynu.

Jakie zdjęcia mają ludzie w swoich telefonach?

Wszystko na podstawie ostatnich zdjęć, jakie napotkani bohaterowie zrobili swoimi telefonami. Ludzie pokazują ostatnio uchwycony kadr i opowiadają o tym, jak i dlaczego powstał. Za każdym obrazem kryje się inna historia, od banalnych wygłupów, po dowody uzależnienia męża, który właśnie przestał nim być.

To właśnie zwykłe ludzkie doświadczenia najbardziej inspirują go do tworzenia kolejnych projektów. Na koncie Casha jest już #PrivacyProject - akcja mająca na celu podnieść świadomość na temat prywatności w sieci. Ivan prosił w niej spotkanych na ulicy ludzi o przeczytanie warunków użytkowania smartfonowych aplikacji, na które wyrażamy zgodę bez zastanowienia. Innym projektem, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem była zabawa w rysowanie nieznajomych -

przeczytaj o "Selfless Portraits" na naszym serwisie

.

Dla odważnych: daj się poznać - POKAZUJEMY SWOJE OSTATNIE ZDJĘCIA NA FACEBOOKU! Projekt Ivana Casha spodobał nam się do tego stopnia, że postanowiłyśmy zainspirować się jego pomysłem. Ostatnie zdjęcia z naszych telefonów opublikowałyśmy na naszym fanpage'u. Dołącz i daj się poznać! Opublikuj swoje ostatnie zdjęcie i pokaż, co ostatnio widziałeś lub robiłeś i co było na tyle ciekawe, by zrobić temu zdjęcie.

Zdjęcia można publikować pod naszym postem, który

znajdziesz tutaj

lub przesyłać na adres kobieta@agora.pl.

Zobacz materiały z serii "Last Photo" Project:

Więcej o: